Dziwne zachowanie silnika AHF, drgawki!!!!

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cruse
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw lip 24, 2008 23:25
Lokalizacja: Elbląg - NE
Kontakt:

Post autor: cruse » śr lip 29, 2009 23:13

Witam,
szybko opisze swój eksperyment z odłączeniem czujnika prędkości w AHF:
1. jestem prawie pewny ze przy dojeżdżaniu "na luzie" gdy pojawiają się drgawki czasem wskaźnik prędkości pod VAG-COM (grupa chyba 16) pokazuje chwilowe 0 km/h. ( np. 7, 6 km, zaraz 0 a potem znów 6, 5 ...zrobię log to będę pewien)
To zachęciło mnie do odłączenia tego czujnika...
(Ze zlokalizowaniem nie było problemy - pozycja pionowa obok osłony termicznej lewego przegubu. co ciekawe przyłączem można obracać wokół osi czujnika - to normalne?)
2. Po odczepieniu bardzo dziwnie silnik reaguje na przyspieszenie i zdjęcie nogi z pedału gazu - szarpie.
3. Do tego szaleje wskaźnik stanu paliwa - pływa na zakrętach i podczas przyspieszania - tak że uruchamia się wskaźnik rezerwy na chwile...i potem z powrotem do stanu...
4. Co prawda w ogóle nie odczuwam drgawek silnika...
5. Czy drgawki to naprawdę wina 2-masu? bo co ma piernik do wiatraka?
Mógłby ktoś potwierdzić normalność tych objawów?
Jest sens wymienić ten czujnik?


PS: szukam użytkowników TDI w Elblągu

Awatar użytkownika
Bronco
Red Devil
Red Devil
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:04
Lokalizacja: Półkula Północna

Post autor: Bronco » czw lip 30, 2009 09:12

cruse pisze:...
5. Czy drgawki to naprawdę wina 2-masu? bo co ma piernik do wiatraka?
:gora: Dwumas w tym przypadku, to jest ten właśnie piernik..
cruse pisze: Jest sens wymienić ten czujnik?
:gora: Nie ma


[img]http://kaspertino2.republika.pl/Borowka.jpg[/img]
[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/22164][img]http://www.motostat.pl/user_images/22164/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Needspoon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 12:14
Lokalizacja: JELENIA GÓRA.Kamienna Góra
Kontakt:

Post autor: Needspoon » pt lip 31, 2009 15:18

Bronco pisze:Drgawki występujące przy dojeżdżaniu np do skrzyżowania w przeważającej ilości przypadków znikają po wymianie dwumasu (najlepiej ze sprzęgłem
chcialem sie do tego wtracic bo temat znam dobrze ale niestety ja wlasnie mam takiego pecha[b} ze wymienilem kolo dwumasowe kpl ze sprzeglem LUKA i niestety sa drgawki (ale nie sa takie jak wtedy bo jak nacisne sprzeglo albo wypne czujnik od tempomatu przy sprzegle drgawek nie ma nic i jezdze tak poprostu bez aktywnego tempomatu juz od stycznia). lecz niestety kiedy aktywuje tempomat drgawki wystepuja choc niedawno wymienialem rozrzad i drgawki sa ale zauwazylem ze w minimalnym stopniu(mniejsze niz przed wymiana rozrzadu)chodzi oczywiscie przy dojezdzaniu do skrzyzowania i ponizej 20km/h na luzie) ale i tak jezdze bez tempomatu i juz nie mam sil i kasy i gdzie to zrobic choc wiem ze chyba program by tu pomogl:)

no i oczywiscie dodam jeszcze (tylko to nie zwiazane z tym tematem) ze jest problem z odpalaniem na cieplo dlugo trzeba chlystac:( ale wiem ze to zmiana mapy,ktora jest droga ale widzialem na allegro takie emulatory wspomagajace odpalanie tylko nie wiem czy to dobry pomysl albo na vaga i na kanale005 sprobowac zmienic wartosc na najwieksza. sorki ze to tu w tym temacie dodalem
Ostatnio zmieniony pt lip 31, 2009 15:28 przez Needspoon, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
lalapo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz lut 03, 2008 15:03
Lokalizacja: kraków

drgawki

Post autor: lalapo » sob sie 01, 2009 19:35

[ Dodano: 02 Sie 2009 16:13 ]
lalapo pisze:Witam rok temu kupiłem golfa 1.9 tdi silnik AXR na pompowtryskach sprowadzonego z Hamburga,i też miałem drgawki przy dojeżdżaniu do świateł, nie za każdym razem drgawki były ,ale takie że na obrotomierzu niezauważalne ale delikatnie drgał silnik,przy lekkim dodaniu gazu ustępowały 1000obr/min nie było drgawek. Dużo czytałem i niektórzy piszą że dwumas,wydaje mi się że nie ,dużo ludzi zmieniło dwumas i drgawki dalej mają , jak wcisnąłem sprzęgło to nic się nie zmieniało dalej były drgawki.Dodam że golf dobrze chodzi tylko te drgawki Wymieniłem kompletny rozrząd, pompę wody przy okazji, bo nie wiem kiedy było zmieniane na liczniku 150 tyś.Drgawki dalej miałem.Pewnego dnia ESP się zaświecało po 10 min. Podpiąłem pod komputer i błąd sporadyczny sygnał z alternatora.ESP się zaświecało po 10 min po odpaleniu silnika za każdym razem.Zmierzyłem ładowanie akumulatora 14.20 pomyślałem że dobre,ale sprawdzam kabelki od alternatora i jeden kabelek przy wtyczce zaśniedziały ,jak go ruszyłem to odleciał od kostki,przylutowałem i ładowanie jest 14.60.Jeszcze wlałem do czyszczenia wtrysków środek firmy STP. I DRGAWEK NIEMA nie wiem co było przyczyna bo w tym samym czasie wlałem środek. na cały zbiornik cała butelka .Pisałem o ładowaniu ponieważ ktoś wcześniej naładował akumulator i drgawek nie miał ,ja też naładowałem akumulator i teraz mam lepsze ładowanie w samochodzie bo znalazłem usterkę zaśniedziały przewód.A ładowanie wcale nie było małe jak był zaśniedziały 14.20 po naprawie wzrosło 14.60.kontrolka ładowania się nie świeciła,z kąd mogłem wiedzieć że słabe ładownie może jak bym nie miał na wyposażeniu kontroli trakcji (ESP)to bym usterki nie znalazł do dziśiaj. Zrobiłem kilka tysięcy i drgawek niema.Wydaje mi się ze środek do czyszczenia wtrysków pomógł.Ale możecie sprawdzić ładowanie, bo widzę że dużo ludzi ma problemy z drgawkami.
Ostatnio zmieniony ndz sie 02, 2009 16:15 przez lalapo, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
antojuja
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 16, 2009 19:23
Lokalizacja: Konin/WLKP
Kontakt:

Post autor: antojuja » ndz sie 02, 2009 17:46

witam, koledzy sledze temat caly czas bacznie i powiem wam iz bylem przekonany ze to nie dwumas u mnie jest winien drgawkom i jednak bylem w bledzie, to dwumas, wczoraj sie przekonalem, znajomy mial jak ja i wczoraj zakladal jednomas i drgawki mu minely a objawy mial jak ja, na poczatku byly drgania podczas dojezdzania a potem nawet na postoju kto tak ma to niech zmienia dwumas, pozdro



jaradeus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:25
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: jaradeus » ndz sie 02, 2009 21:52

już dawno o tym pisałem, że wymiana na jednomas leczy objawy drgawek. ja po wymianie przejechałem ponad 5 tyś km i nawet raz nie zdażyło się aby zatrzęsło silnikiem. zmieniłem też soft, bo według mnie tam gdzieś tkwi przyczyna, ew. w nastawniku.



anitka_28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 22:19
Lokalizacja: www

dziwne drgania i szarpnięcia w vw golf 2003

Post autor: anitka_28 » ndz sie 02, 2009 23:04

podczas jazdy zapaliła sie kontrolka ESP i samochód dziwnie zacząl sie zachowywać wpadł w drgania potem wyłączyłam silnik i było ok.

[ Dodano: 02 Sie 2009 23:06 ]
kontrolka sie zapaliła samochód zaczął strasznie szarpać i dziwnie sie zachowywac po wyłaczeniu silnika było ok


anitka_28

Awatar użytkownika
Needspoon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 12:14
Lokalizacja: JELENIA GÓRA.Kamienna Góra
Kontakt:

Post autor: Needspoon » pn sie 03, 2009 15:41

jaradeus pisze:już dawno o tym pisałem, że wymiana na jednomas leczy objawy drgawek. ja po wymianie przejechałem ponad 5 tyś km i nawet raz nie zdażyło się aby zatrzęsło silnikiem. zmieniłem też soft, bo według mnie tam gdzieś tkwi przyczyna, ew. w nastawniku.
tu sie z kolega zgodze co do dwumasu i softu, niektorym tak jak mi nie pomaga tylko wymienienie dwumasu albo na jednomase. ja wymienilem kolo dwumasowe i drgania wystepuja(ale nie tak jak przed wymiana dwumasu) ale nie robilem softu wiec mysler ze po dobrym sofcie objaw by minal, natomiast nie wiem jak to jest ale w moim przypadku drgania znikaja bo wypieciu wtyczki przy sprzegle od tempomatu (czy ktos by mi to wyjasnil??)i tak juz od stycznia jezdze i nie ma drgawek:) a soft by sie przydal:(



jaradeus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw gru 06, 2007 22:25
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: jaradeus » pn sie 03, 2009 18:41

Needspoon powiem Ci tak, po wypięciu wtyczki przy sprzęgle od tempomatu sterownik dostaje inne dane, lub niedostaje ich wcale. w takim przypadku przechodzi w tryb bez tych odczytów co przekłada się na poprawe pracy silnika(inna dawka- brak drgawek), pewnie to czysty przypadek tak jak wypięcie impulsatora ze skrzyni biegów.



Awatar użytkownika
Needspoon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: sob kwie 26, 2008 12:14
Lokalizacja: JELENIA GÓRA.Kamienna Góra
Kontakt:

Post autor: Needspoon » wt sie 04, 2009 09:52

jaradeus pisze:pewnie to czysty przypadek tak jak wypięcie impulsatora ze skrzyni biegów.
moze i tak tylko ze po wypieciu impulsatora od skrzyni biegow samochod nie pokazuje predkosci i szarpie(czyli nie mozna jezdzic) tak jak mowili koledzy bo ja nie sprawdzalem osobiscie:) dwumas mam nowy wiec mysle ze czyszczenie pompy i soft byu to zmienil ale niestety kosztowe znow to i brak kasy:(



anitka_28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 02, 2009 22:19
Lokalizacja: www

Post autor: anitka_28 » śr sie 05, 2009 19:39

Needspoon pisze:
jaradeus pisze:pewnie to czysty przypadek tak jak wypięcie impulsatora ze skrzyni biegów.
moze i tak tylko ze po wypieciu impulsatora od skrzyni biegow samochod nie pokazuje predkosci i szarpie(czyli nie mozna jezdzic) tak jak mowili koledzy bo ja nie sprawdzalem osobiscie:) dwumas mam nowy wiec mysle ze czyszczenie pompy i soft byu to zmienil ale niestety kosztowe znow to i brak kasy:(
dzieki za odpowiedż


anitka_28

Awatar użytkownika
czajaa22
Forum Master
Forum Master
Posty: 1331
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:23
Lokalizacja: Elblag/UK
Kontakt:

Post autor: czajaa22 » śr sie 05, 2009 20:01

koledzy ja do neidawno tez myslalem ze to wdumas ale przy okazji modzenia auta stwierdzono ze przyczyna drgawek jest nastawnik pompy. Po wymianie wtryskow na wieksze drgawki znacznie wzrosly. Rob z tune up zbadal sprawe i stwierdzil ze to nastawnik zreszta sam widzialem na vagu wachania i zmieniajace sie wartosci wiec na bank to nei dwumas do tego przy zalaczeniu klimy lub innego obciazenia drgawki ustawaly. Regeneracja nastawnika to koszt jakis 300 zł jeszcze nei wymienilem bo nie bylo czasu ale jak wyeminie t odam znac co i jak. Pozdrawiam.


R TDI PROJECT IN PROGRES http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=62&t=127178&p=1414461#p1414461 NA SPRZEDAZ

Awatar użytkownika
Bronco
Red Devil
Red Devil
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:04
Lokalizacja: Półkula Północna

Re: dziwne drgania i szarpnięcia w vw golf 2003

Post autor: Bronco » pt sie 07, 2009 09:24

anitka_28 pisze:...

kontrolka sie zapaliła samochód zaczął strasznie szarpać i dziwnie sie zachowywac po wyłaczeniu silnika było ok
:gora: U mnie też, jak wyłączę silnik jest OK. Cicho jak makiem zasiał i nic nie trzęsie...
:smoke:


[img]http://kaspertino2.republika.pl/Borowka.jpg[/img]
[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/22164][img]http://www.motostat.pl/user_images/22164/icon1.png[/img][/url]

talon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 09:43
Lokalizacja: Torun
Auto: Skoda Superb CFFB 140/177KM
Silnik: CFFB
Kontakt:

Post autor: talon » wt wrz 01, 2009 09:59

Witam :okej: - jestem tu nowy - o dawna czytam wasze forum , w koncu pstanowiłem się odezwać ..
Mam problm z zapalaniem swojej Octy AHF kiedy jest gorąca i opisywane tu dgawki. Chciałem zapytać - czy ktoś jeszcze oprócz wcześniej piszących kolegów - wybrał się ostatnio do diesel-tuning.pl z Brodnicy na poskromienie tych problemów ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 54 gości