Telepie silnikeim na mrozie....:(

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tommy-cichy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt paź 30, 2007 19:23
Lokalizacja: Kluczbork/OPOLE
Kontakt:

Telepie silnikeim na mrozie....:(

Post autor: tommy-cichy » wt gru 09, 2008 21:15

Od kad przyszly mrozy mam duzy problem z moim TDI AFN.Byc moze ze temat juz sie powtarzal ale nie umie znalezc.Mianowicie jak przychodze rano zeby odpalac silnik to zakreci tak wskoczy na 500 obrotow pzuniej na swoje 900 ale tak dlawi go przez 2 sekundy puzniej tak z 5 sekund trzesie silnikiem i za chwile jest normalnie.W momencie odpalania pusci dymka takiego bialo przezroczystego tak dosc troche ale po sekundzie zero dymka.Poprzedni TDI 1Z odpalal na strzala i zero jakiegokolwiek zatelepania silnikiem.Probowalem z tym walczyc:
1.Wymienilem swiece.
2.Wyczyscilem zaworek N75 bo ostatnio wpadl mi w tryb awaryjny raz i wywalil bład 00575 ale wyczyscielem go wedlug instrukcji i chodzi ok.
Zastanawiam sie czy te problemy z rozruchem nie beda zwiazane z tym swistem o ktorym pisalem post a dalej nie moge znalezc co jest przyczyna:
http://forum.vw-passat.pl/newreply.php? ... 1&p=396997
Silnik ogolnie chodzi bardzo przyzwoicie ma przejechane 198 tys km i 100% przebieg rzeczywisty bo auto od wujaszka.Z gory dzieki za pomoc.

Co jeszce zauwazylem ze w wezu od IC jest olej na sciankach ale gdzies wyczytalem ze to z pokrywy zaworow leci:
"Kiedys zaglebilem sie w problem ODMY.
Poszperalem w necie i przejechalem sie do servisu VW.
Sprawa wyglada nastepujaco:
Kiedys nie bylo problemu z olejem w dolocie bo VW produkowal separator w pokrywie zaworow. Byla to siateczka wylapujaca drobiny oleju ktore probowaly dostac sie razem z powietrzem do dmuchawki. VW jednak zaniechal produkcji owej siateczki i w ukrytych akcjach servisowych, w czasie przegladow, usuwal je. Powodem TEGO bylo permanetne i notoryczne zaklejanie sie w/w siateczki i awarie systemu odpowietrzania skrzyni korbowej. Potem zaczeli montowac separator oleju w postaci labiryntu plastikowych przeslon ALE efekt byl ten sam...sie zaklejal...wiec postanowili ze mniejsze zlo to olej w dolocie niz zaklejajacy sie separator....no i teraz juz wiecie jak to jest.

Czy w silniku AFN jest tak jak pisze w zacytowanym fragmencie?
Ostatnio zmieniony wt gru 09, 2008 21:19 przez tommy-cichy, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » śr gru 10, 2008 00:26

swiece zmienione, a sprawdzałeś czy daje napiecie na nie???, podejrzewam upalony bezpiecznik.



Awatar użytkownika
adamciowasyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 15:39
Lokalizacja: Legnica

Post autor: adamciowasyl » śr gru 10, 2008 00:31

Podczepiam sie pod temat mam identyczne objawy TDI 1Z , sprawdz kat wtrysku ja mam ok 45 na cieplym wiec chyba ok .



Awatar użytkownika
czyzaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

telepie.....

Post autor: czyzaczek » śr gru 10, 2008 14:20

Witam,

polecam sprawdzić przekaźnik od świec......


Life is Ride, Ride is Life!

<b>DIAGNOSTYKA VAG</b> -----POZNAŃ-----Kontakt przez PRIV.

Awatar użytkownika
tommy-cichy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt paź 30, 2007 19:23
Lokalizacja: Kluczbork/OPOLE
Kontakt:

Post autor: tommy-cichy » śr gru 10, 2008 17:41

Ale jakby przekaznik byl walniety to by kontrolka od swiec zarowych gasla po sekundzie a ona grzeje na mrozie z 3 moze 4 sekundy zgasnie i po 2 sekundach pyknie przekaznik.Takze wydaje mi sie ze jakby przekaznik nie dzialal to by nie pyknol na koncu czy sie myle?

[ Dodano: 10 Gru 2008 16:48 ]
A jesli chodzi o kat wtrysku to ustawilem se na 39 stopni tak jak w poprzednim 1Z bo wydaje mi sie ze w srodku duzo ciszej chodzi a w 1Z wogole nie bylo roznicy w odpalaniu,wydaje mi sie ze 39 stopni jest ok jakby mial np 20 to rozumie problemy z rozruchem.



arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: arturo » czw gru 11, 2008 02:38

A jesli chodzi o kat wtrysku to ustawilem se na 39 stopni tak jak w poprzednim 1Z bo wydaje mi sie ze w srodku duzo ciszej chodzi a w 1Z wogole nie bylo roznicy w odpalaniu,wydaje mi sie ze 39 stopni jest ok jakby mial np 20 to rozumie problemy z rozruchem.
Jak Ty ten kąt ustawiałeś to ja nie wiem ale na 99% masz źle.
Wchodzisz w blok 000 klikasz ok, nastepnie BASIC SETINGS, następnie TDI Timing.
na zielonej linii ma być!
tommy-cichy pisze:bo wydaje mi sie ze w srodku duzo ciszej
a tego to już zupełnie nie rozumiem
tommy-cichy pisze:Ale jakby przekaznik byl walniety to by kontrolka od swiec zarowych gasla po sekundzie a ona grzeje na mrozie z 3 moze 4 sekundy
Nieprawda!

Poustawiaj to jak fabryka nakazuje i musi być ok!



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » czw gru 11, 2008 10:04

arturo pisze:
A jesli chodzi o kat wtrysku to ustawilem se na 39 stopni tak jak w poprzednim 1Z bo wydaje mi sie ze w srodku duzo ciszej chodzi a w 1Z wogole nie bylo roznicy w odpalaniu,wydaje mi sie ze 39 stopni jest ok jakby mial np 20 to rozumie problemy z rozruchem.
Jak Ty ten kąt ustawiałeś to ja nie wiem ale na 99% masz źle.
Wchodzisz w blok 000 klikasz ok, nastepnie BASIC SETINGS, następnie TDI Timing.
na zielonej linii ma być!
tommy-cichy pisze:bo wydaje mi sie ze w srodku duzo ciszej
a tego to już zupełnie nie rozumiem
tommy-cichy pisze:Ale jakby przekaznik byl walniety to by kontrolka od swiec zarowych gasla po sekundzie a ona grzeje na mrozie z 3 moze 4 sekundy
Nieprawda!

Poustawiaj to jak fabryka nakazuje i musi być ok!
nie na zielonej tylko na niebieskiej, i w 1z to wychodzi ok 46st.

przekaznik jak słychac to jest ok, tak jak pisałem wczesniej sprawdz czy daje napiecie na swiece, moze byc upalony bezpiecznik 50A jest na górze nad przekaznikami w skrzynce.

a i sprawdz jeszcze w 007 temperatury na zimnym silniku nie odpalaj go, powinna byc temperatura podobna do otoczenia, a jak nie to czujnik temp. do wymiany i dlatego swiece nie grzeja.
Ostatnio zmieniony czw gru 11, 2008 10:05 przez piter_s, łącznie zmieniany 1 raz.



arturo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pn mar 26, 2007 01:11
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Post autor: arturo » czw gru 11, 2008 20:29

piter_s pisze:nie na zielonej tylko na niebieskiej, i w 1z to wychodzi ok 46st.
Teoretycznie powinno być na zielonej ale ważne żeby w ogóle mieściło się pomiędzy skrajnymi liniami.
(na zielonej masz skrajnie najwiekszy kąt wyprzedzenia)



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » pt gru 12, 2008 09:50

arturo pisze:
piter_s pisze:nie na zielonej tylko na niebieskiej, i w 1z to wychodzi ok 46st.
Teoretycznie powinno być na zielonej ale ważne żeby w ogóle mieściło się pomiędzy skrajnymi liniami.
(na zielonej masz skrajnie najwiekszy kąt wyprzedzenia)
teorytycznie to nie powinno byc na zielonej tylko jak pisałem jak najblizej niebieskiej
Obrazek

ja wiem ze w zakresie pomiedzy czerwona i zielona sie powinno miescic co najnizszy i najwyzszy nie jest dobry.



Awatar użytkownika
tommy-cichy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt paź 30, 2007 19:23
Lokalizacja: Kluczbork/OPOLE
Kontakt:

Post autor: tommy-cichy » ndz gru 14, 2008 23:41

Zrobilem maly test:mianowicie zalalem pelny bak ropy Vpower diesel na shelu i samochod duzo lepiej pali te telepanie prawie ustalo.Ale co zauwazylem i wydaje mi sie ze to moze byc przyczyna ze od pewnego czasu climatronic zaczol pokazywac zle temperatury pokazuje gdzies moze o 3 stopnie za duzo,a do niedawna pokazywal ok a teraz jak szyby marzna to on pokazuje +2 co moze byc przyczyna?



Awatar użytkownika
Acid
BLACK MAGIC
BLACK MAGIC
Posty: 216
Rejestracja: pn sie 21, 2006 17:53
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Acid » pn gru 22, 2008 20:14

Koledzy mam taki sam objaw w 1Z. Po odpaleniu zimnego silnika telepie, a po ok. 5 sekundach zaczyna normalnie pracować. Wymienione zostały świece NGK i filtr paliwa. Bardzo szybko gaśnie kontrolka świec żarowych. Co zrobić, żeby się tak nie działo? Przebieg oryginał 257tys. km.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pn gru 22, 2008 21:45

Telepanie zaraz po rozruchu oznacza zazwyczaj że któres wtryski leją u mnie tak było po wymianie jednej sztuki ręką odjął


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
tommy-cichy
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt paź 30, 2007 19:23
Lokalizacja: Kluczbork/OPOLE
Kontakt:

Post autor: tommy-cichy » czw sty 01, 2009 17:24

A jak moge vagiem sprawdzic ktory wtrysk ewentualnie leje cos mi sie obilo o uszy ze w grupie 013 w BS



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » czw sty 01, 2009 17:27

tommy-cichy pisze:grupie 013 w BS
sa korekcje, po tym sie tez dowiesz. +2do-2 dopuszczalne, ale przy tych wartosciach sa wykonczone lub słabe cisnienie w cylindrach.
najlepiej wyciagnac i dac do sprawdzenia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości