wilgotne przewody i pompa

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
martinez_13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 18:40
Lokalizacja: Reda

wilgotne przewody i pompa

Post autor: martinez_13 » sob paź 25, 2008 10:03

siemka wszystkim

ost zauważyłem ze materiałowe przewody miedzy pompa paliwa a wtryskiwaczami i miedzy nimi są lekko wilgotne, przez co blok i lekko pompa jest tez wilgotna, oczywiscie przewody sa do wymiany i stad tez moje pytanie jak sie je wymienia?? maja jakies parametry??

i korzystając z okazji chciałbym zapytac znawców o temat wilgotnej pompy paliwa, jeszce jakis czas temu była suchutka teraz jest cała ( z góry boku i tyłu) wilgotna, mechanik mówił ze ma swój przebieg to moze sie "pocić", miał racje?? ja do konca mu nie wierze poniewaz zaczął mi troszke wiecej palic, poza tym czuc lekką woń ropy no i nawet plastik(obudowa) osałaniający pasek rozrządu od strony filtra powietrza jest wilgotny(bardziej od dołu, tam gdzies od koła zamachowego- napinacza), normalne toto nie jest wiec jesli ktos wspomógłby rada lub wskazówka póki nie jest za późno byłbym wdzięczny

pozdrawiam



Masac81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 14, 2008 11:26
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Post autor: Masac81 » sob paź 25, 2008 13:15

Odnosnie mokrych przewodow to pewnie sa juz sparciale i dlatego sa wilgotne.Mialem ten sam problem w passacie TD.Pojechalem do sklepu,kupilem metr przewodu i wymienilem.Zaplacilem za caly metr a chyba z 10 pln.I byl to juz lepszej jakosci przewod.A co do wymiany.Zdejmowalem po kolei po jednym przewodzie naraz(zeby nie zamienic miejscami)odmierzalem jego dlugosc na nowym przewodzie,docinalem i zakladalem nowke w miejsce starego.I tak po kolei z kazdym jednym.Problem smrodu ropy zniknal.


[img]https://imageshack.com/i/fk515kg[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości