nie dziala wspomaganie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wojtf23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt wrz 25, 2009 23:56
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

nie dziala wspomaganie

Post autor: wojtf23 » sob wrz 26, 2009 01:36

witamo kolegow. mam problem zalozylem sobie wspomaganie ale mi nie idzie. tzn. byl plyn w wspomaganiu czerwony a ze nie mialem dalem taki zielonkawy z FEBI. wlaczam silnik nie slysze zechu pompy krece kierownica a tu nic nie czuc ze jest wspomaganie. wszystko jest dobrze podlaczone a wspomaganie ktore zostalo wyciagnietez z innego silnika niby dzialalo. Aha plyn zielony stal sie tak jak by brazowy albo czarny po kilku przejechanych kilometrach. nie wiem czy to pompa czy przekladnia i czy darady w ogole odpowietrzyc wspomaganie.

Bardzo was prosze o pomoc poniewaz to jest moja pierwsza golfinka i chce zeby ja nic nie bolalo bo czuje sentyment do tego autka. (najlepszy samochod jaki jest)



Awatar użytkownika
bartek234130
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 17:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: nie dziala wspomaganie

Post autor: bartek234130 » sob wrz 26, 2009 08:39

wojtf23 pisze:witamo kolegow. mam problem zalozylem sobie wspomaganie ale mi nie idzie. tzn. byl plyn w wspomaganiu czerwony a ze nie mialem dalem taki zielonkawy z FEBI. wlaczam silnik nie slysze zechu pompy krece kierownica a tu nic nie czuc ze jest wspomaganie. wszystko jest dobrze podlaczone a wspomaganie ktore zostalo wyciagnietez z innego silnika niby dzialalo. Aha plyn zielony stal sie tak jak by brazowy albo czarny po kilku przejechanych kilometrach. nie wiem czy to pompa czy przekladnia i czy darady w ogole odpowietrzyc wspomaganie.

Bardzo was prosze o pomoc poniewaz to jest moja pierwsza golfinka i chce zeby ja nic nie bolalo bo czuje sentyment do tego autka. (najlepszy samochod jaki jest)
musisz sprawdzić czy maglownica nie jest gdzieś przekręcona i jaki płyn najlepiej zalać do wspomagania i czy pompa wspomagania nie jest zatarta i czy kolo pasowe na pompie wspomagania czy nie jest luźne i czy pasek klinowy co napędza pompę wspomagania nie jest luźny



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » sob wrz 26, 2009 09:53

Pompa wspomagania jest pompą łopatkową.Jeżeli ta wspoma leżała jakiś czas nieużywana,to jest wielce prawdopodobne,że owe łopatki są zapieczone i o wspmaganiu można zapomnieć.Trzeba rozebrać pompę i przemyć.Samo to,że płyn zmienił barwę już coś o tym mówi-pewnie kupa syfu jest w układzie.
Jak umyjesz i poskładasz,to zalej jeszcze raz świeżym olejem.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » sob wrz 26, 2009 14:32

Tak jak mówi Michas łopatki się zapiekły


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

wojtf23
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pt wrz 25, 2009 23:56
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: wojtf23 » ndz wrz 27, 2009 01:06

dzieki koledzy jak bede mial czas wolny od pracy zaraz sie zabieram za to a co do kolegi co napisal pierwszy post :jak moze byc przekrecona maglownica???



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » ndz wrz 27, 2009 09:48

To powinno Ci jakoś pomóc:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=152679
Pozdr.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości