Tak się kończy gibanie koła pasowego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mateusz_kajtek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn gru 01, 2008 18:07
Lokalizacja: Opolskie NYsa
Kontakt:

Post autor: mateusz_kajtek » sob mar 06, 2010 10:20

arwam pisze:ja bym wymienił
tego właśnie sie obawiałem :/ hmm póki co i tak skończyła mi się kasa, jeszcze bede myślał na tym...
arwam pisze:samo założenie IC jeśli masz dawkę praktycznie bezdymną to nie wiele Ci da
no wiadomo że to nie bedzie jakiś duży przyrost mocy, ale zawsze to lepiej dla silnika jak się mu nie raz na gorącym silniku wstawia to zawsze lepiej jak icek schłodzi troche to powietrze (i to przede wszystkim mam na celu), a przy okazji może jakieś +- 5 KM przybędzie...
arwam pisze:teraz możesz trochę podnieść i dawkę i ciśnienie doładowania i od tych modów nie ma większego ryzyka uszkodzenia klina na wale
no tu bym sie trochę nie zgodził bo większa dawka i ciśnienie = większa moc a co za tym idzie większe obciążenia i większe ryzyko zerwania/ścięcia klina, ale nie będe dyskutował na ten temat bo wiem że masz większą wiedze na ten temat ode mnie więc nie chce podważać twoich słów...
arwam pisze:możesz podnieść i dawkę i ciśnienie doładowania
do niedawna jeszcze chciałem to robić ale teraz nie chce ze wzgledu na stan turbiny, kilka dni temu zrobiłem małe oględziny i moja k14 jest cała ożygana olejem (wydaje mi się że żre olej), mało tego ten wałek który nie powienien mieć luzów, ma luzy (co prawda minimalne ale ma) luzy za równo góra-dół jak i wzdłużne, ale mimo swego stanu podczas jazdy turbina bardzo dobrze ciągnie na każdym biegu powyżej 2000 obrotów czuc ją bardzo wyraznie przez co jazda jest przyjemna, dlatego chce na niej jeszcze polatać i podkręcanie raczej nie na tej turbawce, a samej dawki paliwa myśle ze nie ma co kręcić....

[ Dodano: 06 Mar 2010 15:34 ]
koło pasowe wyminione na używke ale w duzo lepszym stanie i już sie nie kolebie.... mam nadzieje że będzie spokój...
Ostatnio zmieniony sob mar 06, 2010 10:23 przez mateusz_kajtek, łącznie zmieniany 1 raz.



arwam

Post autor: arwam » sob mar 06, 2010 18:32

mateusz_kajtek pisze:arwam napisał/a:
teraz możesz trochę podnieść i dawkę i ciśnienie doładowania i od tych modów nie ma większego ryzyka uszkodzenia klina na wale

no tu bym sie trochę nie zgodził bo większa dawka i ciśnienie = większa moc a co za tym idzie większe obciążenia i większe ryzyko zerwania/ścięcia klina
byłoby tak gdyby to połączenie przenosiło moment obrotowy na koła a nie na alternator i pompę wody.
przecież nawet jakbyś i wyżyłował silnik i na 200KM to pompa wody i alternator będą stawiać ten sam opór.



Awatar użytkownika
mateusz_kajtek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn gru 01, 2008 18:07
Lokalizacja: Opolskie NYsa
Kontakt:

Post autor: mateusz_kajtek » sob mar 06, 2010 22:06

arwam, zapewne masz rację lecz i tak ze wzgledu na stan turbiny nie chce podkręcac cisnienia. Dziś cieszyłem sie że problem gibającego koła u mnie już zlikwidowany a tu jakąś godzinkę pózniej pojawił się nowy problem z którym za nic nie umiemy sobie z kumplem-mechanikiem poradzić :/
oto temat --> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=311127 za każdy pomysł bede bardzo bardzo wdzięczny...
i postanowiłem jeszcze nagarć filmik i pokazać jak zachowuje sie koło pasowe teraz po wymianie

według mnie wygląda że jest już oki, ale filmik jest do waszej oceny, gniazdo wału i klin na kole zębatym były ok, więc wymieniłem koło pasowe co prawda na używane ale w duzo lepszym stanie i wyglada na to że to wystarczyło :)
Ostatnio zmieniony wt mar 09, 2010 21:20 przez mateusz_kajtek, łącznie zmieniany 2 razy.



seboljeiv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt paź 07, 2008 23:54
Lokalizacja: wawa

Post autor: seboljeiv » śr mar 24, 2010 03:25

kaktusik pisze:luis, współczuje. szczególnie że nic na to nie wskazywało :/
poniżej zamieszczam filmik z dziś rana - też zapalił pieknie, ale wydaje mi sie że mu się pogorszyło :/ chyba jednak wymianka silnika.
film koło pasowe
koledzy co mam zrobic jesli koło pasowe na wale bije mi podobnie(ciutke mniej) jak na filmiku kolegi kaktusik ? z tym ze mam tdi afn...

ogolnie po dopaleniu przez chwile strasznie piszczy i slychac taki dzwiek jak by od rolki napinacza (po minucie ustaje) ale skoro widze jak to kolo pasowe bije to moze to z tym ten dzwiek po odpaleniu jest zwiazany?



arwam

Post autor: arwam » śr mar 24, 2010 09:31

seboljeiv,

zobacz czy bije tylko to szerokie koło pasowe czy może bije szerokie i wraz z nim wąskie od wspomagania.
jeśli obydwa to czeka cię robota wału a jak tylko szerkie to zmieniasz tylko to szerokie koło bo wtedy zapewne obleciało na gumie.



bujak81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn mar 23, 2009 00:45
Lokalizacja: Żary
Kontakt:

Post autor: bujak81 » czw kwie 01, 2010 20:53

dokładnie jak pisze kolega wyżej. ja swoje nawet podtoczyłem na tokarce i nic to nie dało. nowe przeciętnej firmy 300zł.



Awatar użytkownika
ogien259
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr gru 02, 2009 14:58
Lokalizacja: Zalesie Śląskie

gibanie koła pasowego

Post autor: ogien259 » czw kwie 01, 2010 22:55

kurde mi sie tez gibie to kolo pasowe. mam fakture ze bylo robione to, ale najwidoczniej nie bardzo to dalo efekt... przejechalem juz tak 10000 km a nie wiem ile poprzednik przelecial na nim. mechanik powiedzial ze narazie jest ok ale jak kolega ktory postawil temat napisal takie cos to mam stracha juz... mam dylamata...

aha bo piszecie tu a VW TD... kto wie jak to jest u mnie w TDI AFN>>??
Ostatnio zmieniony czw kwie 01, 2010 23:11 przez ogien259, łącznie zmieniany 1 raz.


Mój VW Golf Variant TDI 110 KM :)
http://ogien259.fotosik.pl/?mode=pic

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: munior » czw kwie 01, 2010 23:18

ogien259 pisze:aha bo piszecie tu a VW TD... kto wie jak to jest u mnie w TDI AFN>>??
Na pewno nie ma klina jak w tdeku ,u ciebie jest na półksiężyc i tu raczej się nie dzieją takie rzeczy ,ewentualnie koło pasowe z tlumikiem drgań się kończy i zaczyna nim gibać


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
ogien259
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr gru 02, 2009 14:58
Lokalizacja: Zalesie Śląskie

Post autor: ogien259 » czw kwie 01, 2010 23:37

aha rozumiem... czyli nie ma sie w sumie czym martwic... co by moglo sie ewentualnie zepsuc ??


Mój VW Golf Variant TDI 110 KM :)
http://ogien259.fotosik.pl/?mode=pic

arwam

Post autor: arwam » pt kwie 02, 2010 10:07

ogien259,

sporadycznie trafia się to i w TDI ale naprawdę żadko.
patrz jak się koło będize gibać czy obydwa koło i od wspomagania i od paska wielorowkowego kiwają się tak samo czy tylko koło od paska wieloklinowego.
w tym drugim wypadku jeśli bedzie tylko koło od paska wieloklinowego się kiwać to wymieniasz tylko to koło a jak obydwa to wtedy juz masz powód do zmartwienia.



Awatar użytkownika
Balugass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:53
Lokalizacja: giżycko/olsztyn
Kontakt:

Post autor: Balugass » pt kwie 02, 2010 16:27

jak sie patrzy na koło pasowe to ma sie gibac na wolnych i wyzszych obrotach czy na wyzszych to zanika??


mój były variancik ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214025

arwam

Post autor: arwam » pt kwie 02, 2010 21:55

Balugass,

ma się wogóle nie kiwać tylko prosto chodzić



Awatar użytkownika
Balugass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:53
Lokalizacja: giżycko/olsztyn
Kontakt:

Post autor: Balugass » pt kwie 02, 2010 23:32

arwam, ja wiem tylko chce sie dowiedzec bo wydaje mi sie ze minimalnie mi sie giba na wolnych a na szybszych obr idealnie prosto, jestem wyczulony i co tydz zerkam na kółko pasowe :bigok:


mój były variancik ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214025

bogoria
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt sty 26, 2007 21:33
Lokalizacja: legnica

Post autor: bogoria » pn kwie 19, 2010 11:22

i szkoda twojego zdrowia na martwienie się. jeśli masz półksiężyc, to dałbym sobie spokój. a jak będziesz się tak patrzył na to koło to i tak zobaczysz to czego nie ma.na początku też siedziałem i gapiłem się na to koło, a przy okazji zdjąjem kólko i sprawdziłem co mam i jestem zdrowszy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości