Olej roślinny/rzepakowy w baku

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Piochu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob paź 10, 2009 15:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Olej roślinny/rzepakowy w baku

Post autor: Piochu » czw kwie 21, 2011 22:58

Można też kupić instalkę z Elsbett za bodajże 400 lub 500 euro i dostaje się komplet wtryskiwaczy, podgrzewacz i można jeździć ciągle na OR ( instalacja jednozbiornikowa ) tylko poniżej chyba 5st C trzeba robić w zbiorniku już miksy z ON. Ciekawa sprawa bowiem gwarantują, iż niespalony OR nie osiądzie na cylindrze, a to jest moim największym zmartwieniem teraz. Ponadto adaptują do tego silniki TDI, a wtrysk bezpośredni to gorszy poligon dla OR niż pośredni wtrysk.



Awatar użytkownika
kosmos5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 22:39
Lokalizacja: Landsberg(Gorzów Wlkp.)
Kontakt:

Olej roślinny/rzepakowy w baku

Post autor: kosmos5 » pt kwie 22, 2011 19:26

nie powiedział bym ze gorszy , wręcz odwrotnie, przy bezpośrednim wtrysku temp spręzonego powietrza przy wtrysku ma ok 250 st dla ciepletgo silnika, wiec spalanie przebiega podobnie jak przy ON , ja tankowałem 80% tej zimy 100% BIOESTER na bliskiej, i odpala bez problemu jak sie podgrzeje z 2 razy świece, zimny pracuje ciszej. na rzepaku sporzywczym nie testowałem , ale na biodieslu mam juz ok 60 tys zrobione , po za tym mam tez pomodzone auto i mozna by powiedziec ze tym bardziej na "dobrym" paliwie powinienem śmigac -vervy czy cos;P , silnik afn a przyspiesza teraz tak : " onclick="window.open(this.href);return false;
kiero i pasażer seat ibiza bylo 110km jest ponad 160 i pod 400Nm podchodzi:] to przyspieszenie bylo na bio:) pozdro :pub:


CHIP-TUNING DIESEL diagnostyka VAG. sprzedam: pompa 107 j sprawna -nowa!!! , gwarancja, kontrakt gg: 1155601

Awatar użytkownika
Piochu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob paź 10, 2009 15:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

Olej roślinny/rzepakowy w baku

Post autor: Piochu » pt kwie 22, 2011 20:42

Mylisz się bowiem przyrównujesz BIO z Bliskiej do OR, co jest błędem bowiem ten bioester to jest owszem olej rzepakowy, ale poddany obróbce by miał właściwości zbliżone do ON. Sam olej roślinny jest o wiele bardziej spartańskim paliwem, wtryskiwany bezpośrednio gorzej miesza się z powietrzem niż w przypadku użycia komór dzielonych, polecam książkę Zygmunta Szlachty "Zasilanie silników wysokoprężnych paliwami rzepakowymi" innym argumentem jest fakt że firma Elsbett dla silników TDI montuje wyłącznie instalacje 1 zbiornikowe z innymi wtryskami lepiej rozpylającymi zimny OR.



Awatar użytkownika
Bolekrsko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 674
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:18
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Olej roślinny/rzepakowy w baku

Post autor: Bolekrsko » pt kwie 22, 2011 20:55

jakis sposob filtracji obmyslec i z kilku budek sie zaopatrywac za grosze:D przepalonym ofc


http://datingsidorsingel.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Mumin90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: śr lis 04, 2009 20:20
Lokalizacja: WPU,WL Murowannka
Kontakt:

Olej roślinny/rzepakowy w baku

Post autor: Mumin90 » ndz kwie 24, 2011 08:33

moim zdaniem olej rzepakowy czysty ze sklepów jest lepszym rozwiązaniem niż olej po smażony bo olej po smażany ma w sobie róznego rodzaju dodatki które nie sa zdrowe dla silnika np. przyprawy takie jak pieprz sól i inne a wiadomo co sól robi z metalem.
dlatego myśle ze na posmażanym oleju pompa długo nie po pracuje.
czysty rzepakowy olej w promocji można kupić po 3zł to jeszcze jest jakaś oszczędność
bo jak by przyszło kupować olej po 4.16zł i do tego jeszcze instalacje na OR to moim zdaniem średnio sie kalkuluje



Awatar użytkownika
Bolekrsko
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 674
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:18
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Olej roślinny/rzepakowy w baku

Post autor: Bolekrsko » ndz kwie 24, 2011 10:27

dokladnie. choc jesli np sa budki co smaza tylko frytki i nie sypia soli do oleju ( a widzialem ze sypia ) to by bylo b. oplacalne


http://datingsidorsingel.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

tom_stm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 08, 2011 23:04

Olej roślinny/rzepakowy w baku

Post autor: tom_stm » śr maja 11, 2011 19:21

Biedronkowy rzepak, na chwile obecną chyba najtańszy marketowy po 4,16 zł za litr. Hurtownie mają za to innego producenta oleje i cena wychodzi podobna.



Awatar użytkownika
Piochu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob paź 10, 2009 15:26
Lokalizacja: Bydgoszcz

Olej roślinny/rzepakowy w baku

Post autor: Piochu » pt lip 01, 2011 15:47

Generalnie nie opłaca się w PL jeździć na OR bo jego cena jest zbyt bliska cienie ON, zresztą OR auto zużywa w większości przypadków więcej o jakieś 5-12% no i dochodzi konieczność jakiejś instalacji, bo zasilanie zimnym rzepakiem skończy się szybkim nagarkiem w komorze i rozrzedzeniem oleju silnikowego tak by nie zapewniał on już smarowania. Na OR można jeździć bezpiecznie, ale dopiero po jego podgrzaniu a to wymaga instalacji= wyższe koszty, niższa opłacalność. Sam zajmuję się zjawiskiem bardziej doświadczalno/eksperymentalnie, niż jako miejsce do szukania oszczędności.



adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Olej roślinny/rzepakowy w baku

Post autor: adamwwy » pt lip 01, 2011 21:00

Przy temperaturach zewnętrznych od około 20st wzwyż nie jest konieczna instalacja do podgrzewania OR. Tak czy inaczej jak kolega wspomniał wcześniej, nie opłaca się lać teraz OR, szczególnie, że ON można łatwo nabyć poza CPN.



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Olej roślinny/rzepakowy w baku

Post autor: Adamm » pt lip 01, 2011 21:57

poraz kolejny mowie ze w TDI nie ma potrzeby w lecie robic osobnej instalacji, w proporcjach 30 % ropy 70 % OR bedzie smigac bez problemu

obecnie jezdze mercedesem 2.2 D C klasa na pompe lucasa i daj sobie rade z or m na 60 litrow w zbiornikow idzie 50 OR i 10 ON , czasem wiecej ON

olej posmazalniczy przefiltrowany :)

niezauwazylem wiekszego spalania, odpala normalnie, jezdzi normalnie


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

bastelli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lip 14, 2011 12:56

Re: Olej roślinny/rzepakowy w baku

Post autor: bastelli » czw lip 14, 2011 13:02

Witam Panowie :pub:

Nie wiecie gdzie można kupić tanio olej posmażalniczy, mogę wziąć więcej i podzielić się :)
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Olej roślinny/rzepakowy w baku

Post autor: Michał_1977 » czw lip 14, 2011 21:36

bastelli pisze:Nie wiecie gdzie można kupić tanio olej posmażalniczy, mogę wziąć więcej i podzielić się
Nie mogę...po prostu nie mogę :panna:
Za Chiny Ludowe nie zrozumiem takiego podejścia...
Nie stać Cię chłopie na dobry napęd,to kup Malucha i jeszcze gaz mu załóż :bajer:
Mój Golf ma 21 lat,ale zawsze,leję to co najlepsze dla niego...a i jeszcze jedno-nie pitolcie mi,że na fryturze auto nie traci mocy :chytry:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Olej roślinny/rzepakowy w baku

Post autor: Adamm » czw lip 14, 2011 22:15

Michał_1977 pisze:pitolcie mi,że na fryturze auto nie traci mocy

wybacz ale jak nie wiesz to nie pitol, na frytkach zamykam licznik ;p
Michał_1977 pisze:Nie stać Cię chłopie na dobry napęd,to kup Malucha i jeszcze gaz mu załóż

daruj sobie takie teksty, jak ropa bedzie po 2 zl to nie bede myslal o OR poki co jezdze 2x taniej niz na ropie a auto chodzi jak na ON wiec po co mam przeplacac skoro moge wiecej jezdzic ?


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Olej roślinny/rzepakowy w baku

Post autor: poolak2006 » czw lip 14, 2011 23:59

kombinujecie tu z OR a trochę chęci i na CB można wyrwać za 3,50zł ON ;]



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości