Kontrolka od płynu chłodniczego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mistrz69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 08:27
Lokalizacja: Kielce

Kontrolka od płynu chłodniczego

Post autor: mistrz69 » śr wrz 30, 2009 08:43

Dzis rano zapaliła sie mojej zonie kontrolka od układu chłodniczego i napis STOP , czytałem na forum , że trzeba najprawdopodobniej wymienic czujnik( ilosc plynu jest w normie ) . Mam pytanie czy cos sie stanie jesli zrobie to dopiero w sobote , bo jestem niestety w pracy delegacja . dzieki za odpowiedz . i prosze podac oznaczenie tego czujnika . Posiadam Golfa IV 1,9 TDI Variant 4motion 115 KM dzieki


Był mk1 , mk2 , mk3 , czas na MK4

Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Re: Kontrolka od płynu chłodniczego

Post autor: Radion » śr wrz 30, 2009 09:35

mistrz69 pisze:czytałem na forum , że trzeba najprawdopodobniej wymienic czujnik( ilosc plynu jest w normie )
Zanim wymienisz zbiorniczek wyrównawczy (samego czujnika się nie da) to weź jakąś starą szczoteczkę do zębów z twardym włosiem i przeczyść te druty wewnątrz zbiorniczka, u mnie po takim zabiegu problem przestał występować.

pozdr.
Radek



kermitek75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr wrz 30, 2009 09:30
Lokalizacja: Gdynia

Kontrolka

Post autor: kermitek75 » śr wrz 30, 2009 09:38

W moim aucie również rano przy chłodnej temperaturze zapala się ta kontrolka. Mam Golfa 1.9 TDI 90 KM. Prawdopodobnie czujnik płynu chłodzącego jest zabrudzony lub ma jakiś osad, przez który nie ma styku z płynem. Byłem u elektryka i poradził mi zlać płyn, wyjąć czujnik i wyczyścić lub wlać np ocet aby zlikwidował nagar.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości