Dławi się po odpaleniu

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukaszz1789
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 19:47
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: lukaszz1789 » czw paź 22, 2009 12:49

janiol860 pisze:a ja radzę Ci sprawdzić rolke na wale, czy nie jest luźna, u mnie było to samo okazało się że klin się sciął na wale, z początku też sie dławił, trząsł, gasnął a po jakimś czasie miałem pół silnika do remontu...
Takie przypadki tez bywają. Ale to mozna sprawdzić, ja przy zakładaniu silnika sprawdzałem i nowe kołko załozyłem chociaz stare było w porzadku ale walało mi sie orginał vw wiec nie było sensu by lezało.
A jezeli klin sie zetnie to rozrzad sie przestawi cały wiec tez mozna sprawdzic jak pompa i wałek rozrzadu.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » czw paź 22, 2009 17:27

Biały gryzący dym - zbyt późny wtrysk paliwa, jeśli się samo przestawiło to będzie klin na wale niestety :?



Awatar użytkownika
vwolfi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: wt lip 08, 2008 22:23
Lokalizacja: Lja
Kontakt:

Post autor: vwolfi » czw paź 22, 2009 20:21

ok, najpierw przyspieszę kąt wtrysku, ile około ruszyć pompą, 1, 2, 3 mm? I jak ją poluzowac? bo widzę tylko jedną śrubę, na górze, nad alternatorem, a na dole i z tyłu jeszcze pewnie są ale dostęp tam raczej trudny.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=216083][size=167]>>GTD sprzedam<<[/size][/url]

mrozoo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: wt sie 05, 2008 19:00
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: mrozoo » czw paź 22, 2009 21:33

z tylu na dole za pompa jest jedna na 13, przy mocowaniu sa 3 sruby, jedna na gorze widoczna, i 2 sa schowane za kolem pompy wtryskowej, musisz tak obrocic kolo pompy wtryskowej aby przez oczko wlozyc klucz nasadowy 13 i je tez poluzowac, i pompe na poczatek o ok. 1-2mm do silnika daj...


Flansze pod turbiny GTB!!
Montaż turbin GTB
Spawanie ukladow wydechowych/dolotowych metoda TIG
Customowe kolektory wydechowe
BIZON GARAGE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości