Przepływomierz w TDI

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
luckyluke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 17, 2006 21:34
Lokalizacja: Bieruń City

Przepływomierz w TDI

Post autor: luckyluke » pt mar 17, 2006 21:55

mam problem z Przepływomierzem w GOLFIE III 1.9 tdi 90 PS. Nie działa tak jak powinien, auto jest strasznie wolne, a po wypięciu wtyczki od kompa osiągi poprawiają sie ale jeszcze nie jest tak jak powinno być. Nie wiem czy mam kupowac nowy ( koszt około 700 zł ) czy jakąś używkę. Czy jest jakaś różnica pomiędzy przepływomierzem do 90 a do 110? czy jak założe od 110 to auto bedzie chodziło inaczej? Proszę o pomoc i jakieś informacje

Z góry dziękuję i pozdrawiam



woojas25
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 23:46
Lokalizacja: z libiąża

Post autor: woojas25 » sob mar 18, 2006 00:06

sprwdz inne zeczy przeplywki pierburga (a taką pewnie masz)prawie nie padają (i dlatego sa takie drogie)sprawdz podciscnienia do zaworków ,katalizator...



Awatar użytkownika
luckyluke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 17, 2006 21:34
Lokalizacja: Bieruń City

Post autor: luckyluke » sob mar 18, 2006 01:20

wydaje mi sie że bede musiał wymienić własnie ten przepływomierz bo jak jest podpiety do kompa w aucie to auto jest baaaardzo mułowate, a jak odepne to chodzi o wiele lepiej ale jeszcze nie tak jak powinien. Za te 700 właśnie jest ta przepływka pierburga - droga franca. :-) nie wiem czy nie kupić używanej tylko nie wiem jak sprawdzić czy jest dobra. Czy oprócz zamontowania i przejażdżki na tej 'nowej" pompie i oceny czy chodzi lepiej czy nie, jest jeszcze jakaś inna możliwość sprawdzenia jej przy kupnie.

[ Dodano: 18 Mar 2006 16:37 ]
woojas25,

wydaje mi sie że bede musiał wymienić własnie ten przepływomierz bo jak jest podpiety do kompa w aucie to auto jest baaaardzo mułowate, a jak odepne to chodzi o wiele lepiej ale jeszcze nie tak jak powinien. Za te 700 właśnie jest ta przepływka pierburga - droga franca. :-) nie wiem czy nie kupić używanej tylko nie wiem jak sprawdzić czy jest dobra. Czy oprócz zamontowania i przejażdżki na tej 'nowej" pompie i oceny czy chodzi lepiej czy nie, jest jeszcze jakaś inna możliwość sprawdzenia jej przy kupnie.



woojas25
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 23:46
Lokalizacja: z libiąża

Post autor: woojas25 » ndz mar 19, 2006 10:39

najlepiej z iinego auta przepiac



Awatar użytkownika
luckyluke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 17, 2006 21:34
Lokalizacja: Bieruń City

Post autor: luckyluke » pn mar 20, 2006 11:40

a moze Ty masz takiego :-) narazie nie znalazłem takiego. Nikt u mnie nie ma MK III TDI



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » czw kwie 13, 2006 10:31

luckyluke pisze:a moze Ty masz takiego :-) narazie nie znalazłem takiego. Nikt u mnie nie ma MK III TDI
no niewiem czy wywalenie 700 stowek ma sens bez dobrej diagnostyki
ktos ci diagnozowal auto i stwierdzil ze to przeplywka ?
podjedz do jakiegos dobrego lekarza od TDi bo wydaje mi sie ze zaoszczedzisz troche kasy



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » czw kwie 13, 2006 10:38

Byc moze problem jest gdzie indziej - jakis czujnik (niekoniecznie przeplywu) podaje bledne informacje i auto jest mulowate. Po wypieciu czujnika przeplywu komputer przechodzi w tryb awaryjny i wtedy stan sie poprawia, przed zakupem trzeba zrobic diagnoze.



Awatar użytkownika
aw69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 814
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 23:48
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Post autor: aw69 » czw kwie 13, 2006 11:31

Luckyluke masz padniętą przepływke, jeśli odpiełeś przepływke komp podstawił sobie wartośc zastępczą 550mgr/h i auto sie ożywiło. Sprawdź błędy w kompie i wskazania w bloku wartości mierzonych 01; 08; 003. Co do kosztu przepływki jedź do ASO tam swoją starą przepływke oddajesz i wkładają ci nową za 480 zł wiem bo sam tak wymienialem....jeśli chcesz mieć gwarancje na 2 lata musisz zamontowac tez w ASO ten przepływomierz czyli + 50 zł.


Mistrzostwo Polski w klasie Diesel 1/4 mili WST 2008 rok.......

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » czw kwie 13, 2006 13:58

aw69 pisze:Co do kosztu przepływki jedź do ASO tam swoją starą przepływke oddajesz i wkładają ci nową za 480 zł wiem bo sam tak wymienialem...
Jest to chyba najrozsądniejsze wyjscie, pomimo to że te przepływki w ASO za takie pieniadze to czesci regenerowane, ale jesli jest gwarancja to nie ma sie co zastanawiac - na rynku jest zresztą sporo przeplywek regenerowanych, a nie na wszystkie dostaniesz gwarancje, uzywki natomiast bym nie kupował.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
uysy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 559
Rejestracja: pt lis 19, 2004 14:37
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: uysy » pt kwie 14, 2006 20:50

te pierburgi sa praktycznie wieczne...
choć jeśli luckyluckowi pokazuje <550mg/h (to sugeruje poprawa w notlaufie) to rzeczywiście chyba umarła...

@luckyluke - daleko masz do łodzi? mam takie przepływki na stanie - nie nowe ale 100% sprawne i duuuzo taniej niż 700zł...



Awatar użytkownika
luckyluke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 17, 2006 21:34
Lokalizacja: Bieruń City

Post autor: luckyluke » wt kwie 18, 2006 17:50

dzięki za pomoc. To była jednak przepływka. Pojechałem na giełdę Gliwicką i kupiłem używkę. Koszt 200 zł. Autko śmiga całkiem nieźle.
Lecz pojawił sie kolejny problem :-( Jeśli ktoś może i chce pomóc wypowiedzcie sie na moim kolejnym poscie pt. problem z odpalaniem zimnego MK3 TDI AHU

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości