Kąt wtrysku, regulacja pompy VW Golf mk2

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

WosLdz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 21:51

Kąt wtrysku, regulacja pompy VW Golf mk2

Post autor: WosLdz » sob maja 07, 2011 15:26

Witam, w moim mk2 1.6d odczuwam delikatne wahania obrotów (głównie na zimnym silniku na biegu jałowym, odczuwalne mocne drgania wewnątrz pojazdu), jest to zapewne problem z ustawieniem pompy wtryskowej. W załączniku macie pokazany typ pompy która pracuje w moim mk2.
Teraz pytanie da się jakoś (i jak? )ją wyregulować w domowym zaciszu? (planem zamierzonym jest jak najbardziej ekonomiczna praca silnika bez efektów ubocznych) Proszę o odpowiedź
Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Kąt wtrysku, regulacja pompy VW Golf mk2

Post autor: ja4rqu » sob maja 07, 2011 16:46




Awatar użytkownika
Piochu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob paź 10, 2009 15:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

Kąt wtrysku, regulacja pompy VW Golf mk2

Post autor: Piochu » sob maja 07, 2011 16:52

Na początek to masz kolego "eko pompe" jeśli ci wahają się obroty to pewnie już sprężynki od regulatora obrotów się zmęczyły życiem i ich charakterystyka się zmieniła stąd te wahania.
Co do tego jak to naprawić to nie wiem, ja mając problemy z tym regulatorem ( odcięcie przy 3tyś obr i nieudany gov mod ) musiałem oddać auto do warsztatu kolesia od diesli :/



WosLdz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 21:51

Kąt wtrysku, regulacja pompy VW Golf mk2

Post autor: WosLdz » sob maja 07, 2011 17:47

ja4rqu tego tematu trudno nie zauważyć na forum (inna pompa dla formalności), co do wypowiedzi Pana Piochu to dzięki że chociaż sprecyzowałeś jaki jest rodzaj tej pompy, szkoda tylko że nie znasz rozwiązania problemu. Bądź co bądź wnioskując z nazwy 'Eko pompa' spalanie autka powinno być chyba najniższe ze wszystkich dostępnych modeli mk2 z silnikiem 1.6 d? Kontynuując temat czekam na odpowiedzi w/w pytań:)



Awatar użytkownika
Piochu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob paź 10, 2009 15:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kąt wtrysku, regulacja pompy VW Golf mk2

Post autor: Piochu » sob maja 07, 2011 19:12

Do wolnossących diesli montowano tylko taką pompę :) używana była też do silników TD ale tylko do najsłabszych wersji 1V ( mojej :D )
Napisz czy grzebałeś w pompie do tej pory, ale pewnie czeka cię wizyta w warsztacie.



WosLdz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 21:51

Kąt wtrysku, regulacja pompy VW Golf mk2

Post autor: WosLdz » sob maja 07, 2011 23:25

Ja osobiście nie grzebałem, aczkolwiek nie wykluczone, że jakiś poprzedni właściciel mógł coś z nią robić :)



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Kąt wtrysku, regulacja pompy VW Golf mk2

Post autor: t0mal » ndz maja 08, 2011 01:00

Co to znaczy wahania obrotów? Silnik nierównomiernie pracuje, czy przerywa, czy obroty falują, czy może ma inne wolne obroty na zimnym a inne na ciepłym?

Jeśli przerywa, bądź "kuleje" na jeden cylinder to będą zapewne wtryski, może do tego dochodzić kopcenie na czarno. Objawy są najsilniejsze z rana po odpaleniu.



WosLdz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 14, 2011 21:51

Kąt wtrysku, regulacja pompy VW Golf mk2

Post autor: WosLdz » pt maja 13, 2011 19:56

Sory, że tak długo nie odpisywałem, co do ostatniego pytania to
Dość mocno kopci (na czarno jak się przy gazuje, przy odpalaniu nie widać czarnego dymu tylko jak się zwiększy obroty)
Silnik delikatnie (sporadycznie co jakiś czas) faluje na zimnym jak i ciepłym np kelkot klekot klekot zmiana obrotów na 1-2s i znów klekot. A więc co do mojego w/w pytania da się coś z tym zrobić w domowym zaciszu ? jakaś regulacja tej Eko pompy ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 40 gości