Zmiana sprzęgła z 200 mm na 210mm w 1V

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arwam

Post autor: arwam » pt maja 08, 2009 22:30

piori pisze:Wiem że zaraz będziesz namawiał mnie do zmiany na większe turbo,
a skąd wiesz?
masz w takim układzie naprawdę dobry wywiad na swoich usługach :bigok:

a tak na poważnie jeśli bardziej potrzebujesz momentu w dolnych obrotach to K14 to dobra sprężarka która w 1,6 silniku do spokojnego przemieszczania się doskonale sprawdza ale u mnie nie ma prawa bytu z tego względu że pompa 11mm produkje tyle spalin że nie mieszczą się one w szczelinie turbiny już przy prędkości 130km/h na 5 biegu co czuć doskonale i zmniejsza się ten efekt kiedy osiągnięte jest ciśnienie zadane gdy otwiera się WG i spaliny omijają szczelinę



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » sob maja 09, 2009 06:32

vw_vandal pisze:Ja mamy problemy ze sprzęgłem, a też mam wzmacniane 210 SACHSA Jeżeli bedziesz sie toczył w niedziele do kościała to owszem można coś pokombinować.
vw_vandal, witam dawno Cie nie było na forum :grin:
mi to sprzegło ani razu sie nie uślizgło pompa 10 i jeżdziłem na 1,7 bara tak że na zwykłej pompie spokojnie da rade.
pozdr :bigok:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
vw_vandal
Forum Master
Forum Master
Posty: 1818
Rejestracja: sob mar 18, 2006 14:45
Lokalizacja: Świerzno
Kontakt:

Post autor: vw_vandal » sob maja 09, 2009 08:05

twardy pisze:mi to sprzegło ani razu sie nie uślizgło pompa 10 i jeżdziłem na 1,7 bara tak że na zwykłej pompie spokojnie da rade.
Hej!! To nie wiem co było umnie ślizgało się jak cholera przez chwile już myślałem o spieku :)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DvkPN1Buok0&feature=autoplay&list=FLdQqUeMMZKpjqZ72OdcA6cQ&lf=mh_lolz&playnext=1[/youtube]

Awatar użytkownika
piori
Forum Master
Forum Master
Posty: 1304
Rejestracja: sob lis 20, 2004 19:42
Lokalizacja: WPU/WPN/WL

Post autor: piori » czw maja 14, 2009 21:41

Panowie, co powiecie o marce Valeo?
Dziś wkładaliśmy do kolegi passata B3 silnik JR, skrzynię ma od AAZ na linki (typ 02A) i musieliśmy zmienić sprzęgło na 215mmm (nówka LUK). Na silniku 1.6 było bardzo krótko używane Valeo 210mm i kolega mi je po prostu dał za pomoc przy robocie :grin: Kompletne z kołem zamachowym i jeszcze lśniącym z zewnątrz dociskiem. Dwie sprężynki są pojedyncze, a dwie podwójne, nic nie brzęczy.
Jak to mówią, darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby :helm: , jutro kończymy robić passata i przez weekend chyba włożę sobie ten komplet. Już mi się ręce palą do roboty :bigok:
Ostatnio zmieniony czw maja 14, 2009 21:52 przez piori, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » czw maja 14, 2009 21:50

piori pisze:Panowie, co powiedzie o marce Valeo?
No jak na razie kręci się u mnie,ale jak długo jeszcze-nie wiem,bo pomodziłem trochę tego mojego "bandytę" i kucy przybyło,więc dni Valeo są już policzone.
Pisz do arwama,on już ten temat przerabiał dziesiątki razy.



arwam

Post autor: arwam » czw maja 14, 2009 22:58

piori, to jest jedno z lepszych sprzęgieł tylko ma jedną wadę że niezbyt dobrze znosi chamowania silnikiem ze zmianą biegów w dół ponieważ przy ha mowaniu silnikiem pracują tylko dwie sprężyny ( podwójne ) a przy napędzie dopiero wszystkie co powoduje że się rozlatują najpierw podwójne a potem pojedyncze ale do napędzania całkiem całkiem przenosi Nm.
u mnie to były tarcze które trochę dłużej żyły niż F&S
ale najlepiej spisuje sięjak do tej pory to czeskie.
prawdopodobie jest to STATIM ale nawet w sklepie nie są pewni co do tego jak to jest firma bo dociski i tarcze przychodzą w nie oznakowanych opakowaniach



ARTUR MK II
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt cze 03, 2008 08:09
Lokalizacja: STA
Kontakt:

Post autor: ARTUR MK II » czw maja 14, 2009 23:20

a czy do golfa II podejdzie taka skrzynia?


http://moto.allegro.pl/item625121572_sk ... _6_td.html

i takie sprzęgło?



http://moto.allegro.pl/item614105982_sp ... vw_t4.html



arwam

Post autor: arwam » czw maja 14, 2009 23:50

ze skrzynią to będzie sporo rzeźby, zmiana układy wysprzęlania, zmiana wybieraka biegów inne przeguby.
a co do sprzęgła to bo tej skrzyni będzie pasować ale: tarcza wygląda na porządny wyrób natomiast docisk ze względu na budowę sprężyny centralnej będzie miał małą silę zacisku a co za tym idzie będzie się ślizgać
szukaj do siebie 4T i sprzęgła 210mm chyba że planujesz grube mody ale to już będą grubsze koszta.
jeśli będzesz robił półśrodkami to tak jak ja szybko dojdziesz do wprawy w wymianie sprzęgieł w MK2 :grin:



Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Post autor: zaprzal » pt maja 15, 2009 00:18

mam do sprzedania NOWY komplet 210mm sprzegla z kolem zamachowym wzmacniany przez radzikowskiego (www.sprzegla.com) na ponad 300nm, jak ktos jest zainteresowany to PW


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości