Golf IV Kombi strasznie kopci...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
showtime
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2524
Rejestracja: pn sty 05, 2009 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Golf IV Kombi strasznie kopci...

Post autor: showtime » pn sty 05, 2009 21:33

Witam Koledzy
Mam problem ze swoim Golfem IV Kombi. Silnik 1,9 TDI 90 km, nalatane obecnie 190 tys. km
Strasznie mi kopci przy dodawaniu gazu. Zostawia za sobą chmure dymu. Teraz pytanie dlaczego tak sie dzieje? Bardzo mnie to niepokoi.

Auto ma wyjety katalizator i takie juz kupilem. Kata trzymam w garazu i zamierzam go zalozyc, bo auto mam dopiero od tygodnia i jeszcze nie zdazylem.

Czy taka chmura moze byc spowodowana wyjetym katem? Co daje jazda bez kata? oczywiscie procz wiekszego dawania po tyłku naszemu środowisku...?

Pomożcie... ;(



Awatar użytkownika
czyzaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: czw paź 30, 2008 10:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czyzaczek » pn sty 05, 2009 21:36

Odłącz wtyczkę od przepływomierza i przejedź się i sprawdź objaw....


Life is Ride, Ride is Life!

<b>DIAGNOSTYKA VAG</b> -----POZNAŃ-----Kontakt przez PRIV.

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pn sty 05, 2009 21:37

to może napiszesz jaki kolor te chmurki ?



Awatar użytkownika
piter_s
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 31, 2006 17:23
Lokalizacja: okolice KROSNA

Post autor: piter_s » pn sty 05, 2009 21:41

powiem tak, bez kata jest jednak wiekszy dymek, moze nie ma az tak duzej różnicy, ale jest widoczne



Awatar użytkownika
showtime
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2524
Rejestracja: pn sty 05, 2009 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: showtime » pn sty 05, 2009 21:44

Oczywiscie czarna chmura... tato jechal pare dni temu za mną i mowi ze strasznie sie dymi. Ja faktycznie tez widze w tylnej szybie ze smoli. A dzisiaj po odpaleniu buchnął smołą na śnieg ze sie plama o srednicy ok. 20 cm zrobila...

PS: czy ktos moze mi polecic dobry warsztat, fachowcow od TDI w Krakowie??? Bardzo mi zalezy na tym aby uzdrowic Golfika... choc jest żwawy i tak to niezreczne i przypałowe jest takie smolenie. Zwija sie, moc ma normalną ale chmura to mnie obrzydza...
Ostatnio zmieniony pn sty 05, 2009 21:47 przez showtime, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pn sty 05, 2009 21:45

może jakaś nieszczelność, może wtryski leją ? jedź gdzieś na kompa to wyjdzie



Awatar użytkownika
showtime
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2524
Rejestracja: pn sty 05, 2009 21:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: showtime » pn sty 05, 2009 21:52

Jutro gdzies podjade sie podpiac do kompa, to nie duze pieniadze a przy okazji wszystko poznam. Dziekuje Wam za pomoc.

Koledzy jeszcze wazne pytanie:
Ktora stroną montuje sie katalizator? Tam na nim jest jakas strzałka w ktora ona ma byc strone? W strone silnika czy dupci Golfa???

[ Dodano: 28 Lut 2009 19:54 ]
Drodzy Koledzy
Bylem na VAG-u i nic nie wykazalo. Zadnych objawow skanowanie kompem nie wykazalo. Kata dalej nie zakladalem bo nie mialem czasu. Gdzies za tydzien mysle ze go zaloze i porownam czy jest taka duza chmura za mna czy nie ma.

Chmura jest siwa, nie niebieska czy tęczowo-kolorowa :D tysiac km temu wymienialem olej i oleju w silniku nie ubywa. Czy macie jakies pomysly czemu ten moj Fik tak smoli :(???

Mi to nei przeszkadza, ale glupio to wyglada jak ktos z tylu za mna jedzie i mu bucha jak ze starego Mietka W123 :D
Ostatnio zmieniony pn sty 05, 2009 22:49 przez showtime, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości