Jakie są Wasze wrażenia po wymianie dwumasy na jednomas

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

asko78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr mar 19, 2008 19:38
Lokalizacja: Miastko/Koszalin

Jakie są Wasze wrażenia po wymianie dwumasy na jednomas

Post autor: asko78 » wt mar 30, 2010 21:47

VW Bora ASZ 130KM 237tys.km otóż jestem na etapie planowania wymiany kompletu dwumasowego koło zamachowego. Czytam pytam a teraz do Was koledzy którzy przerabialiście podobny temat piszę.DWUMAS/JEDNOMAS wiadomo taniej ale jak to sięma do codziennej eksploatacji (drgania, rezonanse itd.) i dla poszczególnych podzespołów (skrzynia) więc jak zostać przy dwumasie czy może jednomas i na jaki typ wymienialiście SACHS, VALEO, koszt, kogo polecacie w Zachodnipomorskim itd.. Panowie chodzi o SZCZERE wypowiedzi



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » śr mar 31, 2010 07:24

Wszystko czego szukasz jest tutaj
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255771

Na podstawie tego co tutaj jest opisane zakładałem u siebie sprzęgło z G :bajer:
Zrobiłem tak narazie ok 6 tys km i jest ok



asko78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr mar 19, 2008 19:38
Lokalizacja: Miastko/Koszalin

Post autor: asko78 » śr mar 31, 2010 09:37

ale w ASZ i ARL średnica sprzęgła to 240 mm no i 6 skrzynia :grrr: i tu takie zestawy nie podejdą, ponoć valeo robi takie zamienniki i stąd moje pytanie odnośnie refleksji



Bora_TDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 06, 2009 22:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bora_TDI » śr mar 31, 2010 11:08

asko78 pisze:ale w ASZ i ARL średnica sprzęgła to 240 mm no i 6 skrzynia :grrr: i tu takie zestawy nie podejdą, ponoć valeo robi takie zamienniki i stąd moje pytanie odnośnie refleksji
Zestaw valeo jednomas kosztuje praktycznie tyle co zestaw z dwumasa, wiec mysle nie ma sie nad czym zastanawiac.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » śr mar 31, 2010 11:18

Bora_TDI pisze:Zestaw valeo jednomas kosztuje praktycznie tyle co zestaw z dwumasa, wiec mysle nie ma sie nad czym zastanawiac.
wszystko fajnie, ale pytanie jest o opinie ludzi używających właśnie ten zestaw w tym silniku ;)



Bora_TDI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt paź 06, 2009 22:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bora_TDI » śr mar 31, 2010 12:23

damcio151 pisze:
Bora_TDI pisze:Zestaw valeo jednomas kosztuje praktycznie tyle co zestaw z dwumasa, wiec mysle nie ma sie nad czym zastanawiac.
wszystko fajnie, ale pytanie jest o opinie ludzi używających właśnie ten zestaw w tym silniku ;)
Opinii jest mało, bo mało kto zakłada jednomasa do 6 biegowej skrzyni ;) Pewnie z powodu który napisałem powyżej. Jak szukałem informacji na ten temat spotkałem się z opinia ze skrzynia 6 biegowa została zaprojektowana typowo pod dwumase i tak łatwo nie zniesie jednomasa jak 5 biegowa. Ale trzeba byłoby się spytać jakiegoś speca od skrzyń aby to potwierdzić.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr mar 31, 2010 12:24 przez Bora_TDI, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Nowal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz sie 17, 2008 22:37
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Nowal » śr mar 31, 2010 15:56

ja zakladalem zestaw valeo do alh i dfziala ok. Wielki plus jest taki ze masz juz z głowy ten ****** dwumas i pozniej wymieniasz tylko docisk, tarcze i lozysko



Awatar użytkownika
OMEGA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:58
Lokalizacja: Małopolska :)

Re: Jakie są Wasze wrażenia po wymianie dwumasy na jednomas

Post autor: OMEGA » pt gru 16, 2011 05:36

Żeby nie zakładać kolejnego tematu to spytam tu czy ktoś montował zestaw valeo kit 4P do ASZ lub ARL`a ??

http://www.valeoservice.com/data/master ... df?rnd=796



DaVincI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: pn cze 06, 2011 18:20
Lokalizacja: Pyrzowice(blisko lotniska)

Jakie są Wasze wrażenia po wymianie dwumasy na jednomas

Post autor: DaVincI » wt gru 20, 2011 11:51

Jesli masz asz (tak jak ja) to nie baw sie w jednomasa.Jest to ciezko nie mowie ze sie nie da.tak jak wyzej pisze valeo wypuscil jednomas pod 6G ale powiem ci ze chyba nie wsadzil bym jednomasu do tej skrzyni.Koszt w sumie taki sam a zazwyczaj w tych silnikach pada sam dwumas ktory mozesz kupic za 800 nowy.Ja jestm wlasnie w momecie wymiany dwumasu.I powiem ci ze wielkich trudnoci nie ma.Ogolnie nie polecam ci jednomasu do tej skrzyni jesli mial bys 5-biegowa to i owszem ale 6G niestety nie.
Jesli chodzi o mnie to ja bym tego nie wsadził do auta. A jesli chodzi o dwumas to w ASZ jest taki sam jak od ARL wiec szukaj takiego od ARL powiem ci ze sa wytrzymałe ja mam zrobione 210 tys i troche zaczął sie trzaskac jednak biegi chodziły super i nic nie slizgalo.Ogolnie to są najmocniejsze sprzegła i dwumasy do tych silnikow wiec watro kupic i miec spokoj na kolejne 200 tys. ale zdejmij najpierw wszystko z auta i dopiero sprawdz co jest zepsute oczywiscie wysprzeglik tez sprawdz


Od pasji zaczyna się wszystko!

Awatar użytkownika
OMEGA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: czw lip 15, 2010 12:58
Lokalizacja: Małopolska :)

Re: Jakie są Wasze wrażenia po wymianie dwumasy na jednomas

Post autor: OMEGA » wt gru 20, 2011 16:16

DaVincI pisze:Jesli masz asz (tak jak ja) to nie baw sie w jednomasa.Jest to ciezko nie mowie ze sie nie da.tak jak wyzej pisze valeo wypuscil jednomas pod 6G ale powiem ci ze chyba nie wsadzil bym jednomasu do tej skrzyni.Koszt w sumie taki sam a zazwyczaj w tych silnikach pada sam dwumas ktory mozesz kupic za 800 nowy.Ja jestm wlasnie w momecie wymiany dwumasu.I powiem ci ze wielkich trudnoci nie ma.Ogolnie nie polecam ci jednomasu do tej skrzyni jesli mial bys 5-biegowa to i owszem ale 6G niestety nie.
Jesli chodzi o mnie to ja bym tego nie wsadził do auta. A jesli chodzi o dwumas to w ASZ jest taki sam jak od ARL wiec szukaj takiego od ARL powiem ci ze sa wytrzymałe ja mam zrobione 210 tys i troche zaczął sie trzaskac jednak biegi chodziły super i nic nie slizgalo.Ogolnie to są najmocniejsze sprzegła i dwumasy do tych silnikow wiec watro kupic i miec spokoj na kolejne 200 tys. ale zdejmij najpierw wszystko z auta i dopiero sprawdz co jest zepsute oczywiscie wysprzeglik tez sprawdz
Dzięki za odpowiedz, ja mam ARL`a i 6`ke (ERF) właśnie dwumasa mi się tłucze na wolnych i przy gaszeniu.
Dwumasa coś około 1000 do mojego eh..



Jacko15
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt mar 03, 2009 14:39
Kontakt:

Jakie są Wasze wrażenia po wymianie dwumasy na jednomas

Post autor: Jacko15 » ndz gru 16, 2012 14:36

Panowie odgrzewam Kotleta, ale to dla kolejnych urzytkowników którzy będą mieli podobny dylemat. Miałem nowy komplet Valeo do 6b w AJM-ie ale co prawda to podobne skrzynie i silniki. Powiem szczerze, że nie polecam, po za drżącymi denerwująco sprężynkami tarczy jest objaw drgań przenoszenia napędu na karoserię w przedziale 1800do 2100obr (przy największym momencie) co prawda 350nm i 150km dla tego sprzęgła to pryszcz, ale te drgania czasami doprowadzają do nerwicy. Nie da się wyczuć tych drgań na początku użytkowania, ale po jakimś czasie jazdy na tym setupie to się to po prostu wyczuwa i staje się to denerwujące.


Moje MK IV http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3808756#3808756
Było:VW POLO 6N1 AEX 1996->MK III GT Specjal AFN 1997->MK III CL ABD 1994 ->MK IV AJM+ 2001->MK III GT specjal ABS 1992
Jest:VW T4 2,4D 1996->Passat B5 FL AVF 2002

asko78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr mar 19, 2008 19:38
Lokalizacja: Miastko/Koszalin

Jakie są Wasze wrażenia po wymianie dwumasy na jednomas

Post autor: asko78 » ndz gru 16, 2012 22:01

założyłem ten wątek więc się wypowiem. Otóż zdecydowałem iż dwumasa nowa Sachs, sprzęgło i docisk regeneracja i bez wysprzęglika - do pewnego momentu. 2 dni później drgania, rok i 14tys. km później grzechotanie jak przed wymianą, więc rewizyta u mechanika i reklamacja dwumasu ale już do kompletu z wysprzęglikiem. I moja rada jeżeli robicie tak penetracyjne rzeczy u nieznanych mechaników to odżałujcie trochę kasy na fakturę- (u mnie kalkulacja wyglądała tak: sprzęgło i docisk regeneruję a reszta na fakturę)-tak zrobiłem i u mechanika miałem kartę przetargową. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Gashkas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt mar 21, 2006 14:28
Lokalizacja: OKlahoma City
Kontakt:

Jakie są Wasze wrażenia po wymianie dwumasy na jednomas

Post autor: Gashkas » czw lut 21, 2013 22:58

Witam, na jednomasie zrobilem juz kilkadziesiat tysiecy km. Mam taki sam objaw jak kolega Jacko15 tylko, ze w Passacie B5 Fl, silnik AVB po delikatnym programie. Od poczatku byly dosyc mocne drgania przenoszone na karoserie, od 1,5 do 2,5 tys, tak plus/minus. Z poczatku mnie to lekko denerwowalo, teraz juz bardziej. Czy jest jakis sposob na pozbycie sie tych drgan? Powrot do dwumasa? Jestem obecnie przed korekta softu, moze np do 2-3 tys zmniejszyc dawke/moment czy cos jeszcze?


vw - the best drug in the world. more u taste it u get more addicted. dont even try to let it go. u just cant. addictiVWe thing.

piaggio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: wt mar 29, 2011 15:05
Lokalizacja: Lidzbark warmiński

Jakie są Wasze wrażenia po wymianie dwumasy na jednomas

Post autor: piaggio » pn lut 25, 2013 09:43

co prawda wyżej koledzy już wszysto powiedzieli na temat jednomasa do skrzyni 6-ki. Ale ją również doloze od siebie, że nie warto! Dwóch znajomych wsadzio jednomasa valeo i w obu przypadkach występowały drgania. Jeden powrócił do dwumasy drogi nadal jedzi, i się wkurza że drga. W skrzyni 5 zestaw jednomasy sprawdzą się jak najbardziej ale w skrzyni 6 biegowej już niestety nie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości