cofajace sie paliwo z pompy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wyczol444
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 15:35
Lokalizacja: malbork

cofajace sie paliwo z pompy

Post autor: wyczol444 » pn gru 01, 2008 23:11

Witam!

Od jakiegos czasu cofa mi się paliwo z pompy jak odpale auto to widać pęcheżyki powietrza w wężach po zgaszeniu silnika cofa sie paliwo i słychać głośny syk przy filtrze paliwa oraz ulgotanie wzbiorniku. odłączyłem filtr paliwa odpaliłem auto bez filtra i dalej to samo. na pompie przy takim małym zaworku z gumową osłona zakonczoną dziubkiem czasem widać bąbel powietrza z ropą. problem zaczoł się po zatankowaniu paliwa na innej stacji niż zwykle (ale to pewnie przypadek) choć zaczęło sie jak przyszły niewielkie mrozy spoczątku myślałem ze wytrąciła sie gdzieś parafina i przytkała węże paliwowe pompa musiała ciężko ciągnąc samochód postał pare godzin w garażu i wszystko jak ręką odjoł jednak po tygodniu problem powrócił. (a teraz nie ma mrozów) co moze być tego przyczyną?!

[ Dodano: 01 Gru 2008 22:12 ]
dodam tylko ze to MK3 19TD AAZ

[ Dodano: 01 Gru 2008 22:31 ]
jeszcze jedno dzisiaj założyłem zaworek zwrotny na wąż zasilajacy jednak pompa nie pobierała wystarczajacej dawki paliwa i auto gasło po pewnym czasie



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » wt gru 02, 2008 01:06

Zobacz podgrzewacz lubi czasem przez niego być nieszczelność sprawdz wszystkie węże czy nie są poprzedziurawiane na łączeniach z innymi i a dokładniej mi przetarł się jeden nad drugim , po za tym chyba przez tą pompe jest ta nieszczelność bo nie powinno być tych bąli


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

wyczol444
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 15:35
Lokalizacja: malbork

Post autor: wyczol444 » wt gru 02, 2008 01:35

no własnie już wszystko posprawdzałem i brakuje mi pomysłów



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » wt gru 02, 2008 01:43

Zostaje pompa podjedz do pompiarza on oceni obstawiam pompe


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
PiotrTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 467
Rejestracja: śr lis 14, 2007 12:32
Lokalizacja: Wyszków
Kontakt:

Post autor: PiotrTDI » wt gru 02, 2008 12:52

a ja bym sprawdził wężyki gumowe na powrocie paliwa :bajer: parcieją i przepuszczają powietrze i paliwo się wraca, miałem tak w passacie, wszystko było sprawdzane a jeden mądry mecanik powiedział że to jest to i pomogło, koszt czyba nie przekroczył 10zł :chytry:



Awatar użytkownika
giecu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: wt mar 27, 2007 18:18
Lokalizacja: gdzies w: ZBI/GD
Kontakt:

Post autor: giecu » wt gru 02, 2008 14:28

sprawdz jeszcze korek od wlewu.jesli jest zapchany to powsaje podcisnienie w zbiorniku i po zgaszeniu ciagnie paliwo z pompy do zbiornika. spotkalem sie z takim przypadkiem.


[img]http://img401.imageshack.us/img401/6103/giecu.jpg[/img]
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=47934

wyczol444
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 15:35
Lokalizacja: malbork

Post autor: wyczol444 » wt gru 02, 2008 17:06

Byłem dzisiaj u pompiarza wyczyścił mi jakis zaworek i narazie jest ok powiedział że jeśli to nie pomoże to albo mam gdzieś zagnieciony przewód paliwowy albo zapchany slimak czy tam filterek w zbiorniku i tworzy sie podciśnienie. jak narazie jest ok. koszt 0zł.
A co do wycieku paliwa z zaworka na którym est gumka z dziubkiem to umówiłem sie na piątek koszt robocizny 30zł.

[ Dodano: 28 Gru 2008 22:31 ]
Witam!

Ciąg dalszy problemów z cofajacym sie paliwem problem polega na tym ze nadmiar paliwa nie wraca z powrotem do zbiornika leje sie zaworkiem na zewnątrz wężyk od powrotu suchy co może byćtego przyczyną? Czy moge bez problemu odkręcić powrót od pompy aby sprawdzić czy coś tam nie jest przypchane widziałem ze jest on nałozony na jakąśśrubę czy moge ją dokręcić ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 69 gości