Poduszka silnika TDI

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seba899
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt gru 28, 2007 22:56
Lokalizacja: Mazury

Poduszka silnika TDI

Post autor: seba899 » czw mar 13, 2008 21:37

Mam pytanko, może mi ktoś poradzić jak zachowuje się uszkodzona poduszka zawieszenia silnika przednia od chłodnicy w golfie III TDI. U mnie jak poruszę silnikiem to bardzo lekko się przesuwa na boki w tej poduszce, wydaje mi się że tak luźno nie powinno latać. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.



Awatar użytkownika
Viteq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 09, 2007 18:57
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Viteq » czw mar 13, 2008 22:06

Z tego co się orientuję to padnięta poduszka ta przednia powoduje że silnik mocno się przesuwa tył-przód. przy ruszaniu autem i hamowaniu gwałtowniejszym jest uczucie jakby silnik przesuwał się pod maską, taki skok czuć... ale nie powiem ci tego na pewno... mówię z własnego doświadczenia bo miałem takie objawy i nawet zaprzyjaźniony mechanik który kazał mi ruszać do przodu i tyłu na ręcznym z podniesioną maską stwierdził z całym przekonaniem że to poduszka, dopiero przy jej odkręcaniu okazało sie że to nie poduszka tylko belka na której ta poduszka się znajduje była urwana z jednej strony.

Ale wierzę w wiedzę i umiejętności tego mechanika, więc padnięta poduszka prawie na pewno ma takie same albo przynajmniej bardzo podobne objawy.


Abre los ojos....

[img]http://images44.fotosik.pl/112/14cebc634ee6b3bf.jpg[/img]

golfir
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: czw maja 26, 2005 16:54
Lokalizacja: Kluki

Post autor: golfir » pt mar 14, 2008 09:43

objawy padnietej poduszki sa tez takie za jak gasisz motor to bedzie nim szarpac a chcac sie upewnic to wsadz kogosa za kierownice i najlepiej to sprawdz na wstecznym na recznym i jak sie motor bardzo podnosi to jest do wymiany jakby belka była urwana to słychac by było metaliczny odgłos i jescze mozesz spróbowac podczas jazdy spr poduche mianowicie dodajac i puszczajac gaz jak beda stuki to tez bedzie to zasługa poduchy uwzgledniajac ze przeguby zdrowe



wicekdw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 00:23
Kontakt:

Post autor: wicekdw » sob mar 15, 2008 00:07

A z mojej poduszki z lewej strony obok skrzyni coś cieknie i podobno też jest do wymiany. Czy one są jakieś olejowe?



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » sob mar 15, 2008 00:12

Kolego powiem Ci tak ze przednia poduszka w MK3 ma taką budowę ze nie zrywa sie jak ma to miejsce przy innych poduszkach. TO jest gumowy walec z nawieroconymi otworkami. Jedynie co moze stac sie tej poduszce to zbytnie odkształcenie poprostu guma siądzie lub moze popękac ze starości. Jak ja wymieniełm u siebie to nowa była wyzsza od starej o jakies 2 cm, natomiast guma nie była wcale zestarzała, po wymianie zero róznicy w przenoszeniu drgan.
Tylko poduszka prawa tylna jest olejowa, przednia i ta od skrzyni są gumowe.
Ostatnio zmieniony sob mar 15, 2008 00:14 przez szatanek, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości