Kontrolka oleju mruga, potem gaśnie 1z

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Kontrolka oleju mruga, potem gaśnie 1z

Post autor: Marcin997 » ndz mar 04, 2012 01:31

Witam.
Przewaliłem przed chwilą szukajkę, i nie znalazłem objawu który jest u mnie.. Wszędzie kontrolka mrugała, wymieniane były czujniki.. A u mnie trochę inaczej..

Otóż... Jeszcze dzisiaj rano auto normalnie jeździło.. rano zrobiłem 100km, potem przyjechałem do domu i auto stało.. Wieczorem przyszedłem, odpaliłem, i wszystko jak zawsze.. Ale.. Po chwili (10-20s) zaczęła mrugać kontrolka oleju.. Tak więc sprawdziłem olej, jest w stanie, poruszałem połączeniami na czujnikach, i dalej to samo.. Po ponownym odpaleniu, gaśnie normalnie i po chwili zaświeca się i zaczyna mrugać... Dolałem więc oleju do górnego stanu, ale nic to nie dało.... Podłączyłem Vaga, ale nic nie wyszło, 0 błędów.
Ale jest jedna rzecz którą zauważyłem. Jak odpalę i przejadę się kawałek, tak z 600 metrów, po czym zgaszę i od razu odpalę, kontrolka gaśnie i się już nie zaświeca...
Tak więc co to może być? Mam nie jeździć w takim stanie? Czego się czepić? Wymienić czujniki? Zmienić olej? (zmieniany był jakieś 5000km temu)

Z góry dziękuję.



Awatar użytkownika
kllimek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt lip 20, 2010 20:54
Lokalizacja: LB

Kontrolka oleju mruga, potem gaśnie 1z

Post autor: kllimek » ndz mar 04, 2012 06:22

Kolego sprawdź czujnik pod filtrem oleju. Może być uszkodzony a VAG błędu nie pokaże.


Obrazek

Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Kontrolka oleju mruga, potem gaśnie 1z

Post autor: tomogolf2 » ndz mar 04, 2012 10:52

zobacz jakiego koloru masz ten czujnik, powinien byc szary/ewentualnie brazowy/ 0,85-1,05b tolerancji, znajomy mial takie same objamy do tego czasem brzeczek sie jeszcze pojawial, okazalo sie ze czujnik w postawie filtra oleju byl bialy z wyzsza tolerancja.po wymianie jak reka odjał.


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Kontrolka oleju mruga, potem gaśnie 1z

Post autor: Marcin997 » ndz mar 04, 2012 13:29

Jutro zakupię czujnik.. Zobaczymy czy pomoże.. :bajer: Dzisiaj nie będę tam grzebał, bo mnie Bozia pobije.. Z samego rana zacznę szukać przyczyny.. :?
Czujnik jest szary, i jest od góry podstawy filtra.. :-)



Awatar użytkownika
tomogolf2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1172
Rejestracja: wt maja 30, 2006 07:12
Lokalizacja: Mrągowo
Kontakt:

Kontrolka oleju mruga, potem gaśnie 1z

Post autor: tomogolf2 » ndz mar 04, 2012 14:07

Marcin997 pisze:Czujnik jest szary,
wykrec go i zobacz co na nim jest napisane, ten bialy tez byl szary od brudu, nawet nie byl bialy tylko taki mętny jak woda z mlekiem


Moj Fire & Ice TDI

KUPIE TYLNA ŁAPE SILNIKA SYNCRO MK3 PASSAT B4!!

Awatar użytkownika
Marcin997
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: czw cze 04, 2009 22:40
Lokalizacja: Bieszczady "Średnia Wieś"
Kontakt:

Kontrolka oleju mruga, potem gaśnie 1z

Post autor: Marcin997 » pn mar 05, 2012 09:43

byłem... Chciałem wyciągnąć wsuwkę, no i nie chciała zejść... Za to kabelek odpadł momentalnie.... Okazało się że wsuwkę i kabelek trzymała tylko izolacja... Nic więcej... I raz stykał a raz nie.... Zmieniłem konektorek, przeczyściłem styki i zalutowałem...
Problem z głowy...
Boże.... Taka głupota....

Dzięki chłopaki za pomoc!



Awatar użytkownika
Żirko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn maja 11, 2009 18:13
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Kontrolka oleju mruga, potem gaśnie 1z

Post autor: Żirko » pn mar 05, 2012 09:58

Hm.. miałem te same przygody, tylko że w AFN. Zmieniłem obydwa czujniki (w podstawie filtra i w głowicy) ale nic to nie dało.. oczywiście wszystko sprawdziwszy (stan oleju, nawet ciśnienie itp. ) i jeździłem normalnie. Kontrolka raz migała a raz nie, w końcu przestała sama z siebie i tak jeździ do dziś.. :)



deniro64
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn gru 27, 2010 16:21

Kontrolka oleju mruga, potem gaśnie 1z

Post autor: deniro64 » wt mar 06, 2012 12:53

ja mam podobny problem tyle że u mmie zaczyna mrygać po przekroczeniu 80km/h przy 2000obr.ale jak zgasze silnik i odpale po sekundzie wszystko wraca do mormy.jeśli znowu przekrocze 80km problem się powtarza.



Awatar użytkownika
kukiMk3
Południowe Spoty
Południowe Spoty
Posty: 760
Rejestracja: pt kwie 08, 2011 16:33
Lokalizacja: KSU

Kontrolka oleju mruga, potem gaśnie 1z

Post autor: kukiMk3 » czw mar 29, 2012 19:58

Witam ja tez mam taki problem w 1z :) oba czujniki, olej , nawet miskę wytargałem i rozebrałem pompę oleju żeby wyczyścić, ciśnienie było w normie :) nic nie pomagało ;/ ale wpadłem na pomysł żeby podmienić licznik i co się okazało problem był w płytce w liczniku która była winna migającej kontrolce :)


Obrazek

Kuki-V.A.G-on---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=442465" onclick="window.open(this.href);return false;

Południowe Spoty ---> http://www.facebook.com/PoludnioweSpoty" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości