zgasl podczas jazdy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
...Mati...
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 12:03
Lokalizacja: Radomsko

zgasl podczas jazdy

Post autor: ...Mati... » pt paź 15, 2010 10:35

witam,nie znalazlem posta w ktorym ktos mialby taki sam problem wiec zakladam nowy temat,otoz moj problem jest nastepujacy...wczoraj jechalem sobie po prostej drodze i lekko sobie przycisnolem tak do 3tys obrotow na 2 a tu nagle auto zgaslo...zatrzymalem sie i probowalem odpalic ale nie chcial,rozrusznik krecil i to dlugo a auto nic,tak jakby nie dostawal paliwa,dopiero za jakims 7,8 razem odpalil i wszystko dobrze,teraz gasze i odpalam normalnie,dodam ze juz kiedys tak mialem i tez nie chcial odpalic ale w koncu sie udalo,pojezdzilem tak ponad miesiac a tu wczoraj znowu taka akcja,poratujcie co to moze byc :(


" DRIVE SLOW BUT LOW "
moja gOlFiNa :
viewtopic.php?f=89&t=346670" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: zgasl podczas jazdy

Post autor: PinkFloyd » pt paź 15, 2010 11:49

...Mati... pisze:witam,nie znalazlem posta w ktorym ktos mialby taki sam problem wiec zakladam nowy temat,otoz moj problem jest nastepujacy...wczoraj jechalem sobie po prostej drodze i lekko sobie przycisnolem tak do 3tys obrotow na 2 a tu nagle auto zgaslo...zatrzymalem sie i probowalem odpalic ale nie chcial,rozrusznik krecil i to dlugo a auto nic,tak jakby nie dostawal paliwa,dopiero za jakims 7,8 razem odpalil i wszystko dobrze,teraz gasze i odpalam normalnie,dodam ze juz kiedys tak mialem i tez nie chcial odpalic ale w koncu sie udalo,pojezdzilem tak ponad miesiac a tu wczoraj znowu taka akcja,poratujcie co to moze byc :(
Przelutuj nóżki przekaźnika 109



Awatar użytkownika
...Mati...
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 12:03
Lokalizacja: Radomsko

zgasl podczas jazdy

Post autor: ...Mati... » pt paź 15, 2010 13:14

tak w ogole to czasem go przymula tak okolo 2000 obrotow,i slychac wtedy takie "tyk" jakby klapa gaszaca?ale nie wiem...


" DRIVE SLOW BUT LOW "
moja gOlFiNa :
viewtopic.php?f=89&t=346670" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: zgasl podczas jazdy

Post autor: PinkFloyd » pt paź 15, 2010 15:26

...Mati... pisze:tak w ogole to czasem go przymula tak okolo 2000 obrotow,i slychac wtedy takie "tyk" jakby klapa gaszaca?ale nie wiem...
Jak nie odpala czy rozrusznik wtedy nie kerci jakby szybciej, lżej? jak tak to klapa gaszaca sie przycina od syfu



Randy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt kwie 01, 2008 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

zgasl podczas jazdy

Post autor: Randy » pt paź 15, 2010 15:32

Przelutuj nóżki przekaźnika 109
oraz można jeszcze kabelek od elektrozaworu przy pompie odkrecić i przeczyścić żeby styk był lepszy.


Mam Vaga, serwisuje Nokie.

Awatar użytkownika
...Mati...
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 12:03
Lokalizacja: Radomsko

zgasl podczas jazdy

Post autor: ...Mati... » pt paź 15, 2010 15:53

rozrusznik normalnie kreci a tak wogole to zajrzalem do tej klapy gaszacej a tam gdzies olejem pluje z tekiego malutkiego otworu przy niej i w dolocie oleju kupe,ale to w sumie nic dziwnego bo turbo czeka regeneracja...


" DRIVE SLOW BUT LOW "
moja gOlFiNa :
viewtopic.php?f=89&t=346670" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
...Mati...
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 12:03
Lokalizacja: Radomsko

zgasl podczas jazdy

Post autor: ...Mati... » sob paź 16, 2010 14:06

tutaj podaje zdjecia z kad cieknie olej
Obrazek
Obrazek

pomózcie bo ja juz nie wiem co robic [-o<


" DRIVE SLOW BUT LOW "
moja gOlFiNa :
viewtopic.php?f=89&t=346670" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
...Mati...
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 12:03
Lokalizacja: Radomsko

zgasl podczas jazdy

Post autor: ...Mati... » pn paź 18, 2010 23:23

drodzy forumowicze ratujcie,moj problem sie poglebia,dzisiaj znowu zgasl mi podczas jazdy i nie chcial zapalic,probowalem go odpalic z 15,20 min az akumulator zdechl,podladowalem,patrze a tam pecherzyki powietrza w przezroczystym wezyku i do dosc duza ilosc,filtr wymieniany,zdjalem wezyki idace zbaku do filtra,te ktore prowadza paliwo i krece rozrusznikiem a tam sucho,w ogole paliwo nie lecialo,tak jakby pompa paliwowa nie pogadawala?po nastepnych kilkunastu probach z odpalilem dodatkowo wciskajac noge na gaz,i na nowo bylo dobrze,czy to pompa paliwowa?dziwi mnie ze najpierw jest sucho i nawet jak wciskam gaz i krece to nic a potem nagle cos go pier...i odpala:( :( :(


" DRIVE SLOW BUT LOW "
moja gOlFiNa :
viewtopic.php?f=89&t=346670" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
M_A_N_I_E_K
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 27, 2008 19:39
Lokalizacja: Dobre
Kontakt:

zgasl podczas jazdy

Post autor: M_A_N_I_E_K » wt paź 19, 2010 12:20

Dołączę się do tematu bo zdjęcia które kolega Mati wstawił wyglądają mi bardzo znajomo tez mam taki wyciek, chociaż nic innego się nie dzieje, poza tym ze muszę teraz oleju dolewać, wcześniej nic nie dolewałem od wymiany do wymiany
wiecie co to może być??



Awatar użytkownika
...Mati...
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 12:03
Lokalizacja: Radomsko

zgasl podczas jazdy

Post autor: ...Mati... » śr paź 20, 2010 00:49

M_A_N_I_E_K dowiedzialem sie ze ten olej to przez turbinke sie tam pojawia,takze regeneracja nas czeka jesli tez masz taki wyciek:( ale czy to dlatego auto mi gasnie i szarpie to nie wiem,nie wydaje mi sie ze to ma jakis zwiazek...


" DRIVE SLOW BUT LOW "
moja gOlFiNa :
viewtopic.php?f=89&t=346670" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
M_A_N_I_E_K
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 27, 2008 19:39
Lokalizacja: Dobre
Kontakt:

zgasl podczas jazdy

Post autor: M_A_N_I_E_K » śr paź 20, 2010 19:42

ja juz wyczytałem o co chodzi u mnie, owszem moze to byc turbina ale tylko jakies 10%, raczej czyszczenie dolotu i wszystkich węży od powietrza pomoże w moim przypadku bo turbo mam nowe nie regenerowane może ma przejechane ze 20 tysięcy i fakt ten wyciek raczej nie powodowałby tego ze silnik Ci gaśnie



Awatar użytkownika
...Mati...
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 12:03
Lokalizacja: Radomsko

zgasl podczas jazdy

Post autor: ...Mati... » czw paź 21, 2010 06:48

heh to ja nie wiem bo dolot czyscilem z 6 miesiecy temu,a wezyki mam nowe:)Ogolnie to zalamuje rece,mechanik mi powiedzial ze silnik gasnie i przerywa bo zapowietrza mi sie uklad paliwowy,w sumie z tym ukladem to racja bo jak juz wyzej napisalem paliwa w przewodach nie bylo i dlatego nie chail odpalic,tylko dziwi mnie ze nagle cos mu sie odwidzialo i puscil paliwo i auto odpalilo,tak jest do dzisiaj i jezdze co dzien,odpala bez problemu tylko to szarpanie...moze to byc wina turbiny?


" DRIVE SLOW BUT LOW "
moja gOlFiNa :
viewtopic.php?f=89&t=346670" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
M_A_N_I_E_K
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 27, 2008 19:39
Lokalizacja: Dobre
Kontakt:

zgasl podczas jazdy

Post autor: M_A_N_I_E_K » czw paź 21, 2010 10:37

jak szarpie to może dwumasa pada



Awatar użytkownika
...Mati...
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 246
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 12:03
Lokalizacja: Radomsko

zgasl podczas jazdy

Post autor: ...Mati... » czw paź 21, 2010 23:36

normalnie masakra,dzisiaj odpiolem przeplywomierz i auto nie szarpie....a co najlepsze kupowalem nowy wklad pierburga 2 miesiace temu,czy to mozliwe ze juz siadl?


" DRIVE SLOW BUT LOW "
moja gOlFiNa :
viewtopic.php?f=89&t=346670" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości