Podgrzewacze do oleju roślinnego

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nawcia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 13:56
Lokalizacja: Rabka

Post autor: nawcia » pt kwie 21, 2006 17:25

zamieszczam uproszczony schemat instalacji ktora chce zalozyc.
dodatkowo mysle o tym co napisalem w poprzednim poscie. nie chce grzac oleju w zbiorniku do wysokich temperatur, tylko lekko go podgrzadc do powiedzmy 30-40st zeby gladko i bez problemow (czyt. bez obciazania pompy) plynal do podgrzewaczy. Wazne to bedzie szczegolnie zima-z tego co wiem bez podgrzewania baku mozna zapomniec o jezdzie na OR.
Obrazek



Gacu16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: sob lut 25, 2006 16:29
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Gacu16 » pt kwie 21, 2006 18:04

a takie waly,czyli ze niepodgrzany OR bedzie powodowal mała niedrożnosc przewodów paliwowych, bo jest bardziej lepki i gesty:D no to wsumie to niejest takie złe to podgrzewanie ,ale mozna założyć szersze przewody o wiekszej srednicy i podejzewać ze bedzie płynąc tak jak ON w zwykłych przewodach,jak dlamnie zbeda komplikacja ,montuje taki ukłąd jaki podałem kilka wypowiedzi wcześniej i zobacze co ztego wyjdzie:Pozdro



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » pt kwie 21, 2006 19:13

Bula88 pisze:a co sadzicie o jezdzie 50% ON na 50% OR czy mozna tak jezdzic normalnie w zwyklym samochodzie?? czy sa jakies przeciwwskazania?? czy silnik 1z wytrzyma takie paliwo??
bedzie bedzie nawet na mieszance 80% OR 20% ON sprawdzone doswiadczalnie :D jezdzil spoko na jesieni nawet tylko juz miewal problemy z zapalaniem. Teraz na powrot wracam na OR bo moje zrodelko taniej ropku deczko podeschlo :(

bede pewnie robil mieszanke tania ropa i OR :) i bede dalej jezdzil :D


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » pt kwie 21, 2006 23:24

Adamm pisze:Bula88 napisał/a:
a co sadzicie o jezdzie 50% ON na 50% OR czy mozna tak jezdzic normalnie w zwyklym samochodzie?? czy sa jakies przeciwwskazania?? czy silnik 1z wytrzyma takie paliwo??


bedzie bedzie nawet na mieszance 80% OR 20% ON sprawdzone doswiadczalnie jezdzil spoko na jesieni nawet tylko juz miewal problemy z zapalaniem. Teraz na powrot wracam na OR bo moje zrodelko taniej ropku deczko podeschlo

bede pewnie robil mieszanke tania ropa i OR i bede dalej jezdzil
czyli moge spokojnuie podjechac do spozywczaka kupic litr oleju kujawskiego do smazenia i wlac w bak i bedzie chodzic?? sorry ze tylepytam ale to mi sie dziwne wydaje :)



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » sob kwie 22, 2006 03:37

mozesz spoko tak zrobic tylko ze 1 litr nie zrobi Ci zadnej roznicy. Ja lalem jakies 16 litrow OR gdy w baku mialem ok 5 l ON


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » sob kwie 22, 2006 08:32

Adamm pisze:mozesz spoko tak zrobic tylko ze 1 litr nie zrobi Ci zadnej roznicy
o jakiej roznicy mowisz?? ja chce na probe wlac gdzies 5 litrow ropy i 3 litry oleju roslinnego



Awatar użytkownika
Kapibara
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: śr sty 19, 2005 22:18
Lokalizacja: Płaza/Chrzanów
Kontakt:

Post autor: Kapibara » sob kwie 22, 2006 08:32

Bula88, wierz mi kujawkiego nei zalajesz bo jest drozszy od ON hehehe



Awatar użytkownika
Bula88
Forum Master
Forum Master
Posty: 1097
Rejestracja: wt cze 21, 2005 17:13
Lokalizacja: VW GRUPA CHOJNICE
Kontakt:

Post autor: Bula88 » sob kwie 22, 2006 08:44

Kapibara, tzlko taki pryzkad oleju podaem :P odwiedye napewno jakis hipermarket :)



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » sob kwie 22, 2006 10:49

mowie przedewszystkim o roznicy w kieszeni ;) ale malego dodatku OR nawet nie poczujesz :) wiekszy juz czuc (z rury wydechowej) osiagi sie nie zmieniaja :)
Ostatnio zmieniony sob kwie 22, 2006 14:47 przez Adamm, łącznie zmieniany 1 raz.


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
gregoreq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: gregoreq » sob kwie 22, 2006 11:23

PYTANKO DO GACU16:
Mysle o podgrzewaczu elektrycznym ktory wspomagal bym nagrzewanie OR do momentu jak woda nie zlapie temperaturki i stwierdzilem ze najlepsze beda 2 rozwiazania:
1) swieca żarowa
2) rezystor mocy

I tu mam pytanka :

1) Jak ograniczyc prad plynacy do swiecy żarowej? Znalazlem ladny wykresik gdzie widac ze prad dla zwyklej swiecy to 10A ale po kilkudziesieciu sekundach swieca ma juz temperaturke DUZO wyzsza od tej jaka potrzebna do grzania.
Obrazek

2) Jaki dobrać opor rezystora tak powiedzmy dla mocy 50W ( jesli dobrze licze to miedzy 3-4 Ohm ? )
Obrazek

P.S.
z OR probuje 3 dzien pierwszy bylo 50:50 i nie bylo zadnych problemow , wiec jak wyjezdzilem w ciagu dnia paliwko to kupilem na probe 4 l OR z carrefoura 2.75 zl/L i smiga sie od wczoraj ladnie. Zimny slinik na samym OR odpalil normlanie tylko oczywiscie smrodek frytek czuc bylo w powietrzu


Szukam:
Silnik wycieraczki tylniej do passata B3
Instrukcje do radyjka GAMMA IV
Sprzedam:
Kierownica RAID z naba

Gacu16
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: sob lut 25, 2006 16:29
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Gacu16 » sob kwie 22, 2006 12:00

no natęzenie do swiecy powwinno mieć około 7 A zeby swieca grzała sie tak do 70stopni bo w tych sprezedawanych w internecie podgrzewaczach oto by swieca nieosiągneła dużej temperatury dba termostat ktory grzeje ją do 70stopni.



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » sob kwie 22, 2006 13:30

Jezeli masz rezystor 50W, to mozna policzyc, jaka powinien miec wartosc:
Napiecie instalacji - ok. 14V

I ze wzorów P=UxI i I=U/R wyznaczamy wzor:
R=U²/P, czyli R=14²/50 => R=3,92Ω => R= ok. 4Ω ;)

Tylko lepiej dac go odrobine wiekszego, zeby nie odkladala sie na nim jego maksymalna moc znamionowa, poza tym 50W, to jest niezla zarowka i az tyle to napewno nie potrzeba, mysle ze kolo 6Ω byloby OK.

Rezystor ogolnie jest wg. mnie lepszym rozwiazaniem bo ma charakterystyke liniowa w przeciwienstwie do swiec zarowych :) jak sie uprzec, to mozna sac regulator na jakims tyrystorze, ktory go impulsowo wysteruje i bedzie regulacja, tylko oczywiscie regulator do urzdzen na prad staly :)

A jak miski zaopatuja sie na jazde na OR :?: jak zlapia do kontroli i poczuja frytki, to moga sie zainteresowac :chytry:



Awatar użytkownika
rhl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: pn gru 26, 2005 00:30
Lokalizacja: nie powiem :P
Kontakt:

Post autor: rhl » sob kwie 22, 2006 13:44

no ale skoro kombinujesz OR placac 2.75 za litr to nie lepiej poszukac tanszego zrodla ON, ja mam po 3zl

jak juz brac sie za OR to juz w ten sposob by te koszty maksymalnie zjechac w dol, czyli cala instalacja podgrzewajaca OR i jakeis mądre urządzenie przełączające na ON, cos w stylu do LPG czyli start i gaszenie silnika by odbywało sie na ON i wtedy lac tylko sam OR to wtedy te koszty sa mozna powiedziec tansze, a jak jeszcze zakupisz sobie odpowiednie filtry i dogadasz sie np z mc'donaldsem o przepracowany olej to dopiero bedziesz mial jazde za free, ale poki co przy takim podejsciu by lac OR bez niczego za 2.75/l to wg mnie nie ma sensu



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Post autor: Adamm » sob kwie 22, 2006 15:06

nie chcialbym tu burzyc dyskucji o jezdzeniu na OR gdyz sam czasem na nim jezdze, ale chyba wiecie o tym ze zwykly olej z butelki (zreszta ten przerobiony tez) powinien byc poddany obrobce chemicznej w celu wytracenia gliceryny i dopiero wtedy wlany do baku...

byl na forum swego czasu temat o biodieslu i tam wlasnie o tym dyskutowalismy, czesc z Was pewnie o tym nie wie.

Jak wyglada proces mozecie znalezc w tym temacie:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... l&start=30

zrobienie rafinerii na wlasne potrzeby nie stanowi wiekszego problemu, problem ze skladnikami (bo ciezko dostac ilosci niehurtowe).


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości