Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rudesmen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr mar 31, 2010 21:43
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: rudesmen » pn sty 16, 2012 11:21

Ogólnie spraw wygląda tak że oryginalnie był silnik 1,9td 55kw, a poźniej został włożony ten co widać na filmie. Co do grzania świec to wszystko jest ok, za krótko go wtedy miałem i nie przyjrzałem się temu dobrze. Teraz zastanawiam sie tylko czy silnik nei jest za słaby bo ze stromego podjazdu jest bardzo ciezko wyjechac, dusi się z braku mocy, a pod wieksze górki na 3 biegu zwalnia. Nadwozie to kombi 94r, silnik nie wiem ktory rok.



uldyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lis 07, 2011 17:40
Lokalizacja: Resko

Re: Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: uldyn » pn sty 16, 2012 13:54

Z tego co słychać na filmiku to chodzi Ci cichutko co prawda mam taki sam silnik 1.9D 93rocznik i jak jest ciepły to chodzi ciut ciszej ale inaczej słyszeć na żywo a inaczej nagrywane. Co do świec to mi czasami po kilku godzinach postoju nie grzeje a czasem już po 10 minutach kontrolka się pali wszystko zależy jaką odległość zrobiłeś jak ciepły jest silnik i jaka temp. na zewnątrz. Jak Ci odpala bez chechłania to się nie doszukuj. Co do jazdy pod górkę to jak są naprawdę strome i mam małą prędkość to redukuje bieg do np. 2 mając 40na liczniku i 3bieg będzie miał za mało mocy. Jak się mylę to niech mnie ktoś poprawi

Co do kontrolki oleju to się nie przejmuj u mnie po nocnym staniu też dwa razy mrugnie i gaśnie. Jak Ci nie zgaśnie to wtedy się martw



adamwwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:38
Lokalizacja: Wyszków

Re: Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: adamwwy » wt sty 17, 2012 08:39

uldyn pisze:] Co do świec to mi czasami po kilku godzinach postoju nie grzeje a czasem już po 10 minutach kontrolka się pali wszystko zależy jaką odległość zrobiłeś jak ciepły jest silnik i jaka temp. na zewnątrz.
To nie zupełnie tak.

Wsiądź po postoju do auta, zamknij drzwi kierowcy i poczekaj z 8-10 sekund i włącz zapłon. Kontrolka od świec się nie zaświeci. Wiesz czemu?? Bo układ grzania świec jest połączony z czujnikiem drzwiowym i to on wstępnie załącza świece więc jeśli od razu nie włączysz zapłonu to i tak świece się zagrzeją. Jeśli natomiast od razu włączysz zapłon kontrolka zaświeci.



uldyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lis 07, 2011 17:40
Lokalizacja: Resko

Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: uldyn » wt sty 17, 2012 10:45

adamwwy pisze:Wsiądź po postoju do auta, zamknij drzwi kierowcy i poczekaj z 8-10 sekund i włącz zapłon. Kontrolka od świec się nie zaświeci. Wiesz czemu?? Bo układ grzania świec jest połączony z czujnikiem drzwiowym i to on wstępnie załącza świece więc jeśli od razu nie włączysz zapłonu to i tak świece się zagrzeją. Jeśli natomiast od razu włączysz zapłon kontrolka zaświeci.
Aż muszę to sprawdzić z ciekawości



Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: KamilP » wt sty 17, 2012 21:54

adamwwy, jesteś pewny? Bo chyba w silniku 1Y tak nie jest tylko w ... hmm... TD.. Jak znajdę info to zrobię edita.

Mój silniczek na wolnych obrotach ma chyba trochę inny dźwięk, na wyższych już chyba tak samo, ale to może po prostu dlatego że nagrane to się inaczej wydaje.

EDIT
W silnikach wysokoprężnych 47 kW i 55 kW otwarcie i zamknięcie drzwi powoduje automatyczne włączenie rozgrzewania [..]
Czyli wychodzi na to że w zwykłym 1Y chyba też.. Ciekawe. Bo 47 kW to prawie 64 KM. A z kolei w instrukcji sam naprawiam pisało że właściciele turbodiesli wiedzą że otwarcie drzwi powoduje wstępne podgrzanie świec żarowych. To nie wiem sam.. :) Wcześniej myślałem że TD tak mają tylko.



uldyn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lis 07, 2011 17:40
Lokalizacja: Resko

Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: uldyn » śr sty 18, 2012 14:28

KamilP pisze:W silnikach wysokoprężnych 47 kW i 55 kW otwarcie i zamknięcie drzwi powoduje automatyczne włączenie rozgrzewania [..]
Potwierdzam. U mnie jest to samo



jaqman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 25, 2008 10:35
Lokalizacja: Węgierska Górka

Re: Golf 3 1,9D czy nie za głośno chodzi?

Post autor: jaqman » sob wrz 22, 2012 01:39

a co do predkosciomierza to na skrzyni biegów jest taki czujnik juz nie pamietam gdzie on dokładnie jest.... lubią sie czasem zacinac wiem bo sam to przerabialem wymienialem liczniki ale nic to nie dalo...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości