Słaby na 3cim biegu?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

patolinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 16:09
Lokalizacja: Jaworzno

Słaby na 3cim biegu?

Post autor: patolinka » sob maja 10, 2008 15:44

Hej Panowie! :)

Dziś pokonałam trasę kraków-jaworzno bez problemu, poczym zatrzymałam sie na 2h i znow wsiadłam w autko. I Qrcze stwierdziłam ze moje autko jest dziwnie słabe na 3 biegu...Pod lekka górke na Trojce nie chcial wyjechac.. Co to moze byc ewentualnie jak to zbadać... Czyzby coś z silnikiem? Ale wtedy na wszystkich biegach by muliło...

Pozdrawiam i dzieki za pomoc!


" Żadne lustro nie pokaże Cię tak, jak twoje słowa"

Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

Post autor: wegi » sob maja 10, 2008 16:55

to zależy przy jakiej predkosci obrotowej pod ta gorke chciales podjechac :) na 3 biegu przy 45-50 km/h powinien wdrapac sie bez problemow (2100-2500 tys obrotow)



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob maja 10, 2008 18:56

wegi pisze:to zależy przy jakiej predkosci obrotowej pod ta gorke chciales podjechac na 3 biegu przy 45-50 km/h powinien wdrapac sie bez problemow (2100-2500 tys obrotow)
przecież to każdy głupi wie, nie posądzaj patolinki o brak znajomości stosowania skrzyni biegów w zależności od prędkości obrotowej silnika,
patolinka wiem co to za objaw, przy moim TDI miałem podobnie przy podjeżdżaniu pod lekkie wzniesienie jak złapałem notlaufa czyli silnik sterownik silnika zapodał stan awaryjny, wtedy kolejno redukowałem 5; 4; 3 i w końcu na 2 biegu muliłem (bo było to pierwszy raz i nie wiedziałem, że problem ustaje jak się wyłączy i ponownie włączy silnik),
wygląda na to, że może być u Ciebie kłopot z doładowaniem turbo.


Obrazek

Awatar użytkownika
gustav200
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: pn mar 20, 2006 19:29
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: gustav200 » sob maja 10, 2008 20:07

zapewne błąd 00575 :chytry:


A6 C4 - Diesel [url]http://img339.imageshack.us/img339/4109/audipomiar.jpg[/url]
Diagnostyka - wszystkie marki - 509 588 494

Awatar użytkownika
pavello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: pt sie 04, 2006 20:23
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: pavello » sob maja 10, 2008 20:27

gustav200 pisze:zapewne błąd 00575
jasne.blad komputera w samochodzie bez komputera. :blush:


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images12.fotosik.pl/63/ec7bc7e88b6fa39c.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob maja 10, 2008 21:41

maciek88 pisze:po co głupoty piszecie sztomel i gustaw.Po co dyiewcyznie robicie mtlik w gowie jak jej auto nie ma wogle ecu silnika.Tylko pavello to dostrzegl.Wiec do tematu to moye byc masa przyczyn od pompy do turbo,filtry itd.Takze zostal chyba mechanior.
kolego, nie wiem przez jakie okulary czytałeś mój post (chyba przeciwsłoneczne), że doszukałeś się w nim jakiejś wzmianki w której bym pisał, że patolince sterownik wrzucił tryb awaryjny,
zacytowałem tylko na własnym przykładzie, że w moim TDI miałem identyczny objaw jak złapałem notlaufa i nie mogłem na 3 biegu wdrapać się pod wzniesienie.
To, że w AAZ nie ma ECU to nie musisz mi przypominać ani tego wytykać ale nie zapomnij, że tam też jest turbo, jest elektrozawór N75, aktuator i wężyki do sterowania turbiną ciśnieniem, zawór upustowy Waste Gate więc ja podałem najbardziej moim zdaniem prawdopodobną przyczynę niedomagania w jej samochodzie czyli problem z doładowaniem.
maciek88 pisze:Takze zostal chyba mechanior
no z takim podejściem to dziewczynie pomożesz, tyle to i ona wie,
to forum jest po to aby komuś pomóc lub naprowadzić po to aby albo we własnym zakresie ustalić i naprawić przyczynę usterki albo wiedzieć o co biega i nie dać się naciągnąć mechanikowi przy jego diagnozie i koszcie naprawy.

