problemy z odpaleniem zimnego MK3 TDI AHU

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob kwie 22, 2006 10:27

rhl22 pisze:nie, nie robie - bo inaczej nie zagrzalby mi silnika. wiec to że krece po 2 - 3 razy nie miałoby najmniejszego sensu
Silnika to Ci to nie nagrzeje ;) Najwyzej komory wirowe. Jak Ci slabo pali to wymien swiece. W sumie to i tak pewnie niedlugo bedzie musial wymienic jak bedziesz stosowal takie praktyki...



Awatar użytkownika
rhl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: pn gru 26, 2005 00:30
Lokalizacja: nie powiem :P
Kontakt:

Post autor: rhl » sob kwie 22, 2006 10:35

czyli diagnoza to - ŚWIECE ŻAROWE do wymiany?

a jak już piszę to podepnę się i napisz mi czy nie zamuli mi mojego golfa 1.9D jak włoże takie osprzęty http://www.allegro.pl/item99862537_aluf ... _opon.html

to już zostało sprzedane, ale chcę podobne



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob kwie 22, 2006 10:42

rhl22 pisze:czyli diagnoza to - ŚWIECE ŻAROWE do wymiany?
Na 100% to nigdy nie wiadomo, nikt nie jest jasnowidzem ;) Trzeba by je sprawdzic...
rhl22 pisze:a jak już piszę to podepnę się i napisz mi czy nie zamuli mi mojego golfa 1.9D jak włoże takie osprzęty http://www.allegro.pl/ite...mplet_opon.html
Troche pewnie zamuli przy takeij szerokosci kapci, ale niech sie wypowie ktos kto ma cos takiego u siebie.



Awatar użytkownika
rhl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: pn gru 26, 2005 00:30
Lokalizacja: nie powiem :P
Kontakt:

Post autor: rhl » sob kwie 22, 2006 10:44

ale zawsze to chyba można zdjąć takie oponki i zapiąć 185



Awatar użytkownika
luckyluke
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 17, 2006 21:34
Lokalizacja: Bieruń City

Post autor: luckyluke » sob kwie 22, 2006 23:20

czyli co to będzie? czy pompa może sie zacinać? czy w moim przypadku to wina pompy? W poniedziałek jade do elektryka żeby jeszcze raz sprawdzić napięcie na świecach i świece. Sprawdzałem metodą kabelkową ( czy iskrzy ) i wyszło że są dobre. Mam zamiar sprawdzić jeszcze wtryski i kompresje. Może wtedy coś wyjdzie. Jakoś nie widzi mi się ze to wina pompy ( tak jak twierdził mechanik nr 2 ) bo gdyby była zatarta czy sie zawieszała to działo by sie tak cały czas, a objawy pojawiają się tylko gdy jest zimny.

pytanko do INKA 01. Czy kilkukrotne przekręcanie stacyjki i kręcenie silnika (przy zimnym silniku) gdy nie chce zapalić szkodzi świecą tak jak to 2 - 3 krotne ich rozgrzewanie bez załączania rozrusznika



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz kwie 23, 2006 12:28

luckyluke pisze:pytanko do INKA 01. Czy kilkukrotne przekręcanie stacyjki i kręcenie silnika (przy zimnym silniku) gdy nie chce zapalić szkodzi świecą tak jak to 2 - 3 krotne ich rozgrzewanie bez załączania rozrusznika
1. Nie odmieniaj nicka' tylko klikaj na niego, wtedy pojawi sie jako tag pogrubiony w okienku edycji...

2. Jesli swiece zdaza wystygnac to chyba nie, ale takie palenie na sile jest ponoc nie zdrowe dla katalizatora... Jak nie pali to trzeba znalezc przyczyne i naprawic. TDI teoretycznie powinien palic i bez swiec...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości