Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DieselPower
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn lip 20, 2009 11:11
Lokalizacja: Trójmisto

Re: Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: DieselPower » śr lis 07, 2012 01:16

No to malinowo chłopaku :P

Oznaczyłeś nastawnik i korpus pompy ?
Podpiąłeś Vag'a ? Jaka wartość
Trafiłeś tym cyckiem na trzepiu nastawnika w otworek !!!!!?

Od grzebania przy pompie można wpaść w depresję :P
Bądz tak miły i przeczytaj ten temat od początku a na pewno znajdziesz rozwiązanie.
Jest to najlepiej opisany post o pompach na tym forum!
Istna biblioteka wiedzy, reszta to już tylko praktyka .
Czasem trzeba zepsuć żeby później naprawić.. :kac:


Przeglądam forum =]

wiesiek111111111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw lis 15, 2012 13:26

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: wiesiek111111111 » czw lis 15, 2012 13:42

Witam
Pompa cieknie mi w tym miejscu... jak wymienić uszczelke i jakimi kluczami?

Obrazek



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: tomek08 » czw lis 15, 2012 15:28

Witam, potrzebujesz taką uszczelkę http://img05.allegroimg.pl/photos/orygi ... 2760165100" onclick="window.open(this.href);return false;
Klucz typu TOREX 35 lub 40, ale po zmianie tej uszczelki i ponownym złożeniu, trzeba będzie ustawić dawkę.
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
karol26
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: śr paź 17, 2007 20:50
Lokalizacja: kielce
Kontakt:

Re: Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: karol26 » pt lis 16, 2012 14:40

smoczun pisze:Witam!
Cieknie mi pompa z pod tłokorozdzielacza (silnik ASV) i w związku z tym mam pytanko. Jak to jest z wymianą oringu bez wyciągania pompy? Da się czy nie? Jedni pisza że bez problemu, a inni że im się pompa rozsypała po takiej operacji. Jeśli zrobię to tak jak w tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=5nwyTmKV ... detailpage to będzie ok? Mam na myśli samą operację z oringiem, do nastawnika się nie będę dotykał. Bardzo proszę o opinię tych co maja tę przeprawę za sobą.
Widzę że założony przeze mnie temat troszkę się rozrósł ,cieszę się.Nawet sa juz filmiki jak wymienić tę uszczelkę i powiem szczerze że jak go obejrzałem to się zaśmiałem bo w porównaniu do tego jak to zrobił ten kolo a jak to zrobiłem ja to u mnie był pełny hardkor :D.Bez odkręcania nastawnika, żadnego oklajenia taśmą itp.Zabieg wykonałem prawie 3 lata temu (ale tan czas leci) pod blokiem i jak do tej pory odpukać wszystko śmiga jak potrzeba i nadaj ciesze się moim afn-em.
Najlepszy jest jednak moment gdy już wszystko poskręcamy do kupy i odpalamy pierwszy raz auto.... ta adrenalina , zwarte poślady i eksplozja radości gdy już zagada :D

Koniec Offtopa

Pozdrawiam wszystkich z cieknącymi pompami, tych nie cieknących też :P


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=266857 --->Moje 4 kółka

Awatar użytkownika
m3e30
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt sie 06, 2010 21:52
Lokalizacja: lubuskie

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: m3e30 » śr lis 21, 2012 17:03

Dzisiaj robiłem a to takie proste...

tutaj macie opis

http://samochodywinternecie.pl/forum/in ... topic,1872 szukajcie uszczelek nr katalogowy on jest do 2,5tdi i 1,9tdi jak bgy co

a tutaj jak by ktoś zechciał odpowietrzyc pozniej

http://samochodywinternecie.pl/forum/in ... 873.0.html



Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Re: Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: hepos » ndz lis 25, 2012 12:56

Witam,

U mnie na pompie w miejscu zaznaczonym numerem 1 jest ropa (skąd się tam wzięła). DOdatkowo widać, że w miejscach 2 i 3 jest wilgotno od ropy.
Co powinienem wymienić?

Silnik AFN

Obrazek



tomek08
Forum Master
Forum Master
Posty: 1556
Rejestracja: czw mar 19, 2009 16:43
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Re: Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: tomek08 » ndz lis 25, 2012 15:58

hepos pisze:Witam,

U mnie na pompie w miejscu zaznaczonym numerem 1 jest ropa (skąd się tam wzięła). DOdatkowo widać, że w miejscach 2 i 3 jest wilgotno od ropy.
Co powinienem wymienić?

Silnik AFN

Obrazek
Witam, również jak kolega wyżej wymień tą uszczelkę pod nastawnikiem http://img05.allegroimg.pl/photos/orygi ... 2760165100" onclick="window.open(this.href);return false; .
Pozdrawiam.


Tomek

Awatar użytkownika
_Raq_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 380
Rejestracja: pn sie 10, 2009 19:11
Lokalizacja: Kraków

Odp: Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: _Raq_ » wt sty 15, 2013 21:26

Powiem wam że żaden ze mnie mechanik, ale pod blokiem w bardzo surowych warunkach wymieniłem ta uszczelkę przy głowiczce. Jeżeli ktoś posiada trochę zdolności manualnych to sobie poradzi, ale jak 2 lewe łapki to lepiej to zostawić fachowcom. Ja już prawie rok śmigam na uszczelce którą sam wymieniłem i jest ok :-)

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2


[size=150][color=red]
Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.[/color][/size]

[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3218645#3218645/][img]http://img196.imageshack.us/img196/2648/podpis2.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Nastar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 20:03
Lokalizacja: Wałcz

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: Nastar » pn lut 11, 2013 01:39

No to podłączę się i ja...:-)
W sumie ciut z innej beczki ale też z pompą.
Mam kupioną pompę "11", sprawdzona na stole - jest OK.
W związku z tym, że jest ona na razie poza autem pomyślałem żeby jej profilaktycznie wymienić uszczelki przed montażem i strojeniem.
Wiadomo - nowa nie jest a teraz dużo łatwiej to zrobić.
Poszperałem trochę w necie i wyszło mi na to, że powinienem zakupić zestaw naprawczy pomp VE Bosh-a: 1 467 010 059 - 65,85zł IC
oraz ponadto:
uszczelka: 1 461 074 328 - 17,50zł IC
uszczelka: 1 461 038 319 - 19,07zł IC
Gdyż tych 2 uszczelek nie ma w zestawie a warto je wymienić też.

Poprawcie mnie jeśli gdzieś mam babola w opisie.


Skoda Octavia II RS BMN
188KM@369Nm czyli mocna seria :-)

Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Re: Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: hepos » śr lut 20, 2013 11:55

Na początek chciałbym wymienić tylko uszczelkę pod tym górnym deklem w swojej pompie, nie ruszając nastawnika pompy i obserwować.
Czy jedna z tych uszczelek jest do tego przeznaczona? http://allegro.pl/uszczelka-uszczelki-n ... 36213.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: munior » śr lut 20, 2013 18:43

hepos pisze:Czy jedna z tych uszczelek jest do tego przeznaczona?
Tak ...ale nie baw się w obserwacje :chytry: ,tylko od razu obie wymieniaj ...po co drugi raz niepotrzebnie ropę rozlewać :grin:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 288
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: hepos » śr lut 20, 2013 20:17

Tą górną wymienię bez VAG-a pod blokiem.Tą pod nastawnikiem raczej nie. Dlatego chcę zacząć od tej mniej inwazyjnej :)



tata103
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lis 04, 2012 12:54

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: tata103 » ndz lut 24, 2013 18:48

Witam
Poszukuję schematu pompy.Ponieważ wymieniałem oring od strony wtrysków i mi się to rozsypało :( Pytanie czy na wałku gdzie jest ta gruba podkładka z otworem i tam wchodzi taki bolczyk od strony głowiczki jest tm jeszcze jakaś kulka czy nie.Z góry dzięki za odpowiedź



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Cieknąca pompa wtryskowa 1.9 TDi AFN

Post autor: munior » ndz lut 24, 2013 19:38

tata103 pisze:Poszukuję schematu pompy.Ponieważ wymieniałem oring od strony wtrysków i mi się to rozsypało
Niech zgadnę ,wymieniałeś bez wyciągania pompy ? :chytry: w sumie nie ma problemu ,robiło się wielokrotnie ,bez wyciągania pompy ,wysypywało się wszystko ze środka ,tyle że rozbierało się i składało nie jedną pompę ,wiec nie ma problemu ,bo wiem co i jak tam idzie
tata103 pisze:Pytanie czy na wałku gdzie jest ta gruba podkładka z otworem i tam wchodzi taki bolczyk od strony głowiczki jest tm jeszcze jakaś kulka czy nie.
Nie ma żadnej kulki ,jest tak : od strony tyłu pompy za tłoczkiem ,pierwsza jest ta podkładka ,jak ja to mówię "pastylka " pużniej jest fala z tym "bolczykiem" jak piszesz,bolczyk musi trafić w wycięcie z tyłu tłoczka i jednoczesnie ta pastylka w miejsce na nią ,za falą są rolki ...i to wszystko zwykle wypada ,jak pompa jest w pozycji jak na silniku ,czyli poziomo :jezor: Złożyć to nie widząc jak to było , jest raczej trudno ,a jak pompa siedzi na silniku jeszcze trudniej ...jedyne wyjście jak się to rozsypie na silniku ,to składać na smar ,w odpowiedniej kolejności :hmm: "pastylka "koniecznie "przyklejona "na smar do gniazda w tłoczku ,no i jak fala wypadnie ,to można ją założyć odwrotnie o 180 stopni :chytry: w wtedy o odpaleniu mowy nie ma ....jeden bład i jak coś nie będzie na swoim miejscu , już nie odpalisz
Ostatnio zmieniony ndz lut 24, 2013 19:50 przez munior, łącznie zmieniany 3 razy.


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości