Prawdopodobna awaria turbosprężaprężarki

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pawelkow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 20, 2010 17:25

Prawdopodobna awaria turbosprężaprężarki

Post autor: Pawelkow » śr paź 20, 2010 18:16

Witam Wszystkich Forumowiczów!
Jako nowy użytkownik forum jak i posiadacz Golfa chciałbym na wstępie Wszystkich Pozdrowić.
O tuż od pewnego czasu zauważyłem, a właściwie usłyszałem tj. gwizdy, piski wydobywające się z silnika.
Zaprowadziłem więc samochód do mechanika w celu sprawdzenia filtrów i przepływomierza.
Przepływomierz został oczyszczony, filtry wymienione. Kilka kilometrów jazdy wydawało się że już jest wszystko w porządku,
lecz po tym czasie znów te dokuczliwe gwizdy zaczęły dawać się w znaki. Myślę że jest to coś związane z turbosprężarką, ale przed
jakąkolwiek próbą naprawy chciałbym się poradzić Was bo być może i w Waszych autach zdarzały się takie sytuacje.

Z góry Dziękuję za Pomoc
Serdecznie Pozdrawiam, Pawelkow :)



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Prawdopodobna awaria turbosprężaprężarki

Post autor: italiano_83 » śr paź 20, 2010 18:45

Witamy :bigok:
Uszkodzona turbosprężarka zazwyczaj kiedy już zacznie wydawać jakieś dźwięki tupu "wycie" czy "gwizd" to już jej tak zostaje, sama się przecież nie naprawi.
Na początek sprawdź szczelność układu dolotowego czy wszystkie "rury" i łączenie, opaski zaciskowe, które występują pomiędzy turbosprężarką a kolektorem dolotowym, następnie obejrzyj dokładnie całą turbosprężarkę- kolektor wydechowy, czy gdzieś nie widać czarnych osadów sadzy świadczących o nieszczelności.
Następnie układ wydechowy - czyli rura i łącznik elastyczny (ta plecionka). Jeśli zauważysz gdzieś jakieś zacieki olejowe na układzie dolotowym, to będzie to objaw nieszczelności. Spróbuj przegazować auto na postoju czy ten gwizd się ponownie pojawi.
Jeśli masz możliwość to wykonaj log'a dynamicznego 011 oraz 011+010. O jakim silniku mowa 90kM czy 110kM ?


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Pawelkow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 20, 2010 17:25

Prawdopodobna awaria turbosprężaprężarki

Post autor: Pawelkow » śr paź 20, 2010 20:02

Chodzi o to że na postoju turbina nie gwiżdże tylko w czasie jazdy. Jest to silnik 90 KM.



kustosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 06, 2010 14:04

Prawdopodobna awaria turbosprężaprężarki

Post autor: kustosz » pt lis 19, 2010 12:33

Wygląda na uszkodzoną turbinę.
Ostatnio zmieniony wt lis 23, 2010 10:27 przez kustosz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
golfer_1984
VW Baron
VW Baron
Posty: 3387
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 12:43
Lokalizacja: PODKARPACIE
Kontakt:

Prawdopodobna awaria turbosprężaprężarki

Post autor: golfer_1984 » pt lis 19, 2010 17:12

Przecież gwizd turbiny nie świadczy o jej uszkodzeniu, sprawdź szczelność tak jak pisał italiano_83,



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Prawdopodobna awaria turbosprężaprężarki

Post autor: Rafał 21 » pt lis 19, 2010 17:43

Pawelkow pisze:O tuż od pewnego czasu zauważyłem, a właściwie usłyszałem tj. gwizdy, piski wydobywające się z silnika

Pawelkow, po pierwsze musisz zlokalizować piski! Skąd one sie wydobywają kolego!! Nie wiem z jakich powodów przemawia turbina??? i nic poza tym! Piski sa od wielu podzespołów na silniku ,jak np alternator ,pompa wspomagania , rolki napinacza itp Więc niech ci ktoś dodaje obrotów i słuchaj skąd się to wydobywa?


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 88 gości