Turbina 1.9 TD ???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Bohdanak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: sob paź 17, 2009 11:03
Lokalizacja: Zabierzów

Turbina 1.9 TD ???

Post autor: Bohdanak » czw kwie 08, 2010 18:44

Witam. Dzisiaj padła mi turbina w moim MK3. Siwy dym i olej z rury wydechowej. Mam pytanie co bardziej polecacie? Czy regeneracja czy bardziej kupic jakaś uzywke i jezdzic? Moze jakas np. od TDi? Co polecacie? Gdzie mozna zregenerowac albo kupic jaka uzywke?


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=311648/]CZYSZCZENIE, PRANIE DYWANÓW I TAPICERKI SAMOCHODOWEJ, KRAKÓW I OKOLICE, TANIO![/url]

Awatar użytkownika
Maślak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pn lip 24, 2006 15:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Maślak » czw kwie 08, 2010 20:43

Kolego szukaj Garreta T3 od 1.6 td. bedziesz zadowolony



Awatar użytkownika
Balugass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:53
Lokalizacja: giżycko/olsztyn
Kontakt:

Post autor: Balugass » czw kwie 08, 2010 22:33

Bohdanak, zalezy co masz...jak k14 to pół biedy jest tego sporo na aledrogo jak k03 to mozesz od tdi szukac ale trzeba strony gorace przekładac by pod kolektor podpasowac(ale tak nie polecam bo to malenstwo jest sam mam taka i wiem) ale jak jak kolega wyzej pisze t3 jest ok duza i nie wysilona turbinka ale nie wiem jak z kolektorami i dopływem oleju


mój były variancik ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214025

arwam

Post autor: arwam » pt kwie 09, 2010 18:36

Balugass, jak ma K14 to trzeba bedzbe tylko podrzeźbić odpływ oleju z turbiny i rurę od filtra do turbo.
reszta będzie pasować.
i trzeba będzie lekko podszlifować flanszę Down pipe'a/
ale jak założy T3 lub K24 to będzie zadowolony.



Awatar użytkownika
Balugass
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: sob sty 05, 2008 18:53
Lokalizacja: giżycko/olsztyn
Kontakt:

Post autor: Balugass » pt kwie 09, 2010 18:56

arwam, a przypadkiem wyjscie na kolektor wydechowy w k14 nie jest na 4 sruby?? bo kolektor od k03 ma 3 sruby jednakze t3 lub k24 bedą lepsze:)


mój były variancik ---> http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=214025

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » pt kwie 09, 2010 19:05

Balugass pisze:przypadkiem wyjscie na kolektor wydechowy w k14 nie jest na 4 sruby??
Dokładnie.
K-14 nie siądzie na kolektor pod K-03...ale zawsze można zmienić kolektor :bigok:
Bohdanak pisze:Czy regeneracja czy bardziej kupic jakaś uzywke
Szukaj używanej... :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

arwam

Post autor: arwam » pt kwie 09, 2010 23:14

Balugass, czytaj uważnie. piszę że jak ma K14 to nie będzie rzeźby.
jak ma K03 to trzeba oprócz kolektora i spływu, jeszcze dolot z filtra do turbo, downpipe i kolanko od turbiny do kolektora



oczkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 08:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: oczkins » sob kwie 10, 2010 08:40

siema siema wszystkim:) Czy ktos moze mi powiedziec co moze byc ze auto nagle przestalo ciagnac? Tzn. Tak jakby Turbina sie odlaczyla, Tak samo zaczely mi mrugac swiece zarowe, wczoraj wymienilem olej i filtry, myslalem ze to moze byc przyczyna jednak nie. Prosze o rade...



arwam

Post autor: arwam » sob kwie 10, 2010 09:06

oczkins pisze:Tak samo zaczely mi mrugac swiece zarowe,
po tym objawie wnioskuję że masz pompę "pół-elektroniczną".
najprawdopodobniej przestał działać układ przyspieszania kąt wtrysku w zależności od obrotów.
daj zdjęcie pompy wtryskowej tak żeby było wiać czy nie ma dodatkowego elektro-zaworu pod tłoko-rozdzielaczem.

i opisz szerzej co się dzieje w momencie kiedy auto słabnie kolor dymu oraz to czy silnik pracuje ciszej czy głośniej niż zazwyczaj



oczkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 08:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: oczkins » sob kwie 10, 2010 09:30

Postaram sie przedstawic Tobie sytuacje golfa.

Wiec Gdy go kupilem poprzedni wlasciciel mowil ze podcisnienie ktore otwiera turbine jest zalozone od 116 i przy 160 tak jakby nie chcial ciagnac dalej. Dal mi prawidolowe podcisnienie(tzw. gruszka). gdzie bylo ono zepsute ale orginalne. chodzilo tam o czpien bo ten ktory byl zalozony byl za krotki wiec z tego orginalnego ucial i dospawal do tego od 116. Bylo ok az pewnego dnia nagle auto zaczelo mulic i spalanie wzroslo. wczoraj wymienilem filtry i olej. niby jest troche lepiej ale to nie to. bo teraz przy 120 lekko przymula, z prawej strony nie mam nadkola.. kolejny problem to ciagle mruga kontrolka od swiec zarowych.
Ktos mowil ze turbina ma dziure potem ze trzeba nowa kupic. jestem juz zmieszany na maxa. zdjecia nie zrobie bo nie wiem co i jak. Dlatego siegnalem rady tutaj..



arwam

Post autor: arwam » sob kwie 10, 2010 10:19

oczkins, nuie dopatrzyłem że masz MK4 i to TDI
podaj symbol silnika.
masz go na obudowie paska rozrządu.

[ Dodano: 10 Kwi 2010 10:20 ]
a jeśli masz VNT to najprawdopodobniej zapiekły się kierwniczki i są zapieczone w pozycji max ciśnienia doładowania



oczkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 08:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: oczkins » sob kwie 10, 2010 10:27

Czy to bedzie to:
AHF 142936 ?



arwam

Post autor: arwam » sob kwie 10, 2010 11:18

oczkins, tak.
najpier zobacz czy da się poruszyć sztangą a jeśli nie to trzeba wyjąć turbiną i ją wyczyścić.
być może tylko to Ci bruździ.
trzeba też zobaczyć czy turbina wogóle pracuje. możesz tez zrobić prosty test
niech jedna osoba odpala silnik a Ty możesz zobaczyć czy sztanga się porusza.
po krótkiej chwili po uruchomieniu silnika powinna zostać wciągnięta sztanga



oczkins
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 08:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: oczkins » sob kwie 10, 2010 11:38

ogolnie turbina pracuje bo slychac ja jak gwirzdze i czuc ze ciegnie ale do pewnego momementu. a jeszcze zapomnialem dodac ze ten poprzedni wlasciciel mowil ze nibywgrany jest chip. cos mi walkiem to smierdzialo;/ co jaki czas powinienem wymieniac rozrzad i czy ma to cos wspolnego z turbina?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości