trzesie silnikiem i buda na jałowym i drgaja pedały i buda

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » śr lis 26, 2008 23:55

:grin:
Ostatnio zmieniony czw lis 27, 2008 00:01 przez homsky, łącznie zmieniany 2 razy.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20938][img]http://www.motostat.pl/user_images/20938/icon5.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » czw lis 27, 2008 06:10

Moze admin usunal bo chyba poza mna to on by to tylko mogł a i dobrze fo faktycznie mały burdelik wprowadzilem.

[ Dodano: 27 Lis 2008 05:28 ]
OOO i chyba jesli sie nie myle poznaje kolege HOMSKY ktory dal mi namiary na Mirka. Wierze ze bedzie tak jak mowisz i w piatek wieczorkiem lub w sobote bede sie cieszył moim czarnym koniem na nowych pompkach i zregenerowanej turbince.

A co do turbinki co Miras wyłapał ze mam juz poprzypiekane łopatki. Dzis jak jechałem do pracy padła mi ta turbina. Ponoc jak jest zarabana nagarem to wyczytałem ze wlasnie zapiekaja sie łopatki a pozniej turbina jak odmawia pracy z tego powodu to przechodzi w tryb awaryjny i objawia sie bardzo durzym spadkiem mocy co wlasnie zauwazylem.

Masakra i wiesz spełnia sie wszystko to co mi mowil mechanik ktory mial tego czuja to pompek. mowil ze niemieckie auta sa dobre i mocne ale wlasnie padaja w nich najwarzniejsze i najdrozsze podzespoly jakimi sa wtryski, turbina i pompa paliwa. Czekam jeszcze kiedy mi padnie pompa ktora takze jest na wykonczeniu. Chyba kupilem auto z nieodpowiednim przebiegiem bo ma ono 168 000 a wlasnie mniejwiecej tyle mowil ten mechanik ze wytrzymuja te podzespoly w niemieckich autach. Ale mam nadzieje ze jak to wymienie to juz bede latał tym autkiem bezawaryjnie kolejne 168 000. Jesli nie to zniechece sie na maksa bede myslal o jakiejs innej marce.


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » czw lis 27, 2008 09:55

robertsobol1983 pisze:Czekam jeszcze kiedy mi padnie pompa ktora takze jest na wykonczeniu
Nie przejmuj się,pompa nie padnie :bajer:
Po prostu jej nie masz :blush:



tomch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 13:08
Lokalizacja: Brzegi/Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: tomch » czw lis 27, 2008 11:44

bongo pisze:Nie przejmuj się,pompa nie padnie :bajer:
Po prostu jej nie masz :blush:
Hehe, świetnie to zabrzmiało, niczym puenta wynikająca z tego tematu.

ps. sorki, wiem, ze moja uwaga nie nic wspólnego z techniką ale nie mogłem sie powstrzymać od publikacji mojego skojarzenia.



Awatar użytkownika
Matijas
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2452
Rejestracja: pt sty 26, 2007 00:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Matijas » czw lis 27, 2008 13:34

robertsobol1983 pisze: Chyba kupilem auto z nieodpowiednim przebiegiem bo ma ono 168 000 a wlasnie mniejwiecej tyle mowil ten mechanik ze wytrzymuja te podzespoly w niemieckich autach. Ale mam nadzieje ze jak to wymienie to juz bede latał tym autkiem bezawaryjnie kolejne 168 000. Jesli nie to zniechece sie na maksa bede myslal o jakiejs innej marce.
Nie chce sie wymadrzac ale cosik mi sie wydaje ze pompki to conajmniej 250 -300 kkm powinny przelatac i raczej takiego przebiegu bym sie spodziewal w Twoim golfie skoro padly owe pompki i do tego turbo.....

Pompa Ci nie padnie bo jej nie masz takjak kolega wczesniej madrze zauwazyl;) Ty masz PD`eka a nie VP :bigok:

Moze warto sie zastanowic nad zmiana turbinki na wieksza :chytry: albo nawet nad programem na tej zregenerowanej :chytry: Pompki beda nowe, wiec dobry programik daloby rade wgrac :bigok: Tymbardziej ze auto juz jest w rekach tunera ;) moze bys sie z mirasem na dobra cene dogadal z racji zleconych juz napraw;)
Ostatnio zmieniony czw lis 27, 2008 13:36 przez Matijas, łącznie zmieniany 1 raz.


[b]Mój MK1 Cabi 16V :)[/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3846406#3846406
[b]Mój były Leon TS ARL:([/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246436
[b]Mój były MK3 AFN:( 160km&330NM[/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=84714

Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » czw lis 27, 2008 14:42

Panowie nie chce sie madrzyc jako nowicjusz to nie wypada i nie jestem mechanikiem ale chyba cos musi podawac do pompek paliwo i zreszta pod tylna kanapa sam widziałem ze jest tam pokrywa pod ktora znajduje sie cos co pod wplywem wlaczenia zaplonu daje wyrazny dzwiek wiec jesli nie jest to pompa paliwa ktora zaciaga paliwo by dac je na pompowtryski to co to jest bo nie kumam.
A jesli chodzi o przebieg mojego autka to sam je osobiscie sciagnełem z niemiec i sam je kupilem od niemca nie od posrednika w polsce itp mam na nie ksiazke serwisowa i na 100% jestem przekonany ze jest to oryginalny przebieg co zreszta da sie zauwazyc po braku zuzycia elementow w srodku kabiny kierowcy co najczesciej wymieniaja chandlarze w polsce by ktos nie zalapał ze te auto moze miec 300 albo lepiej tys. i po silniku na ktorym jakby ktos sobie biała bielizne powiesil do suszenia to by nie nabrała oleistego koloru poza ta turbina moja nieszczesna.
A jesli chodzi o przebiegi jakie wytrzymuja turbiny i pompki w niemieckich autkach to troszke czytałem i sie dopytywałem mechanikow i raczej kazdy wskazywał na przebiegi 160 000 200 000 i zadko wieksze zalezy od dbania.


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

Awatar użytkownika
Matijas
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2452
Rejestracja: pt sty 26, 2007 00:27
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Matijas » czw lis 27, 2008 14:48

No to wychodzi na to ze te PD`ki tak maja.
Pompkao ktorejmowiszto pompka podajac;)


[b]Mój MK1 Cabi 16V :)[/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3846406#3846406
[b]Mój były Leon TS ARL:([/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246436
[b]Mój były MK3 AFN:( 160km&330NM[/b]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=84714

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » czw lis 27, 2008 14:53

Pompowtryskiwacz jest, jak sama nazwa mówi elementem,
w którym są zintegrowane funkcje pompy wtryskowej i sterowanego
elektrozaworem wtryskiwacza. W każdym cylindrze silnika znajduje się jeden
pompowtryskiwacz. W przewodach doprowadzenia paliwa nie ma wysokiego
ciśnienia. Ciśnienie to jest wytwarzane dopiero w pompowtryskiwaczach.
Objętość paliwa jest mała, dzięki czemu bardzo szybko uzyskuje się niezbędne
ciśnienie.
Wytwarzane ciśnienia, początek wtrysku i ilość wtryskiwanego paliwa
są precyzyjnie sterowane za pomocą elektrozaworów przez sterownik silnika.
Dzięki temu uzyskuje się optymalny skład mieszanki a tym samym dobre
spalanie. Z tego wynika duża moc jednostkowa i niewielka zawartość
szkodliwych składników spalin przy jednocześnie małym zużyciu paliwa.
:bigok:



Awatar użytkownika
robertsobol1983
Forum Master
Forum Master
Posty: 1000
Rejestracja: wt lis 25, 2008 10:42
Lokalizacja: Milicz

Post autor: robertsobol1983 » czw lis 27, 2008 15:04

A jesli chodzi o jakis tuning mojego autka to dzieki za wskazuwke ale narazie sie wstrzymam bo raz ze mam teraz i tak juz za duze koszty a po drugie narazie autko służy mi do poruszania sie tylko w miescie do pracy nawet nie mam kiedy i jak nim gdzies dalej wyskoczyc a te 101PS w miescie mi w zupelnosci wystarcza. Ale w niedalekiej przyszłosci napewno podniose sobie moc w tym autku bo z reguły staram sie jezdzic oszczednie ale w miare dynamicznie ale i takze czesto wpada mi głupawka i lubie pokazac kto tu na szosie rządzi hehe. A jesli chodzi o moc do jakiej chciałbym podniesc to myslałem tu o 150PS bo z ksiazki mojego autka wyczytałem ze seryjne takie golfiki wychodziły wiec podniesienie mu mocy o te 50PS nie powinno wogole zaszkodzic a i ja mysle ze byłbym w zupełności usatysfakcjonowany

[ Dodano: 27 Lis 2008 14:11 ]
Bongo dzieki za wyczerpujaca lekture. Czyli dlatego te pompki sa takie drogie bo pełnia takzwana funkcje 2w1. To mam nadzieje ze zato ta pompka podajaca jest natyle biedna i tania by zrekompensowac koszty pompek.

[ Dodano: 27 Lis 2008 14:21 ]
A powiedzcie mi czy gdyby padła mi ta pompka podajaca to czy ją mozna samodzielnie w łatwy sposob przy uzyciu prostych kluczy wymienic czy raczej trzeba tam cos nie wiem ostawiac i regulowac dlatego lepiej by to zlecic warsztatowi. Bo ja choc nie jestem mechanikiem ale moj ojciec był tylko starej daty teraz juz warsztatu nie ma ale jest kanał i mase kluczy wiec takie sprawy jak wymiana olei, filtrow, klockow, termostatu czy innych łatwych i nie wymagajacych specjalistycznych uzadzen i komputerow czynnosci nie sa mi obce i zawsze sam sobie robie w aucie by zminimalizowac koszty utrzymania.

[ Dodano: 03 Gru 2008 17:44 ]
Sorki panowie ze tak długo sie nie odzywałem ale nie było mnie bo wyjechałem do rodziny. Jestem juz po wstepnych testach po tym jak wymieniłem pompowtryski i zrobiłem turbine a tak dokładnie to tylko poszła do piaskowania bo stwierdzili ze jest w bardzo dobrej kondycji tylko zasyfiona nagarem była . Zleciłem dodatkowo by wypiaskowali mi kolektor ssacy i wyczyscili dokładnie cały ten układ dolotowy od IC po kolektor ssacy. Zleciłem takze zaslepienie EGR-a by zminimalizowac zasyfianie sie turbiny i kolektora w przyszłosci.
Opisywałem wczesniej ze miałem 4 jakby usterki. Po robocie znikły całkowicie trzy z czterech a mianowicie. Gdy uruchamiam silnik nie zatrzesie juz nim gwałtownie tak jak robił to wczesniej. Juz nie szarpie przy ok 1,5 tys. Silnik jezeli chodzi o słuch to naprawde teraz bardzo rowno mi ładnie pracuje. Ale niestety nie udało sie wyeliminowac tego ze jak sie przyjzy motorkowi to nie drzy rowno tylko dostaje takich szarpniec ale tylko wizualnych co efektem jest tego ze przenosi sie to na bude i na jałowym czuc jak trzesie buda. Miras ten co mi diagnzował i jego mechanik mowia ze AXR na PD bardzo czesto tak maja ze to jakas wada fabryczna i ze raz udało mu sie to usunac bo dla goscia nie wazna była cena tylko by usunac ten defekt. Miras mowił mi ze to jest wina komputera i ze trzeba go jeszcze raz bit po bicie programowac i ustawiac i udało mu sie to w dwa dni zrobic ale od goscia wział ponad 2000 za to. Ja teraz z tego rezygnuje moze za rok go poprosze by takze mi to zrobił ale narazie sie za mocno wykosztowałem wiec to zostawiam a te objawy drzenia szczegolnie podczas jazdy w duzej mieze sie zminimalizowały jedynie na jałowym najbardziej czuc wiec narazie mi to tak nie przeszkadza i to zostawiam. Zauwazyłem jeszcze ze teraz podczas odpalania na zimnym czy na ciepłym wogole prawie nie puszcza dymka a wczesniej puszczał dosyc docyc chmurke i jak mu mocno depłem na rozgrzanym to widziałem za soba dym a teraz nie ma go wogole chyba ze jest na tyle delikatny ze z lusterek go nie widac. Silniczek duzo odrzył o wiele lepeij pracuje a wypiaskowana turbinka z kolektorem spowodowała ze autko odzyskało pare zatraconych konikow i znacznie płynniej i mocniej przyspiesza szczegolnie powyzej 3 tys a wczesniej on powyzej tej granicy znacznie słabszy był. pozdrowka narka


Ani Mazda, ani Merca gwiazda nie da Ci tyle, co VW JAZDA :)

NIE UDZIELAM PORAD I NIE ANALIZUJE LOGÓW NA PW

wojtii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 21:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: wojtii » pn mar 09, 2009 22:04

no widzisz ja mialem takie same problemy z moim PD 115kM, wymienilem nawet ta pompe, ktora mowisz jest to vacu pompa, podaje paliwo do pompowtryskow. U mnie uklad sie zapowietrzal. I tak samo drgal mi samochod a po wymianie poduszek jeszcze bardziej, az "buczy" w srodku do 1500obrotow... i nie wiem czy wymieniac pompowtryski czy moze jescze cos innego..
Ostatnio zmieniony wt mar 17, 2009 15:22 przez wojtii, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
wallygraf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt maja 02, 2006 23:08
Lokalizacja: Pomorze /GPU/
Kontakt:

Post autor: wallygraf » śr mar 11, 2009 20:50

Mam podobny objaw drżenia czy też nierównej pracy na postoju przy nagrzanym silniczku.
Ale mój MkIV AXR ma nalatane ponad 260tkm i na pewno to wina koła dwumasowego tak twierdzą wszyscy odwiedzeni przeze mnie mechanicy...


Mk4 TDI

troj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 25, 2009 12:26
Lokalizacja: polska

Post autor: troj » śr mar 25, 2009 12:36

mam problem kupłem passata b5 z komisu 2000r i po 2 misiacach okazało sie ze to anglik czy ma jakies szanse na zwrot auto i odzyskanie pieniedzy oczywiscie nie poinformowano mnie o tym ze to anglik teraz auto sie psuje prosze o porade



johnson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wt gru 16, 2008 01:11
Lokalizacja: Wroclaw/Wawa

Post autor: johnson » śr mar 25, 2009 12:45

troj pisze:mam problem kupłem passata b5 z komisu 2000r i po 2 misiacach okazało sie ze to anglik czy ma jakies szanse na zwrot auto i odzyskanie pieniedzy oczywiscie nie poinformowano mnie o tym ze to anglik teraz auto sie psuje prosze o porade
jezeli nie trzesie silnikiem i buda to nie ten temat kolego



troj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 25, 2009 12:26
Lokalizacja: polska

Post autor: troj » śr mar 25, 2009 12:53

a gdzie moge szukac takiej porady?????



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Baidu [Spider] i 74 gości