Cieżko pali na zimnym na ciepłym elegancko

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szumnyvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 08, 2009 23:53
Lokalizacja: Jawor

Cieżko pali na zimnym na ciepłym elegancko

Post autor: szumnyvw » śr kwie 04, 2012 23:15

Siema mam problem ze swoim mk3 1.9TDI 1z oznaczenie silnika. Problem polega na tym jak auto postoi cała noc i rano chcem go odpalić to nie chce zapalic . Silnik krecić kręci ale nie zapali ostatnio tak długo kreciłem aż akumulator wyczerpało a kiedy auto zapali strasznie kopci i nie równo chodzi jakie moga być tego przyczyny ? filter paliwa zmieniany nowy . Swiece grzeją wszystkie są wporządku. Rozrząd robiłem jakies 40 tyś temu. Podobno kołozebate na wale to dolne przez niego są bicia i może to jest to ? miał ktoś takie problemy ? Kiedy auto już odpali i zgasze to pali na dotyk tylko przy pierwszym odpalaniu jak długo stoi to ciężko pali masakra normalnie ;/ Poniżej filmik jak to jest z nim . Auto głośno chodzi bo ma przelot jak coś ;)
http://www.youtube.com/watch?v=Ojj8b-c2 ... e=youtu.be



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Cieżko pali na zimnym na ciepłym elegancko

Post autor: damcio151 » śr kwie 04, 2012 23:43

zamontuj zawór jednokierunkowy za filtrem paliwa .... do sprawdzenia rozrząd/kąt wtrysku, na bank jest rozjechany i to mocno
szumnyvw pisze:Podobno kołozebate na wale to dolne przez niego są bicia i może to jest to ?
ale są czy nie ?



Awatar użytkownika
krzysiek1606
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: pn lis 21, 2011 13:44
Lokalizacja: mazowieckie

Cieżko pali na zimnym na ciepłym elegancko

Post autor: krzysiek1606 » czw kwie 05, 2012 10:20

może być problem z kółkem albo powietrze w przewodzie podepnij pod vaga
sprawdz kąt wtrysku


krzysiek.[audi a4 b5 avant +++ ]
246HP-472NM [ soft by spanky ]

oferuje czyszczenie turbin , przerobke turbin GTB na podcisnienie , uszczelnianie i modyfikacje pomp wtryskowych , uklady wydechowe z kwasiaka i instalacje fmic
tel. 608370238 TURBO-SPAW

Awatar użytkownika
szumnyvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 08, 2009 23:53
Lokalizacja: Jawor

Cieżko pali na zimnym na ciepłym elegancko

Post autor: szumnyvw » czw kwie 05, 2012 17:30

Dzisiaj wymieniłem z kolegą koło zębate na wale . Po wymianie auto lepiej pali takie moje wrażenie zobaczymy jak postoi troche dłużej mam nadzieje że bedzie dobrze . No i sprwadziliśmy rozrząd przestawiony był i to dość sporo . Kolega powiedział że mam szczeście bo mógł się rozrząd upier. . . przez te bicia na kole . Teraz elegancko nie ma bić :)
Poniżej zdj prawdopodobnej przyczyny tego odpalania okaże się wszystko jutro rano czy będzie w porządku :hmm:
Obrazek
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości