Turbo ze zmienną geometrią (VNT) - inside...

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

el_doctoro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz cze 21, 2009 11:51
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: el_doctoro » wt kwie 20, 2010 23:13

Łuki_79 pisze:Sprawdz jaki masz zakres ruchu sztangi gruszki,ale zapewne będzie niewielki sądząc po stylu jazdy.Na 99 % będziesz miał turbo do czyszczenia.Najlepiej jakbyś wrzucił logi.Zacznij przekraczać 3000 obr/min tak na przyszłość,to nie szkodzi a wręcz pomaga :)


Now wiec bylem przy Golfiku, i sprawa wyglada tak :reka to ogolnie bardzo ciekzo chodiz ledwo co torche ja wcisnalem w dol, moze z milimetr, przy odpalaniu szczerze mowiac to wogole nie czuje zeby sie ruszyla, prszy dodawaniu gazu rowniez nie bardzo, przy gaszeniu silnika po jakichs 3 sekundach slychac jka zamyka sie ten zawor u gory, i w tym momencie sztanga delikatnie 2 razy podskakuje do gory (bardziej drga niz podskakuje bo zakres ruchu wynosi gdzies 1-2 milimetry)
MYsle ze opisalme bardoz dokladnie , czekma teraz na wasze komentarze!! ;)
Ostatnio zmieniony śr kwie 21, 2010 19:02 przez el_doctoro, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Grześko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 502
Rejestracja: ndz sie 06, 2006 17:27
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Grześko » śr kwie 21, 2010 20:59

W sumie sam sobie odpowiedziałeś, bo powinna chodzić około 1-2cm. :)


Seryjny AFN + 216-ki + lekki program by g-lab= 312 Nm i 145 KM
Nowy właściciel golfa GT TDI memberlist.php?mode=viewprofile&u=89406

mms79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 09, 2008 19:02
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: mms79 » pt kwie 23, 2010 18:32

A to ja zapytam - jak było to nie bijcie. Gdybym wymieniał turbo w ahf i chciał większe wsadzić (tak przyszłościowo) to z jakiego modelu pasuje bez przeróbek?



Awatar użytkownika
MD2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 19:34
Lokalizacja: śląskie

Post autor: MD2 » pt kwie 23, 2010 19:03

to i ja zapytam czy do ASZ rocznik 01' pasuje turbina o numerach 038253010G 038253056A 038145535K ??
z gory dzieki za odp
Ostatnio zmieniony pt kwie 23, 2010 19:03 przez MD2, łącznie zmieniany 1 raz.



bastekpi23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 22, 2008 20:35
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: bastekpi23 » ndz kwie 25, 2010 02:21

Witam wszystkich, przeczytałem cały temat ale nie jestem pewien tego co wymyśliłem, dlatego pisze i proszę o pomoc. Gdyż ostatnio miałem taka sytuacje, że jechałem autostradą 200km/h przez jakieś 10minut i nagle auto straciło moc, jak dojechałem to zapaliłem jeszcze raz i wszystko chodziło dobrze - jak bylem u elektryka żeby mi podpiął pod komputer bo mi błąd wyskoczył to powiedział mi ze turbina mi przeładowała. Moje auto to mk4 1.9tdi asz plus chip, z tego co tu pisaliście to wydaje mi się ze mam zapieczone kierownice. Czekam na odpowiedz i pomoc.



mri21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sty 21, 2008 13:56
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Post autor: mri21 » ndz maja 30, 2010 12:25

Wczoraj wyciągałem do czyszczenia moje turbo z AFNa VNT15. W trakcie demontażu pod turbiną oraz na elementach sąsiadujących było dużo czarnej mazi (olej+bród). Oglądałem turbo i specyfikę miejsc które są zabrudzone i wnioskuje dwie rzeczy:
- jedna że turbo puszcza olej (to raczej wykluczam)
- bardziej prawdopodobna brak uszczelki w miejscy mocowania przewodu olejowego od spodu do turbo.

Dlatego mam pytanie czy w tym miejscu powinna znajdować się jakaś uszczelka?

Turbo było już raz czyszczone przez mechanika i niestety nie wykluczam że jej nie założył i stąd tyle syfu ...



Awatar użytkownika
szadrak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw mar 25, 2010 23:28
Lokalizacja: PO
Auto: Seat Leon ST

Post autor: szadrak » ndz maja 30, 2010 16:37

Przeczytałem cały temat ale nie znalazłem info np. co sie dzieje z turbosprężarka gdy komp przechodzi w tryb awaryjny? Czy suszara dalej sie kręci gdy jest już notlauf? Też sie zmagam z trybem awaryjnym, w mieście ok, ale poza miastem jak chce wiecej jak 130 jechac to na 5 i czasem na 4 łapie ten notlauf. Auto było u mechanika, który podobno podłaczał do kompa i powiedział że turbo przeładowujei zasugerował od razu regeneracje... Na razie sie wstzymałem bo głownie jeżdze po mieście a tam notlauf mi sie nie zdarzył. Ale zamierzam coś z tym zrobić i jeszcze raz na VAG-a tak jak wyczytałem z forum logi statyczne i dynamiczne i dopiero niech zdecyduje mech czy naprawde regeneracja czy może wystarczy czyszczenie.
Czy ktoś jeździł do Tychów do Dynosoftu np. na czyszczenie turbo? czy może od razu do Jaworzna do Turbo Teca?



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Post autor: Łuki_79 » ndz maja 30, 2010 17:49

szadrak pisze:Auto było u mechanika, który podobno podłaczał do kompa i powiedział że turbo przeładowujei zasugerował od razu regeneracje...
Olej takiego mechanika,który na widok błędu 17965 od razu regeneruje suszarkę.Na początek sprawdz ręką jaki jest zakres ruchu sztangi wciskając ją w gruszkę na zgaszonym silniku oraz stan wszystkich wężyków podciśnienia.Wykonane logi wklej tutaj na forum a otrzymasz opinię forumowych fachowców.Co do czyszczenia turbiny jeżeli nie boisz się troszkę pobrudzić to spróbuj sam,nic trudnego,na forum masz pełno opisów i fotek - nie taki diabeł straszny :grin:



Awatar użytkownika
szadrak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw mar 25, 2010 23:28
Lokalizacja: PO
Auto: Seat Leon ST

Post autor: szadrak » ndz maja 30, 2010 17:57

Węzyki to zapomniałem dodać, że ów mechanik sprawdził, że ok są. A logów nie zrobie bo nie mam VAGA i kabla. Czyścił chyba też nie bede bo nie znam sie poprostu. Tą gruche na sztandze postaram sie sprawdzić jak bede mógł wjechać na kanał.



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Post autor: Łuki_79 » ndz maja 30, 2010 18:14

Nie musisz wjezdzać na kanał,jak zajrzysz na tył silnika o góry ujrzysz gruszkę i sztangę a wtedy najlepiej sprawdzisz http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b15 ... e2198.html



Toledziak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 22, 2009 00:45
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Toledziak » ndz maja 30, 2010 18:23

Do gruszki spokojnie ręka sięgniesz od strony dolotu powietrza do turbo i będziesz w stanie ja poruszać lub nie. U mojego kumpla w ALH ugina się z oporami o może 5 - 7 mm i auto wywala notlauf. Podmieniłem n75 ale to samo (na samym początku wymieniłem wszystkie węże podciśnienia), więc zostaje czyszczenie turbo (przepływka OK) musze sie za to jak najszybciej zabrać.



Awatar użytkownika
Gogo_2008
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 16:49
Lokalizacja: Wadowice
Kontakt:

Post autor: Gogo_2008 » ndz cze 20, 2010 07:53

Witam was koledzy

Ja dopiero mam dziwny problem :grrr: Mianowicie od dłuższego czasu już mialem problem z turbiną dokładniej rzecz ujmując miałem typowe obiawy zatartych kierowniczek i tak rzeczywiście było.Wyczyściłęm turbo, wyciąłem kata, zmieniłem wszystkie wężyki i ..... niestety notlauff.Najdziwniejsze jest to że na 2 biegu mogę podciągnąc golfa na obrotach do 5 tys i sie turbo nie wyłączy a na 3 biedu już przy 3200 obrotów turbo sie zawiesza.Ja już nie mam pomysłów co to może być może ktoś bardziej doświadczony coś podpowie.

Silnik AHF
Ostatnio zmieniony ndz cze 20, 2010 07:55 przez Gogo_2008, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
masa1988
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pn sty 15, 2007 12:05
Lokalizacja: Czę100chowa
Auto: Golf mkIV GTI 1.8t i Bora variant 2.0 8v LPG
Silnik: AUQ

Post autor: masa1988 » ndz cze 20, 2010 10:36

Witam ja mam tak: otóz mam afn i miałem typowy objaw zapieczonych kierownic, wiec w koncu zebrałem sie zeby wyczyscic turbo po wyciagnieciu i rozebraniu turbo okazało ze geometria pracowała dobrze ale wirnik turbo, nie sprezarki był lekko pogryziony z czego wiec sie nie nadaje do jezdzenia, regeneracja tez odpada. Kupiłem gt17 w stanie idealnym, wszystko złozyłem do kupy pojezdziłem ze 2h i lipa auto nagle straciło moc i gwizd jest słychac ale raczej gdzies z ukł doładoania, Wątpie zeby było to turbo tak nagle to by sie to chyba nie stało, podejrzewam ze zrobiła sie gdzies dziura w dolocie i po sprawie.
Prosze o rozjasnienie sytuacji. :grrr:



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Post autor: Łuki_79 » ndz cze 20, 2010 11:06

Gogo_2008, zapodaj logi dynamiczne grup 003,008,011 masa1988, sprawdz połączenie turbina=>ic=>kol.dolotowy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości