dziwne zachowanie passata TD

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 23:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

dziwne zachowanie passata TD

Post autor: Mash » ndz kwie 16, 2006 00:31

Witam wszystkich. Nie wiem kogo spytać dlatego pytam tutaj na forum, może ktoś miał taki dziwny przypadek jak ja. Otóż problem dotyczy passata b3 1993r 1,9TD, wszystko bylo wsapaniale do momentu wymiany rozrządu. Nie moglem dostac jednej czesci do rozrzadu (nie pamiętam której teraz) i sie okazalo ze VW wprowadzil inne "nowe" rozwiązanie w ukladzie rozrządu. Silnik stracił moc dymił, okazało sie ze pasek przeskoczył o dwa zęby. Usterka została zlikwidowana ale okazało sie ze znowu jakos sie przesunął. Auto przeszło totalny remont silnika zawory tłoki końcówki wtrysków...i teraz strasznie dziwnie chodzi...jakos telepie samochodem bardziej. jak sie gasi silnilik tez strasznie rzuca budą i w dodatku wciaga sporo oleju. Prosze doradzcie jakiegos specjaliste w okolicach Gdańska,ktory poradzi sobie z tym silnikiem, a moze ktos z was mial podobny problem i jakos sobie poradzil. W dodatku prosze uzytkownikow w/w silnika by napisali mi czy u nich tez tak strasznie silnik trzęsie budą szczególnie na jałowym biegu. I przy okazji chciałbym zapytac tak z innej beczki moze ktos wie jak są mocowane postojówki w golfie mkIV i jak je wymienic (dotarłem do wnętrza reflektora ale nie wiem jak wyjac ten plastik w którym jest zamocowana żarówka w5w). Pozdrawaim i czekam na jakakolwiek odpowiedz w sprawie...

Życzę również Wszystkim Wesołych Świąt :)



greg

Post autor: greg » ndz kwie 16, 2006 20:52

no z tego co tu czytam to niewesołe wieści - silnik TD czy TDI - bo w TDI to nie wiem czy się da wyregulować wtrsyki a ty tu piszesz o końcówkach... jak pasek jest przesuniety tj przeskoczył to masz przestawioną pompę paliwa... zmień mechanika...



Awatar użytkownika
damian24
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: śr mar 29, 2006 21:22
Lokalizacja: Częstochowa/Białystok/Hildesheim
Kontakt:

Post autor: damian24 » ndz kwie 16, 2006 21:41

Z tego co piszesz wywnioskowałem ze nie mogłeś dostać napinacza co jest dość dziwne. To ze ci kopci jest efektem przestawienia pompy. Kolego dobrze radzi zmień mechanika



Mash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 23:08
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mash » pn kwie 17, 2006 00:43

dzieki za info chłopaki, bede musial po świetach pojechac do innego mechaniora...

pozdrawaim

[ Dodano: 19 Kwi 2006 16:56 ]
Tak jak pisaliscie przyczyną była zle ustawiona pompa


pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 82 gości