Dlaczego tyle pali AJM?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Zimny Chirurg » sob lip 11, 2009 22:50

Witam

Ja tez mam AJMa 115 kobył w BORZe i fakt kopa to to ma jak na tak cięzkie auto ale 8 l to przesada. Mam bardzo ciężką gire i jak dobije temp to juz sie nie szczypie i deptam zdrowo. Co ciekawe komp wskazuje 6,1 l w mieście a z kalkulatora liczyłem to wyszło mi 6,9 w mieście i wydaje mi sie ze 8 litrów to chyba za duzo. Nie wiem co bym musiał robić zeby dobić do 8 l a tez mieszkam w duzym miescie tez stoje w korkach , długo chłodze turbine, nie gasze jak nie musze, stosuje zawsze hamowanie silnikiem i wile innych zasad które moga oszczędzić paliwo. Moze dlatego mi tak niewiele pali. A laczki mam standardowe 195/65/15.
W trasie nawet nie licze bo to tak juz mało wychodzi ze nie mam sensu liczyć bo po co.



AJM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 19, 2009 17:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: AJM » sob lip 11, 2009 23:16

Pierwszy raz czytam , ze ktoś ma az takie super wyniki w AJM. Tylko teraz pytanie czy to my mamy cos nie tak, ze tak duzo pali czy ty, ze tak mało, bo jak niektórzy twierdza 8l to musi palic bo to dynamiczny slinik. Chciałbym osiągac te 6.9l w miescie :bigok:



Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » ndz lip 12, 2009 10:04

AJM będzie tyle palił i nie ma na to rady, można hamować silnikiem i te 8 w mieście to jest norma. Panowie o jakich miastach piszecie? We Wrocławiu nie znam ani jednej osoby która ma AJM i pali mu w mieście 6/100



CICHY G60
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lis 03, 2004 23:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: CICHY G60 » ndz lip 12, 2009 13:14

Ludzie JAKIE 8-9 l ?????????????

Mam w domu Passata b5 AJM i codziennie jeździ po warszawskich korkach

Regularnie pali 6,3-max 7l na klimie zależnie od dynamiki jazdy a zdarza się nawet mniej jeśli nie stoi się dużo w korkach. Na trasie MEGA niskie spalanie 5-5,5l a przy równej jeździe 100-110km/h spala niecałe 5l. Auto jest u nas ponad rok i cały czas spala te same ilości paliwa..

Wiec wy chyba musicie jeździć non stop z gazem w podłodze jeśli macie takie spalanie, bądź niesprawne przepływki czy inne rzeczy :bigok:
Ostatnio zmieniony ndz lip 12, 2009 13:17 przez CICHY G60, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: tomekzabrze » ndz lip 12, 2009 13:39

mialem przyjemnosc jezdzic po warszawie nie dziwie sie ze ci tyle pali jak tam jazdy wogole niema:) ana wolnych obrotach za duzo dieselek nie pali :)

tdi na pompkach musi swoje spalic trzeba liczyc w zaleznosci od charskstyki jazdy miedzy 7 do 9 po miejscie i miedzy 5.5 do 7,5 na trasie



Awatar użytkownika
pioan1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 22:09
Lokalizacja: Cer-ica zach-pom

Post autor: pioan1 » ndz lip 12, 2009 13:56

Moja 90-tka nawet zimą nie wzięła mi więcej niż 6.5l-jazda mieszana na krótkich odcinkach.
Latem w trasie (Wrocław-Szczecin)ostatnio 4.7l przy prędkościach 140 i w górę na kapciach 195/65/15 i radiu CB

muszę pomyśleć nad zwiększeniem koników bo taki ruch na naszych drogach że nie da rady już wyprzedzać


[img]http://images21.fotosik.pl/165/efbfbb2cd9e2731c.jpg[/img]

AJM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt maja 19, 2009 17:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: AJM » ndz lip 12, 2009 14:20

pioan1 pisze:Moja 90-tka nawet zimą nie wzięła mi więcej niż 6.5l-jazda mieszana na krótkich odcinkach.
Latem w trasie (Wrocław-Szczecin)ostatnio 4.7l przy prędkościach 140 i w górę na kapciach 195/65/15 i radiu CB

muszę pomyśleć nad zwiększeniem koników bo taki ruch na naszych drogach że nie da rady już wyprzedzać
Nie ma co porywnywac 90 -tki do 115 -stki. Nie te osiagi i nie ta dynamika, zreszta pompotryski robią swoje chociaż moim zdaniem troche chyba zabardzo pozerają to paliwko :grin:



Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » ndz lip 12, 2009 15:31

AJM, dokładnie tak, 90 a 115 to zupełnie inna bajka
u mnie jak był podłączony pod VAG'a na jałowym biegu wskazywał spalanie około 1l na godzine :chytry:

już było kilka razy na forum wałkwane, że pompki są bardziej dynamiczne i bardziej paliwożerne

Spalanie normalne. Myślę, że nie ma co dalej wałkować tematu :bigok:

TOMEK ZABRZE - jak czytam Twój post to tak jak byś opisał dokładnie spalanie u mnie :hmm:
Ostatnio zmieniony ndz lip 12, 2009 15:32 przez PELE, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » ndz lip 12, 2009 17:26

Ciekawi mnie to jakim cudem może palić max 6,3l w mieście a na trasie 5,5l? To świadczy że miasto niewiele różni się od trasy. Nie mam AJM a trochę bardziej paliwożernego ASZ i wiem że korki są zabójcze dla niskiego spalania.
Wyjeżdżam na zimno z domu, bardzo leniwie (PSJ) aż pokaże mi po paru km 7l średniego spalania, zatrzymuje się na dłuższych światłach i po ruszeniu z nich średnia już jest 8-8,5l. Jadę dalej przez miasto ulicami gdzie albo świateł nie ma albo udaje się na zielonych przskoczyć to znowu średnia spada do 7l (i to opisuje przejazd w sobotę wieczorem specjalnie delikatnie aby sprawdzić min spalanie ale tak się jeździć nie da bo myślałem ze usnę). Choć wystarczy parę skrzyżowań, jakieś rondo i mamy 8-9l średniego spalania. Tą samą trasę przejechałem w drugą stronę ale tym razem dynamicznie, korzystając z dostępnych kucyków to pokazało mi 9,5l.
Teraz są wakacje i mniejszy ruch ale w ciągu roku jak postałem w korkach gdzie średnia prędkość jazdy była w granicach 12-15km/h !!! to pokazywało i 10-12l/100.

Jeśli podczas ruszania ze świateł mamy chwilowe spalanie ok 10-20l/100, jadąc wolno na niskich biegach to ok 8-10l/100, każde przyspieszenie to od razu komp pokazuje ponad 10l/100 a niektórym jakimś cudem pali średnio 6l/100. Chyba, że dla niektórych miasto to jazda non stop prawie bez zatrzymywania się po terenie zabudowanym, ale niech ktoś postoi ok 30 min w miejscu to zobaczy jaka będzie średnia, 6l/100 nagle zrobi się 9.



Awatar użytkownika
PELE
VW Baron
VW Baron
Posty: 3140
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 17:29
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: PELE » ndz lip 12, 2009 18:10

CICHY G60 pisze: Wiec wy chyba musicie jeździć non stop z gazem w podłodze jeśli macie takie spalanie, bądź niesprawne przepływki czy inne rzeczy :bigok:

z butem w podłodze nie przekroczyłem 11 l w mieście

te spalanie jest realne, nie wyssane z palca i opowieści innych :chytry:

miasto 8 - 9,5 l/100
trasa 5 - 7/100

zależy tylko jaka trasa, jakie miasto i jaki but

heh :) to pewnie wina przepływek :rotfl:
Ostatnio zmieniony ndz lip 12, 2009 18:13 przez PELE, łącznie zmieniany 2 razy.



lidoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 12:07
Auto: Passat B8

Post autor: lidoo » ndz lip 12, 2009 18:13

GoF
Dobrze mówi! Dać mu wódki!



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » ndz lip 12, 2009 22:19

CICHY G60 pisze:Wiec wy chyba musicie jeździć non stop z gazem w podłodze jeśli macie takie spalanie, bądź niesprawne przepływki czy inne rzeczy :bigok:
Tak na marginesie niesprawna przepływka tnie dawkę więc wtedy auto muł ale jest spalanie mniejsze.



Zimny Chirurg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 339
Rejestracja: pn cze 22, 2009 21:31
Lokalizacja: Wałbrzych
Silnik: AHF
Kontakt:

Post autor: Zimny Chirurg » ndz lip 12, 2009 23:34

Jak to czytam to jestem w szoku ile wam palą AJMy. Ja mam AJMa i jak ktos pisze ze mu w miescie do 9 l dochodzi to sam juz nie wiem. Czy wy macie takie juz wyjechane trupy czy ja mam poprostu jakiś fenomenalny silnik. Albo coś robie co zmniejsza mi drastycznie spalania.
Tak dla ścisłości to smigam w 2 duzych miastach: Wrocław i Wałbrzych. I nie zmienił bym tego silnika na nic innego. Mam zamiar dać mu tylko troche wiecej kobył. I nic więcej.



Awatar użytkownika
GoF
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 10, 2007 11:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: GoF » pn lip 13, 2009 00:46

Zimny Chirurg pisze:Jak to czytam to jestem w szoku ile wam palą AJMy. Ja mam AJMa i jak ktos pisze ze mu w miescie do 9 l dochodzi to sam juz nie wiem. Czy wy macie takie juz wyjechane trupy czy ja mam poprostu jakiś fenomenalny silnik.
Może faktycznie masz jakiś fenomen pod maską a reszta same trupy ale skoro większości pali sporo więcej to trochę podejrzane. A ile Ci pali na trasie? Też widzę, że masz sporą rozbieżność pomiędzy kompem a realnym spalaniem. 7l jest osiągalne ale nie przy ciężkiej nodze. Mówisz, że nie wiesz co trzeba zrobić zeby palil 8l czy wiecej... jak zacznę ostro deptać to 9l to absolutne minimum ale co się dziwić jak chwilowe spalanie waha się miedzy 15l a 25l.
Oczywiście kiedyś zrobiłem 20km w centrum Krakowa (start na zimnym silniku) i średnie spalanie wyszło mi 5,5l/100. Ktoś powie, że to niemożliwe... ano jednak możliwe tylko że to było o 1 w nocy przy delikatnej jeździe ale to nie miejsce na rekordy niskiego spalania a wartości średnie. Inna bajka czy odczyt z kompa można brać za wiarygodny jak czasem potrafi przekłamywać i o 1,5l/100. U mnie w autku sprawdzałem już dziesiątki razy i różnica między kompem a tym co wyszło przy dystrybutorze nie była większa niz 0,05l/100 więc jest całkiem dokładne.



Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości