problemy z odpaleniem zimnego MK3 TDI AHU

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
luckyluke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 17, 2006 21:34
Lokalizacja: Bieruń City

problemy z odpaleniem zimnego MK3 TDI AHU

Post autor: luckyluke » wt kwie 18, 2006 17:29

witam wszystkich i prosze o pomoc!

mam problemy z odpaleniem zimnego TDI.
Przekręcam kluczyk auto nie chce zapalić, a gdy juz chwyci to go trzęsie, nie równo pracuje i obroty skaczą pomiędzy 0 - 800 obr/min i przeważnie gaśnie, a wtedy z tyłu wydobywają się kłęby dymu. Gdy juz jakimś cudem zapali i dojdzie do 1000 obr/min to juz jest dobrze. Auto sie rozgrzeje i wtedy juz jest wszystko ok. Nawet ponowne uruchomienie nie stwarza już problemów.
Nie wiem czy ma to coś z tym wspólnego ale auto troche "kopie". Ostatnio jak wysiadam i chce zamknąć drzwi to wtedy przy dotknięciu drzwi zostaje kopnięty.

Czy to świece? Wtryski? a może zapłon czy pompa?

z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt kwie 18, 2006 17:52

sprawdź kąt wtrysku


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » wt kwie 18, 2006 19:08

sprawdz swiece, bezpiecznik swiec.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt kwie 18, 2006 19:36

dziechu pisze:sprawdz swiece, bezpiecznik swiec.
Juz po zimie.. Ostatnio jak bylo troche cieplej to juz ze 2 razy nie wlaczylo mi sie grzanie. Widac plyn musial miec temp. powyzej 9st.C. Mimo tego odpalil jak zawsze.
To chyba raczej bedzie kat, jak pisze Corvax



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » wt kwie 18, 2006 20:47

Skad wiadomo ze grzanie swiec sie nie wlacza? Kontrolka swiec zawsze po przekreceniu kluczyka zapala sie na 2sek. nawet jak silnik jest nagrzany (tak jest u mnie).



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt kwie 18, 2006 20:57

dziechu pisze:tak jest u mnie
U mnie tez i tak ma byc.
dziechu pisze:Skad wiadomo ze grzanie swiec sie nie wlacza?
Jesli na zimnym silniku kontrolka zapali sie jak mowisz na ok 2s. to wtedy wiadomo juz ze sie nie wlacza. Kontrolki na szafie swieca wtedy jasniej.. Jesli sie wlacza to kontrolka swieci dluzej.
Dla pewnosci mozna poczekac na rozlaczenie przekaznika, jesli go nie slychac tzn ze grzanie sie nie wlaczylo.
Jak ktos jezdzi juz dluzszy czas autkiem to nie jest trudno sie zorientowac.



Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt kwie 18, 2006 22:16

dziechu pisze:Kontrolka swiec zawsze po przekreceniu kluczyka zapala sie na 2sek. nawet jak silnik jest nagrzany (tak jest u mnie).
A u mnie tak nie jest :P kontolka na rozgrznym silniku tylko błyśnie - i tak ma być


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt kwie 18, 2006 22:20

Corvax pisze:A u mnie tak nie jest kontolka na rozgrznym silniku tylko błyśnie - i tak ma być
U mnie tez. Moze troche przesada z tymi dwoma sekundami, ale jakas niecala 1 s. to chyba trwa.
Jutro zmierze stoperem ;)



Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » wt kwie 18, 2006 23:19

Corvax pisze:A u mnie tak nie jest kontolka na rozgrznym silniku tylko błyśnie - i tak ma być
Jezeli na rozgrzanym tylko blysnie, to na zimnym w lecie - o ile swiece sie nie wlaczaja jak twierdzisz - tez powinny tylko blysnac, nie powinno byc roznicy silnik goracy czy zimny (np. 15'C). Start komputera i pomiar temperatury (z decyzja wlaczyc czy nie swiece) trwa tyle samo bez wzgledu na temperature. No chyba ze jednak swiece sa na chwile zalaczane. Poza tym w innym poscie czytalem ze swiece sa wlaczane dwufazowo - pelna moca poczatkowo i pozniej mniejsza przez ok. 2min. o ile obroty sa mniejsze od 2000. Nie bardzo mi to pasuje - na schemacie jest tylko jeden przekaznik od swiec zarowych a do grzania dwufazowego potrzebneby byly dwa. Natomiast sa dwa przekazniki swiec podgrzewania plynu - jeden wlacza dwie swiece, drugi jedna. Komputer wiec ma mozliwosc pelnego sterowania tymi swiecami - moze wlaczyc w zaleznosci od potrzeby trzy, dwie lub tyko jedna.

[ Dodano: 18 Kwi 2006 23:23 ]
P.S. fakt ze na rozgrzanym kontrolka swieci ok. 0.5sek.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr kwie 19, 2006 00:18

dziechu pisze:o ile obroty sa mniejsze od 2000
Dokladnie to 2500 obr/min
dziechu pisze:Poza tym w innym poscie czytalem ze swiece sa wlaczane dwufazowo - pelna moca poczatkowo i pozniej mniejsza przez ok. 2min. o ile obroty sa mniejsze od 2000. Nie bardzo mi to pasuje - na schemacie jest tylko jeden przekaznik od swiec zarowych a do grzania dwufazowego potrzebneby byly dwa
Czy Ci pasuje czy nie, tak jednak jest ;)
Co do grzania z mniejsza moca po odpaleniu, to szczerze powiem, ze sam sie nad tym zastanawialem...
Moze jednak swiece grzeja z taka sama moca w obydwu fazach ?



Awatar użytkownika
luckyluke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 17, 2006 21:34
Lokalizacja: Bieruń City

Post autor: luckyluke » sob kwie 22, 2006 09:20

byłem na Vag-u i jeden mechanik powiedział, że mam przestawiony zapłon o 15 st. Pojechałem do drugiego i ten stwierdził, że to wina pompy. Mówił, że zatarł się jakiś "wałek" w pompie bo nie miał dobrego smarowania ponieważ tankowałem ( jak to określił ) "lewą" ropę. Zauważył też, że przy około 4000 obr/min auto robi sie mułowate. a tak poza tym, czy jest jakaś różnica w ropie dla Tir-a, a dla osobówki?
Nie wiem co teraz robić...
Proszę o jakieś pomysły

ile kosztuje nowa pompa lub używana do mojego AHU???



Awatar użytkownika
rhl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: pn gru 26, 2005 00:30
Lokalizacja: nie powiem :P
Kontakt:

Post autor: rhl » sob kwie 22, 2006 09:40

a ja się dołączę do pytanka z odpalaniem, bo ja mam coś takiego, że odpalać to odpala bardzo ładnie, ale jak go się ze 2 (ja biorę 3) razy przekręcam kluczykiem żeby świece rozgrzały, nie wiem czemu tak czy to wina świec że są już na wykończeniu, czy po prostu za słabo grzeją. Dla porównania mam dostawczego mercedesa z '92r i nigdy jeszcze w ciągu 8 lat nie zdarzyło się by nie odpalił za 1 razem - przekręcam kluczykiem raz , świece rozgrzewają, kontrolka świec gaśnie i przekręcam - odpala idealnie - zawsze!



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob kwie 22, 2006 10:21

luckyluke pisze:Zauważył też, że przy około 4000 obr/min auto robi sie mułowate
Ameryki nie odkryl... Powyzej 4000 obr/min moc spada. Spojrz na jakis wykres z hamowki fabrycznego silnika. Nie ma sensu pilowac go powyzej tych obrotow...
rhl22 pisze:ale jak go się ze 2 (ja biorę 3) razy przekręcam kluczykiem żeby świece rozgrzały
Robisz przerwy miedzy jednym a drugim, trzecim grzaniem ? Jesli nie to mozna podobno latwo zjarac swieczki.



Awatar użytkownika
rhl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: pn gru 26, 2005 00:30
Lokalizacja: nie powiem :P
Kontakt:

Post autor: rhl » sob kwie 22, 2006 10:23

nie, nie robie - bo inaczej nie zagrzalby mi silnika. wiec to że krece po 2 - 3 razy nie miałoby najmniejszego sensu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości