1.9 TD 9 litrów? (spalanie)

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
trepek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 21:58
Lokalizacja: Osiek k/Olkusz
Kontakt:

Re: 1.9 TD 9 litrów? (spalanie)

Post autor: trepek » pn maja 30, 2011 17:54

dj_k2 pisze:No a co w tym złego
Nie czaje chyba przegapiłem ostatni odcinek Mody na Sukces
Jedyna elektronika AAZ znajduje się w zegarku obrotomierza, jeśli takowy posiada. AAZ to komora wirowa z pompą na linkę.



Awatar użytkownika
dj_k2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt maja 13, 2011 18:02
Lokalizacja: Toruń

1.9 TD 9 litrów? (spalanie)

Post autor: dj_k2 » pn maja 30, 2011 18:03

Kurde wydawało mi się że posiada złącze OBDII zresztą na forum ludzie wrzucają logi z tego silnika to z ką je posiadają chyba że dopiero od któregoś tam rocznika posiadają złącze diagnostyczne.


... Każdy problem z założenia daje się rozwiązać ...

Awatar użytkownika
trepek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz wrz 06, 2009 21:58
Lokalizacja: Osiek k/Olkusz
Kontakt:

Re: 1.9 TD 9 litrów? (spalanie)

Post autor: trepek » pn maja 30, 2011 18:10

dj_k2 pisze:Kurde wydawało mi się że posiada złącze OBDII zresztą na forum ludzie wrzucają logi z tego silnika to z ką je posiadają chyba że dopiero od któregoś tam rocznika posiadają złącze diagnostyczne.
Proszę, pomyśl. Skąd by miałby być odczyty?
Proszę również nie mylić komory wirowej z bezpośrednim wtryskiem sterowanym przez ECU. Sam masz TDI więc jako świadomy użytkownik powinieneś wiedzieć czym to się różni od TD :jezor:



_model_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: pn wrz 01, 2008 07:57
Lokalizacja: Toruń / Osiek nad Wisłą
Auto: Skoda Rapid Liftback 1,0TSI 110KM MY2019
Silnik: DKRC
Kontakt:

1.9 TD 9 litrów? (spalanie)

Post autor: _model_ » pn maja 30, 2011 20:23

W AAZ możesz jedynie sprawdzić AIRBAG i ABS jeżeli takowe posiadasz w aucie. Ew. chyba jeszcze climatronik. Nic więcej nie sprawdzisz VAGiem w AAZ... W TDI to już inna bajka, gdzie masz komputer i inne szmerybajery. Ale AAZ to czysta prostota bez zbędnej elektroniki :jezor: A że jest złącze diagnostyczne to już inna sprawa, taka że elektryka jest identyczna i nawet złącze masz w 1Y. Za dużo by ich kosztowało wkładać inne wiązki i wogóle w fabryce...


Skoda Rapid Liftback 1,0TSI MY 2019, Ambition+Audio+Sunset

Awatar użytkownika
dj_k2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt maja 13, 2011 18:02
Lokalizacja: Toruń

1.9 TD 9 litrów? (spalanie)

Post autor: dj_k2 » wt maja 31, 2011 07:57

Czaję nie posiadałem nigdy MK3 tym bardziej z tym silnikiem więc dzięki za wyklarowanie tematu.


... Każdy problem z założenia daje się rozwiązać ...

krzysiekk17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 23, 2010 03:54
Lokalizacja: Kietrz / Racibórz / Opole

1.9 TD 9 litrów? (spalanie)

Post autor: krzysiekk17 » wt cze 07, 2011 00:17

Jutro wjeżdżam do garażu będę patrzył. Teraz miałem pilny wyjazd nie było jak i kiedy.
Coś czuję że ten samochód "ducha wyzionie" w końcu. Coś huczy w silniku conajmniej dziwnie i nawet stuka czasami lekko przy wchodzeniu na obroty na luzie. Nie za głośno ale słychać. Sam już nie wiem. Silnik w tamtym roku już wymieniałem. Nie odważę się wkładać w tego dziadka po raz kolejny chyba.
Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam



krzysiekk17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 23, 2010 03:54
Lokalizacja: Kietrz / Racibórz / Opole

1.9 TD 9 litrów? (spalanie)

Post autor: krzysiekk17 » wt cze 07, 2011 03:29

Jeżeli to nie będą wtryskiwacze myślę nad kątami wtrysków, i teraz pytanie czy można by się obejść bez warsztatu i aparatury tzw "zegara" i ustawiać na słuch? gdzieś słyszałem, że i tak ustawiają ale nie jest to polecane a i nawet spotkałem się, że pytających od razu karcono na forach.
Pytał się ktoś mnie tutaj też czy kopci.. jak na teraz to stwierdzić mogę, że przy odpalaniu na zimnym bez ssania ( nie odpala a i tak nie wiem dlaczego próbuję.. może przez urojone w głębi siebie marzenia o cudach? :bajer: ) a nastepnie gdy odpalam na ssaniu, puszcza dość ładnego dymka. Nie mogę powiedzieć czy kopci w całym cyklu jazdy czy w ogole na odpalonym silniku.

Kris



Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

1.9 TD 9 litrów? (spalanie)

Post autor: Q_mac » śr cze 08, 2011 00:07

Zbyt późny kąt wtrysku, lub lejące wtryski. Ew. niska kompresja, lub przestawiony rozrząd (gibające koło pasowe). Możesz wyprzedzić kąt, ale to trudna i dość precyzyjna regulacja. Jak przesadzisz, silnik będzie się bardziej grzał, może się uszkodzić. Spalanie też będzie wyższe. Najlepiej podjedź do jakiegoś pompiarza 40-60 zł za ustawienie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości