Problem z odpaleniem z rana

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

koziolr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob lip 05, 2008 10:01
Lokalizacja: mława

Post autor: koziolr » pn paź 19, 2009 23:35

arwam

spoko zrobie jutro zdjecie silnika i sobie zerkniesz
Ostatnio zmieniony pn paź 19, 2009 23:36 przez koziolr, łącznie zmieniany 1 raz.


Rafi

Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » wt paź 20, 2009 12:23

arwam, sprawdziłem z rana czy dźwięk się zmienia po odkręceniu korka wlewu oleju i powiem, że nic się zasadniczo nie zmieniło po odkręceniu, no może dźwięk minimalnie, prawie niezauważalnie złagodniał, zaznaczam ze minimalnie, był tak samo głośny ale jakoś łagodniejszy... Nie wiem czy to normalne, ale mocno dmucha przez ten korek, może to normalne, bo wcześniej nie zwracałem na to uwagi... Sprawdzałem na zimnym silniku, po porannym odpaleniu, sprawdzę jeszcze na rozgrzanym silniku i dam znać...



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » wt paź 20, 2009 12:44

Lukas-182, tulejka na korbowodzie hałasuje przy zchodzeniu z obrotów, słychać wyraźnie stukanie



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » wt paź 20, 2009 12:57

t0mal pisze:Lukas-182, tulejka na korbowodzie hałasuje przy zchodzeniu z obrotów, słychać wyraźnie stukanie
No to w tej chwili mnie radujesz, bo mój silniczek głośno chodzi nawet na postoju, bez ruszania gazu ;) Kurcze tak sobie teraz myślę, czy nieszczelność w układzie chłodzenia mogła by powodować głośniejszą prace silnika ?? Bo mam pęknięty zbiorniczek tuz nad poziomem maksymalnym, czyli jest nieszczelność ale nie cieknie, wiem że przez ta nieszczelność mam ciut wyższą temperaturę, bo wskazówka jest na 3/5 skali wskaźnika a normalnie była na 1/2... Nieszczelność załatwię pod koniec tygodnia jak przyjdzie nowy zbiorniczek wyrównawczy, ale czy to może powodować głośniejsza prace ??

I tak ostatnio po awarii smarowania jeżdżę spokojnie, staram się nie przekraczać doładowania na poziomie 0.5bara z racji nowej uszczelki (jeszcze nie zrobiłem odpowiedniej ilości kilometrów, mam od wymiany dopiero 600km zrobione, a przez pierwsze 1000 to zalecają spokojna jazdę) i głośnej pracy silnika...



arwam

Post autor: arwam » śr paź 21, 2009 18:33

Lukas-182, nasz u siebie tego tałataństwa trochę,
spróbuj inny komplet wtrysków założyć i wtedy zobacz.
Lukas-182 pisze:Kurcze tak sobie teraz myślę, czy nieszczelność w układzie chłodzenia mogła by powodować głośniejszą prace silnika ?? Bo mam pęknięty zbiorniczek tuz nad poziomem maksymalnym, czyli jest nieszczelność ale nie cieknie, wiem że przez ta nieszczelność mam ciut wyższą temperaturę, bo wskazówka jest na 3/5 skali wskaźnika a normalnie była na 1/2...
co do temperatury beżpośredni wpływ ma ale co do głośności nie ma żadnego.
spróbuj inny komplet wtrysków założyć.
ten dźwięk jest o niższym czy wyższym tonie?



artecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 21, 2006 16:57
Lokalizacja: wrocek

Post autor: artecki » śr paź 21, 2009 19:45

witam kolegów,
Ja bym się podłączył z problemem trudnego odpalania, a mianowicie zimny silnik rano nie odpala.Bardzo długie kręcenie i wtedy odpala a za samochodem kupa jasnego dymu.Jak było jeszcze w miarę ciepło samochodzik sprawował się bardzo dobrze.Pierwszą rzeczą którą sprawdziłem to świece żarowe oczywiście wszystkie były spalone(jeszcze ich chyba nigdy nikt nie wymieniał).Po wymianie dalej nie odpala czyli nie grzeją świece.Kontrolki świec zapalają się tak jak wcześniej,bezpiecznik 50A jest ok.,przekaźnik świec nie działa nawet po odpięciu czujnika temp.Napięcie na jednym grubym styku na przekaźniku jest.Co począć [-o<
Ostatnio zmieniony śr paź 21, 2009 19:47 przez artecki, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Post autor: arwam » śr paź 21, 2009 19:54

artecki, wynień przekaźnik



artecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: sob paź 21, 2006 16:57
Lokalizacja: wrocek

Post autor: artecki » śr paź 21, 2009 20:01

Rozbierałem przekaźnik wygląda jak nowy.Jak sprawdzałem czy dochodzi napięci na grubej nóżce to zwarłem styki i przekaźnik się zwarł czyli powinien być dobry.
Ostatnio zmieniony śr paź 21, 2009 20:22 przez artecki, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości