Problem z przyspieszaniem w MK4

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
CrazyButcher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw paź 12, 2006 19:42
Lokalizacja: Witanowice
Kontakt:

Problem z przyspieszaniem w MK4

Post autor: CrazyButcher » pn maja 05, 2008 19:42

Mam VW Golfa IV 1,9 TDI z symbolem silnika ALH (czyli 90KM).

Mój problem polega na tym, że samochód dziwnie przyspiesza tzn. gdy osiąga obroty 1800 - 2000 to czuć że się zbiera, że zaczyna silne przyspieszać, ale w okolicach 2500 - 2700 jakby go na chwilę blokowało. Wtedy auto traci na mocy, czuć ewidentny spadek mocy. Trwa to chwilę, tak gdzieś do 3000 obrotów i potem przyspiesza znów z normalną mocą.

Czy taka sytuacja w przypadku tego silnika jest normalna, czy może coś mam w silniku nie tak? Jeśli coś jest nie tak to czym to może byś spowodowane?


Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Marioprestiz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 27, 2008 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Marioprestiz » pn maja 05, 2008 20:15

hmm z tego co wiem jest tam turbina ze zmienna geometria i moze masz zapieczone lopatki?
Ostatnio zmieniony pn maja 05, 2008 20:20 przez Marioprestiz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
cygan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 18:00
Lokalizacja: Izbica
Kontakt:

Post autor: cygan » wt maja 06, 2008 18:35

Marioprestiz ma racje-chociaz gdzie bym nie sprawdzał to mówią ze w 90 jest zwykła turbina (bez zmiennej geometrii i ona nie ulega takim awariom)z kolei w mocniejszych TDI własnie sa ze zmienna-ale do czego zmierzam;a mianowicie, kolega cały czas był przekonany ze w swojej borze ma ta zwykła turbine (bo takie było oznaczenie)-odwiedził mechanika i okazało sie ze ma ta ze zmienna geometria łopatek=czyli bardziej wadliwa-dlatego sprawdz to i jesli tak bedzie to wyczysc ja



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » wt maja 06, 2008 18:51

zasada jest taka, że w Golfie Mk4 i Borze jeśli mowa o turbinie ze zmienną geometrią łopatek czyli VNT to jest ona montowana tylko w silnikach o mocy 90 KM o oznaczeniu ALH, drugi silnik o tej samej mocy i oznaczeniu AGR ma zwykłą turbinę i tego się proszę trzymać,
a co do przypadłości autka CrazyButchera to albo przycinają się kierownice turbiny albo zawiesza się elektrozawór N75.


Obrazek

Awatar użytkownika
CrazyButcher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw paź 12, 2006 19:42
Lokalizacja: Witanowice
Kontakt:

Post autor: CrazyButcher » wt maja 06, 2008 20:09

Dzięki za info, postaram się to sprawdzić.

Jednak byłem z tym dzisiaj u mechanika, przejechał się i powiedział, że jest to spowodowane prawdopodobnie przepływomierzem powietrza.

Czy jest to możliwe?



Xet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt mar 03, 2006 20:18
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Xet » śr maja 07, 2008 00:28

Jak najbardziej jest to możliwe że jest to przepływomierz powietrza ale za nim się go wymieni na nowy co troszkę kosztuje można go spróbować wyczyścić jakimś szybko schnącym środkiem pod ciśnieniem cena około 20zł za spray.Aby wyczyścić przepływomierz trzeba go zdemontować oczywiście i uważać na drucik który jest w środku aczkolwiek taki środek mu nie za szkodzi.W tym momencie trzeba dobrze wyczyścić przepływomierz przez dwie kratki.Dać mu ze 20 minut aby wysechł i czy była to wina przepływomierza czy nie po wyczyszczeniu na pewno samochód zacznie się lepiej wkręcać na obroty i nie będzie miał problemów z przejściem na wyższe obroty. Ja mam MK4 110 konnego i miałem podobny problem a po wyczyszceniu przepływomierza problem sam się rozwiązał i nawet jak kupiłem samochód to tak nie chodził jak po wyczyszczeniu.jutro wstawię fotki jak go wyczyścić



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » śr maja 07, 2008 02:29

i dobra zasada zanim się weźmiesz za wymontowanie przepływomierza jak i innych czujników i piedółek elektroniki - zdejmij najpierw ujemny kabel z akumulatora aby ECU nie nałapał błedów, po wymianie lub naprawie podzespołu ponownie można podpiąć kabel do aku.


Obrazek

Łukasz1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt paź 12, 2007 10:11
Lokalizacja: Podlasie/Łomża i okolice
Kontakt:

Post autor: Łukasz1984 » śr maja 07, 2008 15:16

U mni mianowicie był taki problem,że Golf zbierał sie do pracy od 3tyś, myślałem ze wszystko jest ok jak u Xet-a,bo równiez takiego kupiłem Po wymianie przepływomierza auto jest nie do poznania



Xet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt mar 03, 2006 20:18
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Xet » czw maja 08, 2008 01:29

No więc to są zdjęcia jak wyczyścić przepływomierz.
Każdy samochód niezależnie od wieku posiadający przepływomierz jeśli filtr powietrza nie był wymieniany dosyć często lub ma stożek lub wkładkę sportową powinien przy wymianie mieć przynajmniej trochę przeczyszczony przepływomierz choćby sprężarką bez żadnych płynów


Powodzenia w czyszczeniu i napisz jakie masz rezultaty a jeśli to nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » czw maja 08, 2008 02:25

Xet podaj nazwę preparatu, którym czyściłeś przepływkę bo prędzej czy później i tak to pytanie padnie.


Obrazek

Awatar użytkownika
CrazyButcher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw paź 12, 2006 19:42
Lokalizacja: Witanowice
Kontakt:

Post autor: CrazyButcher » czw maja 08, 2008 18:50

Dzięki wielkie panowie za pomoc. Trochę nie miałem czasu się tym zajmować, ale w najbliższy weekend się do tego zabiorę.


Xet wielkie dzięki za tak fachowe podejście do sprawy, zdjęcia są rewelacyjne.
Oczywiście dołączam się do prośby Sztomela o podanie nazwy specyfiku, którym to czyściłeś.

Jestem zupełnym laikiem jeżeli chodzi o samochody dlatego moje pytanie może wydać się głupie, ale pytam: czy nie wystarczyłoby do wyczyszczenia np. sprężone powietrze?


A wymiana takiego małego cuś kosztuje podobno aż około 300 zł, bo tak powiedział mi mechanik.



Xet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt mar 03, 2006 20:18
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Xet » pt maja 09, 2008 00:47

No więc jeśli chodzi o sprężone powietrze to może nie wystarczyć gdyż po roku osad w przepływomierzu jest już bardzo dobrze przylegający do jego środka.Wymiana zależnie od rocznika samochodu firmy przepływomierza waha się od 170 zł do 700 i oczywiście to wszystko to są zamienniki.Środek który ja wykorzystałem pokaże na stronie producenta:
http://gunk.pl/produkty/p12.htm to jest dokładnie to i cena w sklepie około 20zł jak już wcześniej pisałem.A i jeszcze jedna ważna uwaga!!!!! ten środek jest pod dosyć sporym ciśnieniem, jest bardzo łatwo palny,i przy czyszczeniu trzeba uważać aby nie poleciał na twarz ani we włosy bo również jest bardzo podrażniający choć ręce głównie wysusza i ostatnia rzecz nie czyścić nim nic co jest lakierowane jeśli się nie chcemy pozbyć np napisu 1.9 TDI.

[ Dodano: 09 Maj 2008 01:02 ]
A i jeszcze jedna rzecz jest sklep internetowy z niektórymi tanimi częściami do większości samochodów a głównie niemieckich.Minusem dla mnie jest to że ja mieszkam pod Wa-Wą a sklep jest w gdańsku ale i tak sporo tam kupuje bo na prawdę dobrze potrafią odradzić i szybko paczki dochodzą.http://www.automotosklep.pl/cgibin/shop ... d=6d5faa6a
Ostatnio zmieniony pt maja 09, 2008 00:56 przez Xet, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt maja 09, 2008 17:42

znalazłem coś takiego do czyszczenia przepływek:
http://www.akcesoria24.com/?prod=350&cat=115


Obrazek

Awatar użytkownika
CrazyButcher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw paź 12, 2006 19:42
Lokalizacja: Witanowice
Kontakt:

Post autor: CrazyButcher » pt maja 09, 2008 17:48

Super! Jutro postaram się zaopatrzyć w środek czyszczący i będę próbował tego co poradziliście.

Mam nadzieję, że to pomoże a ja niczego nie popsuję :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości