Problem z ogrzewaniem CLIMATRONIC????

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pawelh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 15:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Problem z ogrzewaniem CLIMATRONIC????

Post autor: pawelh » wt gru 02, 2008 19:48

Koledzy mam problem z ogrzewaniem w aucie, a dokładnie kiedy ustawię temp. 18,19,20 lub nawet 21 stopni na panelu climatronika to robi się bardzo gorąco,ogrzewanie ciągle mocno grzeje!!Podłączylem Vag ale nie znajduje żadnych błędów związanych z klimatyzacją? Jaka może być przyczyna czego szukać?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9225
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: wesol » wt gru 02, 2008 20:05

Silownik sterujacy temp pewnie padl albo wyskoczyl z mocowania. Trzeba sie dostac do nawiewu i klap.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

pawelh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 15:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pawelh » wt gru 02, 2008 20:09

wesol pisze:Silownik sterujacy temp pewnie padl albo wyskoczyl z mocowania. Trzeba sie dostac do nawiewu i klap.
Gdzie się znajduje ten siłownik sterujący temp.?



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » śr gru 03, 2008 01:26

pawelh pisze:Podłączylem Vag ale nie znajduje żadnych błędów związanych z klimatyzacją
zrób pełny test climatronika vagiem, wtedy może wyjdą jakieś błędy. Podczas testu klapy powinny same zmieniać położenie, siła nadmuchu też powinna się zmieniać



pawelh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 15:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pawelh » ndz gru 14, 2008 11:52

wesol pisze:Silownik sterujacy temp pewnie padl albo wyskoczyl z mocowania. Trzeba sie dostac do nawiewu i klap.
Kolego!!!
Przeprowadziłem test climatronika Vagiem był błąd silnika regulacyjnego V68 klapy temp. którego usunąłem ale problem nie zniknął!!Zauważyłem że jak włączę przycisk obiegu powietrza zamkniętego to coś słychać jakby się kleszczyło!Czy ten – silnik regulacyjny V154 pokrywy świeżego powietrza i obiegu zamkniętego powinien działać płynnie?Wydaje mi się że on jakoś dziwnie przeskakuje!?Poza tym wymontowałem filtr przeciwpyłkowy i zauważyłem że ta klapka stoi w miejscu?
Proszę o sugestie



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » ndz gru 14, 2008 13:19

pawelh pisze:Wydaje mi się że on jakoś dziwnie przeskakuje!?Poza tym wymontowałem filtr przeciwpyłkowy i zauważyłem że ta klapka stoi w miejscu?
Proszę o sugestie
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=194458

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... 1&start=15



pawelh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 15:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pawelh » śr gru 17, 2008 23:09

EnJoy pisze:
pawelh pisze:Wydaje mi się że on jakoś dziwnie przeskakuje!?Poza tym wymontowałem filtr przeciwpyłkowy i zauważyłem że ta klapka stoi w miejscu?
Proszę o sugestie
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=194458

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... 1&start=15
Kolego dzięki za pomoc!
Trybik w silniku regulacyjnym V154 był pęknięty wiedz go skleiłem i na razie wszystko działa jak powinno!
Dzięki :-))))



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » śr gru 17, 2008 23:29

:pub:



radek330
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr paź 10, 2007 12:53
Lokalizacja: Nowy Targ/Kraków

Re: Problem z ogrzewaniem CLIMATRONIC????

Post autor: radek330 » pn wrz 21, 2009 14:11

pawelh pisze:Koledzy mam problem z ogrzewaniem w aucie, a dokładnie kiedy ustawię temp. 18,19,20 lub nawet 21 stopni na panelu climatronika to robi się bardzo gorąco,ogrzewanie ciągle mocno grzeje!!Podłączylem Vag ale nie znajduje żadnych błędów związanych z klimatyzacją? Jaka może być przyczyna czego szukać?
witam wszystkich
a ja mam inny problem. w klimatronicu nawłączonej opcji ECON albo bez niej ogrzewanie wlacza sie dopiero przy maksymalnym podkreceniu temp. czyli HI czasami grzeje jeszcze na 28 czy 27 stopniach wtedy grzeje bardzo mocno..jezeli natomiasdt chce ustawic np 21 czy 22 lub 23 stopnie dmucha zimnym powietrzem.. na opcji AUTO przy ustawieniu np 22 stopni dziala bez zarzutu. przy opcji ECON bardzo paruja szyby,czy może to byc banalna sprawa czyli bardzo zabrudzony filtr kabinowy??
prosze o jakies wskazówki..
z góry dzieki..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 41 gości