[ Dodano: 10 Maj 2008 21:58 ]
maciek88 pisze:Wiec do tematu to moye byc masa przyczyn od pompy do turbo,filtry itd
no tak ! z całą pewnością będzie to wina pompy i filtrów, zwłaszcza że dziewczyna wyraźnie napisała:
patolinka pisze:na Trojce nie chcial wyjechac
i
patolinka pisze:Czyzby coś z silnikiem? Ale wtedy na wszystkich biegach by muliło...
nie wiedziałem, że pompa i filtry fiksują tylko na 3 biegu !?

proponuję patolinka abyś trochę szerzej opisała o tym niedomaganiu a zwłaszcza jakie były dalsze objawy, czy problem ustał czy objawia się nadal i w jakim zakresie obrotów itd.


Obrazek

Awatar użytkownika
pavello
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: pt sie 04, 2006 20:23
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: pavello » sob maja 10, 2008 23:24

Sztomel pisze:jest elektrozawór N75,
otoz nie,w aaz nie ma n75.znowu wprowadzasz w blad

[ Dodano: 10 Maj 2008 23:31 ]
Sztomel pisze:wężyki do sterowania turbiną ciśnieniem
tak ale sterowanie cisnieniem turbo dziala tu nieco inaczej nie wiem czy wiesz..


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images12.fotosik.pl/63/ec7bc7e88b6fa39c.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob maja 10, 2008 23:39

racja ! zapędziłem się, tu kręci się śrubkami.
Ostatnio zmieniony sob maja 10, 2008 23:41 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » ndz maja 11, 2008 00:29

Sztomel pisze:racja ! zapędziłem się, tu kręci się śrubkami.

nie pierwszy raz upierasz sie jak osiol, a racji nie masz za grosz


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

patolinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 16:09
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: patolinka » ndz maja 11, 2008 12:21

Sytuacja ogólnie bardzo dziwna, ponieważ raz stało mi sie tak jak był zimny(wiec było wytłumaczenie),a ostatnio na ciepłym silniku. I nie dzieje się tak podczas kazdej mojej jazdy.
Oczywiscie wykluczam nieumiejetnosc posługiwania się skrzynią biegów :) Wbiłam 3 przy 45km/ 2100 obr czasem jak sa troszke wyzsze... na ale wiecie, ze to duzo zalezy od tego gdzie, po czym i jak szybko chce się jechac (rozpędzać). Kurcze moze filtry(ale na 3 biegu tylko)...Byly wymieniane 5 miesiecy temu. Nie tankuje żadnych bełtów. Cos mnie kusi żeby jechac do goscia ktory ma warsztat i tam sprawdza silniki diesla. Ale juz tyle razy sie przejechalam na mechanikach ze szok. Przyjechała BABA to mozna jej kazdy kit wcisnac.. Qrde..

Dzieki za pomoc!

Pozdrowionka

[ Dodano: 11 Maj 2008 12:36 ]
Qrcze zapomnialam Wam napisac jak sie cala sytuacja rozwiazala... Tzn. kiedy zaczał tak dziwnie spowalniac (byl rowniez bardzo cichy) zredukowalam na 2 wtedy zawył dostał kopa i pojechal...


" Żadne lustro nie pokaże Cię tak, jak twoje słowa"

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » ndz maja 11, 2008 23:25

Może coś z turbiną sie dzieje i taki zbieg okoliczności, że akurat na 3cim biegu sie to stało...
Trzeba by ją potestować na manometrze(czujnik cisnienia doładowania).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości