Lekko Świeci kontrolka ładowania ://

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » śr lis 05, 2008 20:01

davidovv, ależ żeś odkopał :)

Jakiej firmy masz alternator to ci może trochę pomogę ;) ???



Awatar użytkownika
davidovv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 05, 2005 19:27
Lokalizacja: Jarocin Wlkp.
Kontakt:

Post autor: davidovv » śr lis 05, 2008 22:19

bosch kumpel mi mowił ze mam kupic tylko tyn szczękotrzymacz bo on jest winien. A tak nawiasem mówiąc uszczelke pod głowicą sam wymieniłem a tego nie dam rady naprawić

[ Dodano: Sro Lis 05, 2008 21:30 ]
tak nawiasem mówiąc ile dostane za mojego golfika 1,9 td z 92 roku chciałbym za niego z 6tyś ale nie wim czy za moje dziecko tyle dostane wyjeżdzam na 6 miesiecy za granice i moze by byłowarto go sprzedać bo jak edzie miał stać w garażu to mi sie go żal robi



Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Post autor: Lukas-182 » czw lis 06, 2008 00:20

bosch kumpel mi mowił ze mam kupic tylko tyn szczękotrzymacz bo on jest winien. A tak nawiasem mówiąc uszczelke pod głowicą sam wymieniłem a tego nie dam rady naprawić
To jest zapewne Bosch 90Amperowy z obudową siatkową...Jeśli tak to rozbierając nieporadnie można łatwo połamać obudowę... najlepiej zapodaj jego zdjęcie to sie oceni szanse naprawy ;)
davidovv pisze:tak nawiasem mówiąc ile dostane za mojego golfika 1,9 td z 92 roku chciałbym za niego z 6tyś ale nie wim czy za moje dziecko tyle dostane wyjeżdzam na 6 miesiecy za granice i moze by byłowarto go sprzedać bo jak edzie miał stać w garażu to mi sie go żal robi
Hmmm, jeśli zadbane wnętrze, brak widocznej rdzy, lakier w dobrym stanie, wszystko na swoim miejscu, bezwypadkowy no i silnik w bardzo dobrym stanie to 6 tyś śmiało dostaniesz, diesle są w cenie, nie jest to TDI ale 1.9 AAZ, a te w cenie jeszcze są :)



djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » wt gru 16, 2008 22:42

ojj koledzy ;)

Cała sprawa z żarzeniem się kontrolki nie leży po stronie styków, wsówek, cięcia instalacji itd....

Wystarczy wziąć miernik w ręke i wszystko widać jak na dłoni ;)

Alternator to inaczej zwykły generator synchroniczny, lecz przez zastosowanie mostka prostowniczego staje sie z niego prądnica prądu stałego.

Tak jak każde źródło prądu posiadające prąd wzbudzenia (w naszym przypadku regulowane przez regulator napięcia) podlega zasadzie pętli histeryzy...

A tak jaźniej mówiąc - po zgaszeniu świateł na pracującym silniku alternator przez jakiś czas jest jeszcze PRZESYCONY tzn są jeszcze pozostałości takie prądu wzbudzenia jak przy włączonych światłach i po prostu daje zbyt duże napięcie... Dopiero po jakimś czasie napięcie ustali sie na poziomie niższego zapotrzebowania na prąd ;)

Tak więc taka przypadłość to nic złego... tylko wada "magnetyczna" pozostałości magnetycznej wirnika :)



Awatar użytkownika
michcio_20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 22:42
Lokalizacja: Warszawa-Rembertów

Post autor: michcio_20 » sob lis 07, 2009 20:25

Widzę, że djmatys zamknął temat, hehe.
A tak przy okazji, to ja mam to samo i się zastanawiałem na tym jarzeniem kontrolki.



djmatys
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: pn lis 06, 2006 00:20
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: djmatys » czw lis 19, 2009 21:34

tak jak pisałem prawie rok temu, niestety instalacja el. była projektowana w latach '80 i na owe czasy była ok, teraz niestety czasy i wymogi są inne dlatego czasami występują takie jaja z tą kontrolką.

Powinno pomóc wsadzenie większego akumulatora, lecz czy jest sens pakowac 300-400zł w to??



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Lekko Świeci kontrolka ładowania ://

Post autor: dominik7 » czw gru 08, 2011 16:14

Mam pytanie w temacie.
Godzinę temu wymieniałem klemy na ołowiane i zaczęła mi się zarzyć kontrolka od ładowania. Wcześniej też się zarzyła, ale jak sie silnik nagrzał.Żarzy sie już po minucie od odpalenia.
Kontrolka świeci się po odpaleniu auta, ale gaśnie po przegazowaniu na mniejsze obroty niż wcześniej. Gaśnie jak włączę 2 bieg dmuchawy. Obciążenie w postaci np. samych świateł postojowych nie wystarcza.

Mam sie martwić czy nie?


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Lekko Świeci kontrolka ładowania ://

Post autor: Lukas-182 » czw gru 08, 2011 19:33

dominik7 pisze:Mam sie martwić czy nie?
Nie, szkoda nerwów, dopóki po przegazówce gaśnie jest okey, z wiekiem stojan i wirnik alternatora się nasyca elektromagnetycznie i ciężej się wzbudza, wzbudzenie następuje co raz to przy wyższych obrotach, jak miałem jettke, normalnym była żarząca się kontrolka ładowania, nawet na światłach mijania :) A jak ciebie to męczy to wstaw jakiś rezystorek w obwód kontrolki ładowania...



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Lekko Świeci kontrolka ładowania ://

Post autor: dominik7 » czw gru 08, 2011 19:45

To chyba jakiś mocniejszy musi być ten rezystor, skoro dopiero przy drugim biegu dmuchawy się wyłącza. Ale pomyślę nad tym.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
Lukas-182
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 997
Rejestracja: czw maja 18, 2006 23:00
Lokalizacja: Sztum/Malbork/Elbląg
Kontakt:

Lekko Świeci kontrolka ładowania ://

Post autor: Lukas-182 » czw gru 08, 2011 21:03

ok. 50 Ohm powinno wystarczyć.



Awatar użytkownika
Bartek_R
Pasza dla Świń
Pasza dla Świń
Posty: 395
Rejestracja: pn gru 14, 2009 23:32
Lokalizacja: Krzemienna Podkarpackie
Kontakt:

Lekko Świeci kontrolka ładowania ://

Post autor: Bartek_R » czw gru 08, 2011 22:37

A ja dodam że też miałem ten problem ale śmigalem z tym dość sporo czasu, ale kilka msc-y temu zauważyłem że mam dość niskie ładowanie, przeczyściłem wszystkie styki przy alternatorze i oczka na przewodach papierem ściernym i ładowanie powróciło do prawidłowego poziomu a przy tym przestała się żarzyć kontrolka, czyli dwie pieczenie na jednym ogniu, oczywiście przyczyn tego może być więcej, to tylko tak z mojej strony co pomogło :bigok:


Fortuna jeździ na jednym kole
a bieda na dwóch;
dlatego szybciej nas dogania
:rozpacz:
ObrazekObrazek

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Lekko Świeci kontrolka ładowania ://

Post autor: dominik7 » czw gru 08, 2011 23:21

Ja już to czyściłem, i właśnie zaczęła mi się kontrolka bardziej żarzyć. Ja w poprzednim Golfie zrobiłem tak z 70 tys.km.
Ładowanie miałem mierzone ostatnio przy wymianie regulatora i wynosiło 14,1 V bez obciążenia i 13,9V z obciążeniem.
Tyle, że styki czyściłem później.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości