Gaśnie w trakcie jazdy oraz resetuje się. [Rozwiązny]

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Gaśnie w trakcie jazdy oraz resetuje się. [Rozwiązny]

Post autor: mag2k3 » wt sie 21, 2012 16:06

Witam.
Wiem, że temat był poruszany i znalazłem kilka z nich jednak u mnie nic z tego nie pomaga :/
Ale po kolej. Golf 4 silnik TDI ASV 110 KM
Nigdy nie było problemu z odpalaniem ani wcześniej nigdy sam z siebie nie zgasł.
Problem pojawił się nagle przejechałem 100 km w jedną i nie było problemu a w powrocie do domu jak tylko wyruszyłem z parkingu pierwszy raz mi zgasł później jeszcze z 2 razy.
Auto jedzie gaśnie a jako że jest na biegu samo się OD razu odpala nie trzeba nawet kluczykiem kręcić tylko widzę, że zapalają mi się kontrolki wszystkie i do tego resetuje mi się sis i liczniki zegar oraz zrobione KM tak się stało 3 pierwsze zgaśnięcia.
Okazało się że żarówka była przepalopna myślałem że może ona jakieś zwarcie zrobiła a bezpiecznik nie zareagował wymieniłem ale nie pomogło.
Teraz kiedy mi gaśnie to już (jak na razie) nie resetuje mi zegarów tylko gaśnie ten silnik na sekundę i zaraz z powrotem dalej jedzie.
Na postoju nie chce zgasnąć czekałem z 2h i nic więc coś się dzieje głównie przy hamowaniu lub zakrętach wiadomo nie zawsze trudno jest to specjalnie wywołać.
Czytając opisane tematy sprawdziłem,
Filtr paliwa -wymieniony jednak bez zmian w dodatku paliwo w wężykach zawsze było więc to raczej nie to.
Paliwo owszem zatankowałem gdzie indziej (nie znana mi stacja) i to do pełna ale czy to by mogło spowodować coś takiego ?
Ładowanie na aku bez problemu trzyma ponad 14.
Jakieś 2 tygodnie temu była uszczelniana misa olejowa też zastanawiam się czy może mieć to z tym związek ale od tego czasu było zrobione sporo KM i nic takiego się nie stało wcześniej.
Nie wyciągałem jeszcze bezpieczników ani żadnych wtyczek nie poprawiałem więc to jeszcze jest do zrobienia tylko od jakich wtyczek zacząć ?
VCDS pokazuje mi w ABS 00668 czyli za niskie napięcie na akuu to pewnie wywaliło jak zresetowało mi zegar tylko że aku dodam, że aku nowiutki ma 4 miechy tylko.
Mam jeszcze 01314 - Engine Control Module w 17 i 19 dokładnie ten sam błąd, ale ten chyba nie jest związany z tematem, choć znalazłem że ktoś pisał o przekaźniku 109 jeszcze to obadam dokładniej.
Poza tym czysto, domyślam się że nie łatwo coś takiego zdiagnozować ale może ktoś miał podobny problem ?
Pomijając tych co zmieniali pompkę bo u mnie nie ma brak paliwa cały czas jest dopływ.
I nie ma problemu z odpalaniem startuje od pierwszego zakręcenia.
Ostatnio zmieniony sob sie 25, 2012 17:13 przez mag2k3, łącznie zmieniany 1 raz.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Gaśnie w trakcie jazdy oraz resetuje się.

Post autor: munior » wt sie 21, 2012 19:20

Prawdopodobnie brak gdzieś styku ,może masy


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Max88
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 161
Rejestracja: śr sie 01, 2012 22:10
Lokalizacja: LUBIN/Wrocław

Gaśnie w trakcie jazdy oraz resetuje się.

Post autor: Max88 » wt sie 21, 2012 21:23

Mialem to samo u siebie,poczyscilem masy i przeszlo



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Gaśnie w trakcie jazdy oraz resetuje się.

Post autor: mag2k3 » wt sie 21, 2012 23:08

No tak, do tego doszyłem, że może brakować gdzieś styku ;)
Ale już bez ironi dzięki tylko co polecacie które masy wyczyścić ? pod skrzynką z bezpiecznikami ? czy we wtyczkach jakiś konkretnych.
Sprawdziłem jeszcze ten 109 wyczyściłem profilaktycznie ale wydaje się że jest ok poza tym po czyszczeniu też mi raz zgasł :/
Co do błędu 01314 - Engine Control Module to przypomniało mi się że wywala go jak nie załączę odcięcia bo mam na pompie odcięcie jeśli go nie włącze a zakręce to właśnie powstaje ten błąd.
I apropo odcięcia może to właśnie przekaźniki w alarmie padają ? mam seo perfect i odcięcie na pompie które mogło by wygasić ten samochód , żeby nie to że jest masa roboty żeby to odcięcie połączyć teraz pewnie bym zrobił na razie na krótko wyłączając je za pomocą alarmu (10kliknięć) i tak auto gaśnie :/ poza tym to by nie tłumaczyło tych 3 pierwszych zaników zasilania co zresetowały mi auto :/ Najprawdopodobniej jakaś ważna masa pada tylko gdzie :/

@Max88 a napiszesz co konkretnie wyczyściłeś ? był bym wdzięczny


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Gaśnie w trakcie jazdy oraz resetuje się.

Post autor: Sztomel » śr sie 22, 2012 03:38

W życiu bym nie kupował nowego jak stary można przywrócić do życia za darmo i to w góra 15 minut. Przecież w większości przypadków wystarczy w nim tylko przeszlifować jego nóżki i będzie nadal sprawnie pracował albo tylko poprawić lutownicą luty.


Obrazek

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Gaśnie w trakcie jazdy oraz resetuje się.

Post autor: munior » śr sie 22, 2012 20:53

belcho99 pisze:Przekaźnika 109 nie czyścimy, nie regenerujemy tylko wymieniamy na nowy bo kosztuje 45zł.
Jedni kupują nowe
Sztomel pisze:W życiu bym nie kupował nowego jak stary można przywrócić do życia za darmo i to w góra 15 minut.
Inni naprawiają ...akurat szwankujący przekażnik ,o ile się nie stopił ,i gubi tylko styk ,jak najbardziej można przywrócić szybko do życia ...znacznie szybciej niż szukanie po sklepach nowego,czy czekanie na przesyłkę z alegro :grin: ale jeden robi tak ,drugi tak...wolna wola panowie :pub:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Gaśnie w trakcie jazdy oraz resetuje się.

Post autor: mag2k3 » czw sie 23, 2012 21:47

Sprawdziłem ten przekaźnik i to nie on, akurat na tym się troszkę znam wiem jak to sprawdzić i naprawić, przeczyściłem nie tylko nogi ale i wewnątrz złącze te które przyciąga cewka, następnie posprawdzałem przejścia pod napięciem i bez wszystko wygląda ok.
Przekaźnik zawsze lepiej kupić bo regenerowany szybciej się utlenia na stykach jednak do szybkiego sprawdzenia czy to on jest winien wystarczy, po czyszczeniu i tak auto gaśnie więc to na pewno nie to :/
Poza tym wyjęcie przekaźnika nie powoduje resetu zegarów a dziś po raz kolejny mi się zresetowały :(
Na jutro wziełem wolne z pracy i będę próbował czyścić masy i wszystkie kostki zobaczymy czy pomoże, dzięki za zainteresowanie jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to chętnie posłucham każdego co można by jeszcze sprawdzić.
Mi jeszcze podpada to paliwo :/ kurcze zatankowałem z prawie pustego baku pod sam korek na nieznanej mi stacji i od razu po tym zaczoł gasnąć nie wiem może zbieg okoliczności ale jednak,
Paliwo mi płynie normalnie ale sporo pęcherzyków powietrza widzę w przewodzie do pompy kiedyś tego nie było, ale to nie tłumaczy tych resetów żagarów i zaniku napięcia bo ok silnik zgaśnie ale czemu wszystko gaśnie ? radio, światła, podświetlenie dech... itd no i ten reset.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Max88
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 161
Rejestracja: śr sie 01, 2012 22:10
Lokalizacja: LUBIN/Wrocław

Gaśnie w trakcie jazdy oraz resetuje się.

Post autor: Max88 » czw sie 23, 2012 22:10

Jak masz duzo pecherzy to daj mu nowy filtr,jak gasnie wszystko to na pewno cos z elektryka.Klemy do aku dobrze przykrecone i wszystko tam czyste przy aku i klemach?



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Gaśnie w trakcie jazdy oraz resetuje się.

Post autor: mag2k3 » czw sie 23, 2012 23:54

Tak to sprawdziłem, max a jakie masy u siebie czyściłeś gdzie dokładnie ?


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Gaśnie w trakcie jazdy oraz resetuje się.

Post autor: munior » pt sie 24, 2012 19:50

Czyścisz te "masy " w kostkach i złączach :chytry: a powinieneś zacząć od akumulatora ,i "jechać "po koleji "grube "złącza ,jak masa z aku na nadwozie i plus do alternatora ,rozrusznika ...a Ty robisz to że tak powiem od :ass: strony ,zaczynając od złącz w kostkach :grin:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Gaśnie w trakcie jazdy oraz resetuje się.

Post autor: mag2k3 » pt sie 24, 2012 20:14

Tzn klemy to pierwsze co sprawdziłem i podłączenie przewodów w skrzynce z bezpiecznikami, jednak nic to nie dało dlatego pytałem co jeszcze czyścić.
Dziś 2 razy zrobiło mi całkowity reset wszystkiego, coś odcina całkowicie napięcie, dziś to nawet przez około około 3 sekundy nie było nic nawet kontrolek jak przekręcamy kluczyk w pozycję zapłonu wcześniej były to tylko krótkie rozłączenia, tylko znaleźć przekaźnik/przewód/bezpiecznik który ma pod sobą całe zasilanie samochodu.
Jutro dalszy ciąg walki :/


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Gaśnie w trakcie jazdy oraz resetuje się.

Post autor: munior » pt sie 24, 2012 22:16

mag2k3 pisze: jak przekręcamy kluczyk w pozycję zapłonu wcześniej były to tylko krótkie rozłączenia, tylko znaleźć przekaźnik/przewód/bezpiecznik który ma pod sobą całe zasilanie samochodu.
Nie ma takiego bezpiecznika ,ani przekażnika ...ale skoro sprawdziłeś klemy przy aku i masę do nadwozia ,to ja bym na twoim miejscu sprawdził kostkę stacyjki :chytry: tylko nie kostkę z kablami ,ale sam element wykonawczy,czyli to co po przekręceniu kluczyka ma zrobić styk .Bo nie wiem z kąd ,ale czuję że tam leży przyczyna twoich problemów :grin:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Gaśnie w trakcie jazdy oraz resetuje się.

Post autor: mag2k3 » pt sie 24, 2012 23:02

tzn , źle to napisałem auto gaśnie podczas jazdy kluczykiem nic nie ruszam, chodziło mi tylko o to że mimo że był przekręcony w pozycji zapłonu nie było żadnych kontrolek zapalonych ani tempomatu, ani świec czy aku, po czym po kilku sekundach się zapaliły a auto od razu odpaliło bo akurat jechałem i miałem na biegu czyli jak by na zapych co dla TDI raczej wskazane nie jest :/
Tej masy do nadwozia to nie sprawdziłem tylko tą przy skrzynce z bezpiecznikami.
Ale dzięki za rade sprawdzę i tą stacyjkę bo już mi się pomysły kończą :/ poszedł bym z tym do mechanika nawet ale wiem, że nic nie zdziałają i jak ja im udowodnię że nic nie zrobili jak auto na postoju nie gaśnie tylko w ruchu i to nigdy nie wiadomo kiedy :/


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Gaśnie w trakcie jazdy oraz resetuje się.

Post autor: Sztomel » sob sie 25, 2012 05:46

Sprawdź sobie to połączenie masowe :
Obrazek


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości