Dziwny wyciek płynu chłodzącego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Dziwny wyciek płynu chłodzącego

Post autor: Ryszardo » ndz mar 28, 2010 17:40

Witam, ostatnio przydarzyła mi sie dziwna sytuacja. Po normalnej jeździe do miasta i spowrotem postawiłem auto pod blokiem. Po ok. 1 godzinie odpaliłem i ruszyłem, nagle pisk i zapaliło mi się na wyświetlaczu napis STOP a po chwili po niemiecku, że mało płynu chłodzącego. Było już ciemno, a że garaż mam blisko więc dojechałem tam (obserwując oczywiście wskaźnik temperatury), okazało się, że płynu mam na dnie zbiorniczka wyrównawczego. Sprawdziłem wszystkie przewody, chłodnicę i ok. Mokro było przy prawym nadkolu, interculer też był pochlapany, więc wygląda na to, że wyrzuciło płyn przez zbiorniczek, tylko którędy?? Może to zgrubienie na zbiorniczku (mniej więcej naprzeciw wtyczki od poziomu) jest właśnie do przelewu?? Proszę mnie poprawić, jeśli się mylę. I zasadnicze pytanie, dlaczego tak się stało?? Dodam jeszcze, że na dnie zbiorniczka zauważyłem coś, co po wyciągnięciu okazało się kawałkiem gumy grubości ok. 2-3 mm o nieregularnym kształcie ok 2 cm kwadratowe, taki postrzępiony kawałek. Skąd się tam wziął nie mam pojęcia, ale może on coś przytkał i dlatego wywałiło płyn?? Po dolaniu płynu jeżdże już 2 dni i jest ok. I jeszcze jedno, miałem już raz taki przypadek jakieś pół roku temu, kilka dni po wymianie płynu chłodzącego na nowy, myślałem wtedy, że może coś skichałem podczas wymiany, ale do obecnej sytuacji wszystko było ok. Tylko wtedy nie zapaliło mi się STOP, bo zauważyłem wyciek w garażu przed odpaleniem silnika, dolałem i było ok. Silnik pracuje normalnie, mocy nie stracił , zachowuje sie normalnie, więc chyba uszczelka pod głowicą odpada. Proszę o jakieś sugestie, co to może być. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony ndz mar 28, 2010 17:48 przez Ryszardo, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » ndz mar 28, 2010 20:16

Ryszardo pisze:Po dolaniu płynu jeżdże już 2 dni i jest ok. I jeszcze jedno, miałem już raz taki przypadek jakieś pół
Ryszardo, przyjrzyj sie po prostu nakrętce zbiorniczka[korkowi wlewu] Korek ten posiada tzw. odpowietrzenie może ta uszczelka znaleziona była tego powodem.


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Ryszardo » ndz mar 28, 2010 21:57

Korek zbiorniczka wyrównawczego wygląda ok, wszystko całe.

[ Dodano: 11 Kwi 2010 19:48 ]
Wymieniłem korek od zbiorniczka na nowy, jeżdżę kilka dni i nby jest ok. Podczas odkręcania wyraźnie słychać podciśnienie, przy starym bardzo słabe. Tylko jedna rzecz mnie niepokoi. Po jeździe w zbiorniczku robi się stan na minimum, po odkręceniu korka
podciśnienie podnosi stan do ok. 1 cm nad maksimum. Ponowna jazda i sytuacja się powtarza, co się dzieje? Może układ jest zapowietrzony? Ale ponoć sam powinnien się odpowietrzyć. Proszę o odpowiedź, pozdeawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości