[MK4] Stukanie, dudnienie, szarpie przy przyspieszaniu,kopci

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paulex
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lut 24, 2011 17:19
Lokalizacja: Rytro

[MK4] Stukanie, dudnienie, szarpie przy przyspieszaniu,kopci

Post autor: Paulex » ndz cze 19, 2011 18:37

Witam, mój problem zaczął się niedawno. Rano odpala ciężko, tzn nie trzeba kręcić długo, tylko szarpnie nim, i tak jakby się rozpędzał silnik. Nie odpala tak żywo tylko ospale. Jak zaraz zgaszę i odpalę ponownie to jest cud miód malina. Po tygodniu może dwóch po odpaleniu coś stukało, dudniło, tak jakby nie chodził na jeden cylinder ( tak mi się wydaje), ale z czasem to ustawało, samo i później było normalnie ( jak chwile sam pochodził, albo jak lekko się dodało gazu). Później takie samo stukanie zaczęło się pojawiać przy odpalaniu na ciepło, ale też pochodził chwile, albo jak ruszyłem to samo przestawało. Pewnego razu przyspieszając umiarkowanie na 3 biegu nagle usłyszałem jak coś strzeliło, autem zaczęło szarpać, kopcić na czarno przy dodawaniu gazu, chodził jak traktor bardzo głośno, dojechałem do domu bardzo powoli, później do mechanika i okazało się, że poszła rura w kształcie L od intercoolera, metalowe zaczepy nie wytrzymały, były już wyrobione. Wymieniłem rurę i znów pięknie cudownie chodził. Ale po kilku dniach znów zaczął stukać jak odpaliłem na ciepło. Pochodził trochę i przestawało. Wczoraj od około 12 godziny cały czas właśnie tak dudni, stuka, szarpie jak się przyspiesza, sprawdzałem rury i są ok, słychać ewidentnie coś w silniku, jak złapię rurę od intercoolera u góry tam gdzie gumowa część i ścisnę to na wolnych obrotach czuć na rurze to dudnienie, tak jakby pulsowanie( to chyba wywaliło te zaczepy). Dziś rano odpalałem na zimno i wszystko było pięknie jadę do kościółka i po przejechaniu 2 km słyszę że już dudni :). Więc jechałem tak max 1,5 tys obrotów każdy bieg i dojechałem, później jak wracałem to samo, a im był silnik cieplejszy, tym wydawało mi się to głośniejsze. I teraz poszukuję dobrego mechanika z małopolski okolice Nowego Sącza, który by mi to pięknie, ładnie zrobił, Mam jednego speca od diesli, ale tam już samochód był i nie jestem z niego zadowolony, wymiana pompy paliwa 500 zł i "usunięcie problemu sterownika pompowtryskiwaczy, który jest częstą przypadłością", albo coś w tym stylu 400 zł, a oddałem żeby zrobić samą pompę bo ciekła i to dziwne, ospałe odpalanie na zimno. Pompa wymieniona, a pali tak samo, i właśnie po tym mechaniku zaczęły się jaja z tym dudnieniem. Trochę to usunięcie problemu sterownika wydaje mi się naciągnięciem na kasę, chyba, że coś takiego występuje, nie znam się. Proszę bardzo o pomoc. Silnik ARL, 163 tys przebiegu, 4 motion.


TDI -> The Devil Inside

Awatar użytkownika
wojtek gtd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: sob cze 13, 2009 10:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

[MK4] Stukanie, dudnienie, szarpie przy przyspieszaniu,kopci

Post autor: wojtek gtd » pn cze 20, 2011 15:18

Paulex, po pierwsze podłącz vag-a. a co do dobrego mechanika w NS to popatrz tu: http://www.dyno.pl/twoj_serwis.html" onclick="window.open(this.href);return false; najedź myszką na Twój region i wyświetli Ci się na barbackiego w sączu i na porębie. ludzie gościa polecają. podjedź, podepniecie autko pod vag-a i nie trzeba będzie zgadywać i wróżyć co to może być :bigok:


wojtek GTD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości