Tak się kończy gibanie koła pasowego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jansson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 03, 2008 15:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: jansson » pn lis 03, 2008 15:36

Witam!
Od kilku dni mój golfik z AAZ stoi i czeka...
ścięty klin w kółku i na wale...
Czy zna ktoś warsztat/mechanika z okolic Głogowa Młp./Rzeszowa/woj.podkarpackiego który przerobiłby końcówkę wału na "półksiężyc" bez wyjmowania silnika?
Proszę o info na forum lub/i na jan.kasperski@simplusnet.pl
Janek


Janek

Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » wt gru 23, 2008 18:29

Hmmm... a mi się to koło rozsypało w benzynowym ABS, ale zaczął tym wszystkim terkotać i się zorientowałem zanim się całkiem urwało...
Ostatnio zmieniony wt gru 23, 2008 18:33 przez Cefaloid, łącznie zmieniany 1 raz.


Konto usunięte.

ilio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pn lis 13, 2006 01:30
Lokalizacja: Bytom

Post autor: ilio » wt gru 23, 2008 22:48

Giant704 pisze:Witam ponownie
A więc potwierdziło się. Giba się koło pasowe, rozrząd się przestawił. Autem oczywiście już nie jeżdżę, ale szukam warsztatu, który zregeneruje wał i dopasuje do kółka od TDi bez wyciągania go z silnika. Mój mechanik niestety nie zna takiego warsztatu, a sam weźmie za wyciągnięcie wału 500zł. Prosiłbym o namiary na jakiś warsztat z woj. śląskiego, który zrobi to bez wyjmowania wału. W tym wątku znalazłem tylko jeden namiar od kolegi "ilio"
jak ktoś chce numer telefonu zapraszam na pw
warsztat jest w woźnikach śląskich
30 km od Bytomia w stronę Częstochowy
i 10 km od Koziegłów
Ale może ktoś poleci mi jeszcze jakiś warsztat?

Proszę o szybką odpowiedź.

[ Dodano: 22 Paź 2008 18:30 ]
Widzę, że chyba nikt nie odpowie na moją prośbę. Trudno, musze poszukać sam takiego warsztatu.

z doświadczenia nie podaje numeru
bo robota na aucie to bzdura i chłyt matedindody

jesli chcesz mieć to do porządku zrobione kup wał z silnika AHU i bedziesz miał spokój

jedyne rozwiązanie to wymienic wał bo regeneracja na samochodzie w moim przypadku nie wyszła mimo zapewnień magika
Ostatnio zmieniony wt gru 23, 2008 22:49 przez ilio, łącznie zmieniany 1 raz.



nomark
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 21, 2009 23:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: nomark » śr paź 28, 2009 09:41

Panowie powiedzcie mi czy na zimnym silniku gibanie sie kola, objawia się to piszczeniem paska wieloklinowego czy to jedynie wada pasków gatesa ?? szczerze mówiąc może i jest maly luz ale niezauwazalny bardzo...
ogolnie czy oprocz samego gibania jakos inaczej sie to objawia?? traci na mocy badz piszczy po rozruchu ??



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re

Post autor: Razal » śr paź 28, 2009 10:34

nomark pisze:Panowie powiedzcie mi czy na zimnym silniku gibanie sie kola, objawia się to piszczeniem paska wieloklinowego czy to jedynie wada pasków gatesa ?? szczerze mówiąc może i jest maly luz ale niezauwazalny bardzo...
ogolnie czy oprocz samego gibania jakos inaczej sie to objawia?? traci na mocy badz piszczy po rozruchu ??
Jeżeli Ci piszczy po rozruchu i do tego zimniejsze dni to ja raczej bym stawiał na samo koło z tłumikiem. To jest tzw. 'świerszcz' który ustaje po chwili od rozruchu, a jak jest cieplej to go po prostu nie ma. Ja mam też pasek inny niż Gates i miewam też piski na zimnym silniku po rozruchu, które szybko w sumie ustają. Samo gibanie nie daje dziwnych efektów w pracy silnika (pod warunkiem, że to nie jest duże gibanie). Proponuję przy najbliższym rozrządzie przyjżeć się temu i ewentualnie wymienić koło + ŚRUBĘ !!! (NOWĄ KONIECZNIE !!!) Ja tak zrobiłem i mam spokój, ale mechanik powiedział, że to już był czas na to. Jeżeli zaczną się problemy z odpalaniem samochodu np. po nocy, zacznie tracić na mocy (objawy jak przy przestawionym rozrządzie) to nie czekaj tylko im szybciej się zjawisz u kogoś kto Ci zregeneruje wał + klin. tym lepiej. przy całkowitym ścięciu klina sam wiesz co się dzieje z motorem....
Pozdrooo.


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

arwam

Post autor: arwam » śr paź 28, 2009 11:46

po co bić pianę c tanie to się potem drogie okazuje.
wymieńcie wał na AFN'owski lub z silnika AHU i po problemie.
taki frezowanie na silniku to nadaje sięna dojazd z tym że nie na pewno.
ja też kilka razy robiłem na silniku w końcu jak przestało się odnawiać zrobiłem 20tys km i po założeniu pompy 11mm odnowiło sie po 30km.
wymieniłem wał i do końca miałem spokuj.
piszęże miełem do kóńca bo silnik już chodzi u kogo innego.
ja się teraz przesiadłem na 1Z. i go teraz trochę pomodzę



vwgolf33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob lip 04, 2009 23:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: vwgolf33 » sob lis 21, 2009 23:28

Czy ktoś z Was ma może podesłać jakiś filmik żeby zobaczyć jak to koło faktycznie się giba ? Probowałem znaleźć coś na youtube ale bez efektów .



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » sob lis 21, 2009 23:31

Normalnie się giba na boki ,patrzysz na nie podczas pracy silnika i widać wyrażnie że nie chodzi równo


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

vwgolf33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob lip 04, 2009 23:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: vwgolf33 » ndz lis 22, 2009 20:15

Okazuje się że ja tez mam taki problem wcześniej nawet mi przez myśl nie przeszło że coś może być nie tak. Zauważyłem że koło pasowe od wspomaganie które jest dokręcone do tego większego chodzi nie równo i odchyla sie na boki. Jeżeli dam wiecej gazu to nie giba się tak bardzo jak na biegu jałowym. Co mam z tym robić ?;/.
Czy to mogło się stać bo wymianie rozrządu? Nie pamietam przedtem jak to wyglądało bo nie zwracałem na to uwagi.
Ostatnio zmieniony ndz lis 22, 2009 20:36 przez vwgolf33, łącznie zmieniany 1 raz.



Krzysiulek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 22, 2009 21:17
Lokalizacja: Warmińsko Mazurskie

Post autor: Krzysiulek » ndz lis 22, 2009 21:29

vwgolf33 pisze:.
trzeba jak najszybciej czoło wału zrobić, jest nie równa powierzchnia pod kołem zębatym a czołem wału. Wiem że w niemczech są maszyny które to robią bez wyciągania wału. Ja robiłem też to u siebie w Passacie 93 r. Też pasek mi piszczał ala mechanicy mówili patrząc na to, że to koło krzywe - bzdury
Ostatnio zmieniony ndz lis 22, 2009 21:31 przez Krzysiulek, łącznie zmieniany 1 raz.


fajnie mieć golfy

lukaszz1789
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 19:47
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: lukaszz1789 » ndz lis 22, 2009 22:05

Krzysiulek pisze:Też pasek mi piszczał ala mechanicy mówili patrząc na to, że to koło krzywe - bzdury
Widziałem tez taki przypadek (chociaz mysle ze to chyba przysłowiowe jeden na milion i raczej nie ma co myslec ze to wina tego tylko szybko brac sie za wał i moje skromne zdanie to nie ma co liczyc na cuda na dłuższą mete bez wyciagania wału), tyle ze do dzis zachodze w głowe jak to mozna skrzywić samo kółko pasowe.



vwgolf33
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: sob lip 04, 2009 23:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: vwgolf33 » pn lis 23, 2009 14:15

Byłem dzisiaj u 3 mechaników i stwierdzili że to giba się tylko koło od wspomagania a to od wału nie. Mówili że zagrożenia dla wału jak narazie nie ma a to koło zewnętrzne od wspomagania może być przypadkiem krzywe i dlatego tak się giba.



arwam

Post autor: arwam » pn lis 23, 2009 16:15

vwgolf33,

koło wymienići nie czekać aż będzie się coś działo.
może koło się od wspomagania kiwać bo może być uszkodzony klin a koło na pasek wieloklinowy na gumie może chodzić prosto a ale to wcale nie znaczy że jest dobrze.



Awatar użytkownika
Hefajsto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 29, 2006 17:42
Lokalizacja: wioska:)
Kontakt:

Post autor: Hefajsto » pt lis 27, 2009 17:27

Ja też zmieniłem koło dwumasowe bo jak widać na foto było już sparciałe - 16 latek miało. Miałem u siebie fabryczne koło dwu masowe 94r.
Które jak się okazało według ETKi nie jest już produkowane:

Obrazek

Więc kupiłem obecnie produkowane.
I podczas montażu okazało się że koło owszem pasuje ale kółko wchodzące na dwu mas chowa się w nim jakieś 4mm głębiej niż w starym.
Widać gołym okiem, że koła wspomagania są względem siebie krzywo.
Nie wiem czemu koło które kupiłem jest cieńsze w środku..
Albo coś z nim jest nie tak albo trzeba wymienić również kółko od wspomagania??
Może ktoś miał podobną sytuacje.
Wiem, że wiele silników ma takie same koła dwu masowe ja mam AAZ. Te co kupiłem to hiszpańskie koło firmy Metalcaucho.
Miał ktoś doświadczenia z tym tematem?
Ostatnio zmieniony pt lis 27, 2009 17:30 przez Hefajsto, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 14 gości