DZiwne obroty pomóżcie

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

boolbee4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt cze 21, 2011 07:56

DZiwne obroty pomóżcie

Post autor: boolbee4 » pn cze 27, 2011 21:05

Witam!
Mam proble z moim cudem niedawno go kupilem i zauwazylem ze gdy go odpale to obroty sa na 900obr./min lecz gdy chwile postoi to sie podnosza na 1000obr./min
jest to 1.6 td czy to cos powaznego?:d



Awatar użytkownika
Piochu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob paź 10, 2009 15:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

DZiwne obroty pomóżcie

Post autor: Piochu » śr cze 29, 2011 12:07

Pojęcie, którego prawdopodobnie szukasz to "wydatek resztkowy" bądź "wydatek szczątkowy" różnie się to nazywa. Podaj rodzaj pompy wtryskowej, a najlepiej zrób jej zdjęcie.

Zakładając że masz pompę z osobną regulacją obrotów jałowych to musisz ODJĄĆ ze zderzaczka ( śruba ) ograniczającego pozycję min dźwigni gazu na pompie wtryskowej, a dodać na dźwigni regulacji dokładnych obrotów która jest za pompą wtryskową ( pionowa sztangielka o średnicy ok 3-4mm.

To jest moja opinia na podstawie tego oc czytałem tu na forum.

Zdjęcia pokazujące te śrubki znajdują się w na początku tematu "zwiększanie dawki na pompie 1.6TD i 1.9TD" czy jakimś takim.



Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

DZiwne obroty pomóżcie

Post autor: Krystian GTD » czw cze 30, 2011 06:43

Siema. Tak jak pisze Piochu. Do regulacji wydatek resztkowy, obroty silnika na biegu jałowym.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Pozdro



malyktos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 17, 2011 14:37
Lokalizacja: Kwidzyn

DZiwne obroty pomóżcie

Post autor: malyktos » czw cze 30, 2011 23:54

JA mam podobny objaw tyle że u mnie nie ma wydatku szczątkowego bo posiadam EKO pompę.



arwam

DZiwne obroty pomóżcie

Post autor: arwam » pt lip 01, 2011 12:02

malyktos,

lylisz się jeśli masz z tyłu ukośną śrubę do regulacji obrotów biegu jałowego to masz wydatek szczątkowy. a sprawdzić to możesz w bardzo prosty sposób. jak odpalisz dźwignię to nwyciągnij przyspieszacz. jak obroty wzrosną to w twojej pompie masz do regulacji wydatek szczątkowy



malyktos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 17, 2011 14:37
Lokalizacja: Kwidzyn

DZiwne obroty pomóżcie

Post autor: malyktos » pt lip 01, 2011 13:43

Po wyciągnięciu przyspieszacza słychać że silnik ma wyższe obroty ale na obrotomierzu obroty zwiększają się o jakieś 20-30 /min



Awatar użytkownika
Piochu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob paź 10, 2009 15:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

DZiwne obroty pomóżcie

Post autor: Piochu » pt lip 01, 2011 15:37

Spotkałem się z teza, że wszystkie silniki 1V miały pompę wtryskową, w której dźwignia przyspieszacza powodowała zarówno podbicie obrotów jak i przestawienie kąta wtrysku.

Ps: małyktos -też mam pompę EKO, a mam osobną regulację obr jałowych, więc fakt posiadania takiej pompy nie determinuje braku osobnej regulacji obrotów biegu jałowego.



malyktos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt maja 17, 2011 14:37
Lokalizacja: Kwidzyn

DZiwne obroty pomóżcie

Post autor: malyktos » pt lip 01, 2011 22:56

Fakt pompa ma regulację obrotów biegu jałowego, myślałem o przerobieniu pompy na taką z częściami od transita tylko nie bardzo wiem co dokładnie zmienić w takiej pompie, ale okazało się że moje k14 nie jest w stanie wykręcić nawet 0.4 bara po podkręceniu i chyba czeka mnie jej wymiana.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości