TRUDNO/CIĘŻKO ODPALA ZIMNY/CIEPŁY. REGULAMIN STR 116.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: tomek08 » pn sty 16, 2012 16:52

Witam, z filtrem paliwa jakby było coś nie tak, to przy butowaniu by mu brakowało paliwa i nie powinien gasnąć na wolnych obrotach, lecz z drugiej strony może gdy zimne paliwo i silnik pompa nie umie przeciągnąć paliwa przez filtr.
Tak głośno myślę, bo do końca nie wiem.
Ile masz nalatane na tym oleju i filtrach?
Najdziwniejsze jest to, że piszesz, że zimny nie chce palić, pompa nie wytwarza ciśnienia. Zazwyczaj jest odwrotnie, jak pompa się kończy to zimny zapala, a ciepły nie chce, Ty masz odwrotnie.
Jakoś do końca nie jestem przekonany.
Sprawdzałeś czy nie ma powietrza w przewodach paliwowych?

Panowie doradźcie coś lukilik!!!
Jeśli ci zależy to zadzwoń tu http://www.regeneracjapomp.com/" onclick="window.open(this.href);return false; , a najlepiej szukaj takiego serwisu BOSCHa w swojej okolicy, ale z doświadczenia wiem, że w razie reklamacji powiedzą Ci, ze lałeś nie takie paliwo i nie przekonasz nikogo, że było inaczej.
Słyszałem o takich przypadkach nie jednokrotnie.
Kolega opowiadał kiedyś podczas wizyty w serwisie Scani przyjechał koleś, bo pompa padła. Pobadali, po oglądali i stwierdzili, że lał lipne paliwo, koleś twierdzi nic podobnego tankował na markowych stacjach i nie ma takiej opcji.
Więc zrobili pompę, koleś zapłacił za robotę i pojechał.
Zrobił tam jakąś ilość kilometrów i znów to samo, więc znów wrócił do nich i znów ta sama gadka, że lipne paliwo i takie tam.
Koleś nie wytrzymał zawiózł pompę do ekspertyzy i tam stwierdzili, że pompa była poskładana na zużytych częściach, więc wrócił do tego serwisu i mówi im, że go oszukali, zapłacił za nowe części, a tu są stare, że teraz to on im narobi szumu.
Przyszedł sam prezes tegoż serwisu i z nim rozmawiał, że by nic nie robił, dostanie za darmo nową pompę, tylko, żeby nigdzie nie zgłaszał, bo renomę im zepsuje.
Później całkiem inna gadka była, więc sam widzisz, jak to jest.
Dlatego proponuje Tobie żebyś rozejrzał się za jakąś używką i najlepiej patrzeć mechanikowi na ręce, czy na pewną ją wkłada.
Zrobisz jak uznasz za stosowne, ja tylko na pisałem jacy ludzie mogą być nie uczciwi.
Pozdrawiam.


Tomek

lukilik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw wrz 16, 2010 21:39

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: lukilik » pn sty 16, 2012 18:21

Witam.
Na filtrach nie mam nawet 10.000 .Jutro wstawiam do polecanego przez wszystkich w okolicy mechanika.Zobaczymy jaką on postawi diagnoze.
Wszyscy wiemy jacy dziś są ludzie/mechanicy.Trzeba liczyć że trafi się na uczciwe podejście do sprawy......... :?



kamil9005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 17:24
Lokalizacja: Olsztyn

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kamil9005 » pn sty 16, 2012 19:20

Witam, ja może komuś pomogę. Rozwiązałem problem z paleniem. Mój golf nie palił jak stał lekko pod górkę. bądź jak odpalił na prostym to po przejechaniu 150 metrów poprostu gasł. Wywalało błąd zapłonu na 1 i 4 cylindrze na zmianę. sprawdzałem wszystko co możliwe, filtry, wężyki paliwa, zaworki jednostronne, pompe wysokiego ciśnienia itp. i co sie okazało. do wymiany pompowtryski. po wymianie na nówki. samochód chodzi jak bajka. Pozdrawiam i może komuś sie przyda



Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Antonioo » wt sty 17, 2012 11:42

Witam, też mam problem z 1.6 TD w mk I ostatnio sam z siebie zaczoł mulić i gasnać, dłuugo kręci aby paliwo doszło do silnika chwile pochodzi przejade sie i zgaśnie i znów ciągnie i ciągnie te paliwo, może być wina filtra paliwa? czy gdzieś jakis węzyk jest przerwany i zaciąga również powietrze? nieraz jak ssanie sie włączy to lepiej chodzi niż normalnie, a jak pompka pompuje paliwo bo mam przy silniku to słychać jak zasysa powietrze i bąbelki są w węzyku a paliwa według wskaźnika jest ponad połowa.


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

body69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 21:04
Lokalizacja: Lipno/Toruń

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: body69 » wt sty 17, 2012 21:35

Witam, Panowie w was ostatnia nadzieja.
Może ktoś spotkał się juz z takim problemem jak mój.
Samochod to dokładnie seat ibiza 2003 rok 1.9 tdi silnik atd 100 km

Problem jest taki iż raz na jakis czas po 2 dniach po 3 dniach ciężko pali mi samochod, ale nie ma znaczenia czy jest -5 czy +5 stopni, gdy juz opali silnik chodzi nierówno ;// mogę jechać 200 metrów wciskam sprzegło żeby zredukować przy skrecie na skrzyzowaniu i mi gaśnie. Objaw znika gdy silnik się juz troche nagrzeje. Na drugi dzień samochod Pali okej od cykniećia.
Pech w tym ze odstawilem wczoraj samochod do mechanika i odpala mu okej jak sprawdza, jedynym dowodem na to jak wygląda odpalanie jest filmik który wrzuciłem na YT : " onclick="window.open(this.href);return false;.
Po podłączeniu pod komputer wyskoczył błąd : Przerywacz spalania na 3 wtrysku, ma ktoś może pomysły co może być nie tak ?;//

Dzieki z góry za pomoc.



kamil9005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 17:24
Lokalizacja: Olsztyn

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kamil9005 » wt sty 17, 2012 21:53

ja miałem tak na początku aż całkiem siadło i padły mi pompowtryski. podepnij vaga i zobacz na vagu jak zachowuje sie 3 pompowtrysk. Jeszcze możliwość, że uszczelniacze na pompowtrysku. ja sam wymieniałem wszystkie filtry, przewody, pompy wakum itp. Tylko kasa w błoto.



Awatar użytkownika
Antonioo
VW Baron
VW Baron
Posty: 3138
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 20:05
Lokalizacja: (VWLKP)

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Antonioo » wt sty 17, 2012 22:07

jak by było coś z pompowtryskiem to nie gasł tylko chodzil by jak traktor bo komputer nie rozłacza wszystkich wtrysków gdy jeden jest uszkodzony. W nowych Passatach tak jest bo tam elektronika siada rozłacza wszystkie, ja już 2 pompowtrysk wymienilem tzn dałem na regeneracje i wszystko dobrze chodzi. Jedynie ze w Ibizie są całkiem inne niż w Golfie.

a tak to prosze o pomoc post wyżej.


MK IV 4Motion

Turbo żyje turbo pije..

body69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 21:04
Lokalizacja: Lipno/Toruń

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: body69 » wt sty 17, 2012 22:08

identycznie ?? tzn ze np. 1 dzień CI nie palił a pozniej 3 dni było spoko ?? nie mam jak podłączyć pod vaga gdyż nie znam nikogo z okolić włocławka co ma te urządzenie..



Feniks89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt gru 30, 2011 01:08

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: Feniks89 » śr sty 18, 2012 19:11

Witam ! Dzisiaj rano wsiadlem do auta, podgrzalem 2 razy swiece ( dlugo kontrolka sie palila, poniewaz zimny silnik i temp. zew. ok -6 ) po czym odpalilem auto, przejechalem ok 50 metrow, zgasilem samochod. Po 5minutach wróciłem i klapa :hmm: nie chce zapalic ! :grrr: Krecilem rozrusznikiem kilkukrotnie w nadziei ze uda mi sie uruchomić silnik, jednak zrezygnowałem, gdyż ,, poczułem " że akumulator słabnie... Co to może być ? Proszę o pomoc !


Moje GTI, narazie seria ale wszystko w swoim czasie ;-) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=438924" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
l_witek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 23, 2005 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: l_witek » śr sty 18, 2012 20:11

Witam
Ja mam natomiast pytanie czy rozrusznik możne być powodem słabego palenia na zimnym?? ew słaby akumulator??
Generalnie odpala ale tak po 4-5 obrotach wału,... do tego kopci na biało...świece dobre brak powietrza w przewodach paliwowych...
Pozdro



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: daniel.wwe » śr sty 18, 2012 21:16

No jasne. Z rana "kręci" wolno czy szybko? Jak odpali to silnik równo pracuje? W dieslu od szybkosci sprężenia mieszanki zalezy szybkosc zapłonu, więc sprawdź stan aku, naładuj i wtedy zobacz jak pali. Sprawdź też kąt wtrysku i czy w ogóle do świec dochodzi prąd.


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: rafal0325 » śr sty 18, 2012 21:31

Witam,
ja prawdopodobnie u siebie problem odpalania rozwiązałem,ostatnio wyczytałem na forum(pisał chyba o tym tomek08, że zawór zwrotny na filtrze może przepuszczać powietrze i dobrze jest wymienić uszczelki na nim,uszczelki wymieniłem bo te oryginalne był bardzo luźne i miękkie i przez głupotę sprawdziłem zaworek zwrotny na przewodzie zasilającym czyli od filtra(za filtrem) do pompy vacum,taki mały plastikowy miedzy przewodami,okazało się że po naciśnięciu kombinerkami przed nim cofa się paliwo do filtra,zostawiłem go i przed niego założyłem uniwersalny srednica fi8
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

I ku mojemu zdziwieniu auto już drugi dzień odpala za pierwszym razem na ciepłym i zimnym.
Dodam tylko że sprawdzałem cofanie się paliwa metodą przeźroczystych przewodów i niby było wszystko OK.
Kosztowało mnie to około 30zł że nie wspomnę wizyt u 3 mechaników,zawór 22zł przewód paliwowy czarny srednica wew.fi8 i obejmy ale takie lepsze 3 wystarczą (fotka ze strony sprzedawcy http://www.lantis.pl/index.php" onclick="window.open(this.href);return false;)
Obrazek



kamil9005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 17:24
Lokalizacja: Olsztyn

[TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: kamil9005 » śr sty 18, 2012 23:50

u mnie ta metoda z zaworkiem pomogła na 2 dni, później dalej szukałem przyczyny i wyszły pompowtryski. podłącz vaga i dla pewności sprawdź pompki



rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

Re: [TD, TDI] TRUDNO / CIĘŻKO ODPALA ZIMNY / CIEPŁY !!!

Post autor: rafal0325 » czw sty 19, 2012 14:40

kamil9005 pisze:u mnie ta metoda z zaworkiem pomogła na 2 dni, później dalej szukałem przyczyny i wyszły pompowtryski. podłącz vaga i dla pewności sprawdź pompki
Pół roku temu wymieniałem uszczelniacze i regenerowałem blaszki trzymające sprężyny na pompkach nic to nie dało a kosztowało 600zł.

Czy ktoś wie czy przez takie złe odpalanie może się przestawić kąt wtrysku lub mapy startowe no chyba że to jest to samo?



Zablokowany

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości