MkIII 1,9TDI rozrusznik

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
vw99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: czw paź 14, 2010 19:38
Lokalizacja: DSR
Kontakt:

MkIII 1,9TDI rozrusznik

Post autor: vw99 » ndz lut 05, 2012 19:34

Witam Pany mam kolejny problem , chciałbym się dowiedzieć co się dzieje czy konczy sie rozrusznik czy jaki uj ?? Problem jest następujący: Czasem gdy odpalam golfa rozrusznik zaczyna kręcić i nagle słychać stuk dosłownie jak by przeskakiwał przeskoczy z 2, 3 razy i dalej kreci za zwyczaj auto odpala szybko no ale zwłaszcza jak stoi dłuzej i potrzebuje dłuzej zakrecic to własnie zdazają sie te dziwne stuki przeskoki rozrusznika. Dodam że kiedyś jaK miałem przestawiony rozrząd wzgledem wału korbowego, to wiadome ciezko mu było zakręcic silnikiem i przeskakiwał potem szybko ustawiłem rozrząd i była igielnia. Zapomniałem o tym, az do niedawna kiedy to aku mi padł (3 dni temu)i chciałem go odpalic na pych. Z górki na 2 biegu z rozrusznikiem prubowałem i wtedy rozrusznik przeskakiwał z ok2 sekundy. Może znowu się rozrząd przestawił ?? :( A jak nie to co sie moze wysypywać w rozruszniku ??


Obrazek
Mój Satin Silver http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=422750" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
wegi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: sob wrz 30, 2006 17:22
Lokalizacja: Kaliska / Stara Kiszewa (pomorskie)
Kontakt:

MkIII 1,9TDI rozrusznik

Post autor: wegi » ndz lut 05, 2012 19:53

vw99 pisze:chciałem go odpalic na pych. Z górki na 2 biegu z rozrusznikiem prubowałem
jak juz diesla na pych to 3 lub 4 bieg, ale i tego nie polecam
vw99 pisze:co sie moze wysypywać w rozruszniku ??
jak przeskakuje to pewnie bendiks lub same tulejki na bendiksie, z reguły pada też szczotkotrzymacz lub kończą się szczotki - koszt remontu całości ok.100zl


Toyota RAV4 II D-4D 2005
VW Golf II 1,6 TD 1V 1991

dawniej:

VW Passat B4 1,9 TDI AFN 1996
VW Golf II 1,6 D JP 1991
VW Golf III 1,6i + LPG ABU 1993
VW Golf III 1,9 TD Variant 1997

spoon83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw sie 06, 2009 13:15
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Leon
Silnik: bcb

MkIII 1,9TDI rozrusznik

Post autor: spoon83 » ndz lut 05, 2012 20:17

Witam ja miałem problem w swoim 1.6d z rozrusznikiem, przeskakiwało co jakiś czas w rozruszniku i na chwilkę spowalniał obroty przy kręceniu, rozebrałem go i okazało się że rozleciała się bieżnia plastikowa z przekładani satelitarnej ( nie wiem jakim cudem rozrusznik chodził), Jak było ciepło to nie było problemu bo zapalał od strzała i nie zdążył przeskoczyć, ale jak nastały mrozy to masakra, także koniecznie będzie rozebranie rozrusznika i dokładny przegląd, bo może i szczotki się kończą albo wyprane tulejki


http://seifenqueen.de/96a6b

Awatar użytkownika
areczek0000000
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw sty 19, 2012 19:12

Re: MkIII 1,9TDI rozrusznik

Post autor: areczek0000000 » ndz lut 05, 2012 21:49

Jak masz luz na wirniku to są wywalone tulejki i wtedy ta przekładnia molekularna będzie ulegała pękaniu


Miarą inteligencji człowieka jest odpowiednie rozumowanie
https://auto-doctorek.jimdo.com/

Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

MkIII 1,9TDI rozrusznik

Post autor: Baryla » ndz lut 05, 2012 22:25

jak już jesteśmy przy rozrusznikach to mam takie pytanie, 1,9 TDI AGR, rozrusznik rozebrany, szczotek ~3/4, luzów na tu lekach brak, wyczyszczony przesmarowany, a z rana jak pali to tak jak by się zatrzymał i zaraz zakręci i zapali. Akumulator roczna centra futura 77ah. Przejadę krótki odcinek (3km) więc się nawet nie nagrzeje dobrze i po 8h pali normalnie, tzn bez zająknięcia.



Awatar użytkownika
stefano189
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 789
Rejestracja: śr gru 15, 2010 15:15
Lokalizacja: Gliwice

MkIII 1,9TDI rozrusznik

Post autor: stefano189 » ndz lut 05, 2012 23:55

znam podobny przypadek, ten przestój rozrusznika mieli rodzice w vectrze c 2,2 DTi, winowajcą okazał się nie aku, ani rozrusznik tylko przekaźnik, ( konkretnie 2 przekaźniki) odpowiadające za rozruch, ( czlyli przekaźniki rozrusznika). po wymianie jak ręką odjął. Wiem że to forum o VW, ale problem może wynikać z tej samej przyczyny :jezor:

edit: kiedyś mi elektryk nawijał, że przekaźnik po iluś cyklach odpalania, się wygrzewa ( czy coś w tym stylu), dlatego na zimnym silniku kiedy energia potrzebna do rozruchu zimnego silnika jest większa, czasami nie wytrzymuje obciążenia i na chwilę się " rozłącza", na ciepłych garach problemu nie ma, bo większość dobrych ( czytaj starych) diesli pali jak Chuck Norris czyli z pół obrotu. :rotfl:


MK3 bon jovi TDI + FMIC + heble R32 + 280 mm rear + 216-tki + VKLR + kolektor SDI+ 051C + "11 mm"
WYNIK :D = --- PS / --- Nm

LINK do mojego mk3 --->> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=462883
Zapraszam --> https://www.facebook.com/asostefan" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

pawel32n
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw mar 08, 2007 09:01
Lokalizacja: Brzozów

MkIII 1,9TDI rozrusznik

Post autor: pawel32n » sob lut 11, 2012 19:35

Kolego Baryla, miałem ten sam problem, z rana rozrusznik tak kręcił jakby miał się zatrzymać. Rozebrałem go i zero luzów na tulejkach, szczotek jeszcze było połowę. Ale skoro był już w na warsztacie wyczyściłem go zmieniłem tulejki (wcześniej namoczyłem je w oleju silnikowym za radą z FAQ o czyszczeniu rozrusznika z forum) zmieniłem szczotki i teraz jak kręci to mało silnik nie wyskoczy. Różnica jest kolosalna a koszt w granicach 80 zł na podzespołach Boscha.



Awatar użytkownika
ciachotdi
diesel m@ster
diesel m@ster
Posty: 1121
Rejestracja: pt gru 05, 2008 15:05
Lokalizacja: Aalsmeer
Auto: Seat mii

MkIII 1,9TDI rozrusznik

Post autor: ciachotdi » ndz lut 12, 2012 16:45

a co powiecie na mój rozrusznik ?
http://www.youtube.com/watch?v=IAoPwZX2VQg



Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

MkIII 1,9TDI rozrusznik

Post autor: Baryla » ndz lut 12, 2012 18:32

ciacho840 bendiks do wymiany



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości