Dziwne odgłosy w okolicach radia i climatronica.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Reksio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 17:41
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Dziwne odgłosy w okolicach radia i climatronica.

Post autor: Reksio » czw lip 31, 2008 23:03

Witam! Jakiś czas temu, żeby wymienić żarówkę mijania w lewym reflektorze w MK4 TDI AJM 2000r., musiałem wyjąć akumulator. Po odłączeniu najpierw (-) klemy, później (+) wyjąłem aku i wymieniłem żarówkę, następnie podłączyłem aku. Po przekręceniu kluczyka (zapłonu) wyskoczył mi na komputerze napis STOP bremsen ... i świeciły się kontrolki ESP i ABS, reszta kontrolek zgasła. Domyślam się, że chodzi o układ hamulcowy, po cofnięciu kluczyka i następnym przekręceniu wszystko już było OK, oprócz tego, że w okolicach radia i climatronica słychać tykanie jakby jakiś przekaźnik się załączał lub coś podobnego. Auto było odpięte od aku jakieś 30 minut. Czy trzeba wykasować jakiś błąd na VAGu, żeby to tykanie przestało, czy może odłączyć jeszcze raz klemy (na jaki czas), żeby się zresetował komputer i czy może to pomóc? Proszę o wskazówki i pomoc!!!



mnet4096
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob sie 30, 2008 11:13
Lokalizacja: śląsk

Post autor: mnet4096 » sob sie 30, 2008 12:33

Witam!!
Ja mam podobny problem, ale nie wiem jak powstał:)
Autko sprowadzone z Niemiec - BORA TDI 110KW ARL.
Tykanie zaczelo sie po przyjeździe do Polski-wracalem na kolach.
Po przekręceniu stacyjki zapalają sie kontrolki, gasna wszystkie prócz pompy paliwa i akumulatora no i zaczyna tykac...
W odnośniku filmik-lepiej nagrał sie głos niż na dyktafonie, może to wam drodzy forumowicze przybliży nieco moj problem "tykania"
http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 0251&hl=pl
P.S. Poszukuje tabelke z wartościami bezpieczników dla BORY 110KW ARL
P.S.2. Czy może mi ktoś powiedzieć co oznacza ten żółty zwój co zapala sie na momencik przy przekreceniu stacyjki(chyba widac na filmiku)



jaroboratdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 18, 2008 10:23
Lokalizacja: opole

Post autor: jaroboratdi » ndz sie 31, 2008 22:30

witam. Ad2. Grzanie świec żarowych. Jak jest ciepło to tylko mignie kontrolka a jak jest zimno to dłużej świece się grzeją, Pozdrawiam



Awatar użytkownika
karampa
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: ndz wrz 07, 2008 20:42
Lokalizacja: CSE Sępólno Krajeńskie
Kontakt:

Post autor: karampa » pt paź 10, 2008 21:38

Po co ci bora ze 150km dieslem jak ty niewiesz jak wygląda kontrolka od świec żarowych, lanosa :jezor: se kup
:jezor: :jezor: :jezor:


:)

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » sob paź 11, 2008 00:12

Reksio pisze:że w okolicach radia i climatronica słychać tykanie jakby jakiś przekaźnik się załączał lub coś podobnego
z tego co wiem to przy climatroniku to norma... ja również tak mam
mnet4096 pisze:P.S.2. Czy może mi ktoś powiedzieć co oznacza ten żółty zwój co zapala sie na momencik przy przekreceniu stacyjki(chyba widac na filmiku)
jednocześnie kontrolka świec żarowych oraz CHECK ENGINE
karampa pisze:Po co ci bora ze 150km dieslem jak ty niewiesz jak wygląda kontrolka od świec żarowych, lanosa :jezor: se kup
:jezor: :jezor: :jezor:
każdy ma prawo żeby czegoś nie wiedzieć :green_fuck:

[ Dodano: 11 Paź 2008 00:16 ]
mnet4096 pisze:P.S. Poszukuje tabelke z wartościami bezpieczników dla BORY 110KW ARL
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob paź 11, 2008 00:19 przez EnJoy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob paź 11, 2008 01:20

Reksio zdejmij ponownie zaciski z klem akumulatora i dobrze je przeczyść tzn. najlepiej czymś ostrym wyskrob i od razu ponownie załóż bo wygląda na to, że po założeniu przewodów na akumulator nie było dostatecznej przewodności prądu.
Zabieg z czyszczeniem zacisków powinien pomóc.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości