Jaki olej?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Jaki olej?

Post autor: Piasek » śr lut 27, 2013 14:49

Niewielu zapewne zauważyło że na przestrzeni 3 minionych lat produkty wielkiej trójcy (Mobil, Castrol, Shell) staniały o blisko 100% - mowa o najdroższych produktach typu 0W/5W-30. Ale i popularne 10W czy 15W zjechały o dobre 30% z ceny. To m.in zasługa obecności alternatywnych marek, jak Comma, Petronas, Repsol, Lotos, Platinum i wielu, wielu innych jakie się na przestrzeni ostatnich kilku lat zadomowiły na naszym rynku - I BARDZO DOBRZE. Dlatego warto zwracać na nie uwagę przy wyborze oleju bo to dzięki nim za "edża" płacimy dzisiaj 124zł/4L zamiast 220tu bo tyle wynosiła jego cena detaliczna pod koniec 2009 roku... a są to na prawdę bardzo dobre oleje, mające ugruntowaną i zasłużoną pozycję - jednakże miażdżone natłokiem reklam wielkiej trójcy jakie widzimy praktycnzie na każdym kroku w TV, prasie moto i innych...
Rozglądajmy się za tymi olejami, czytajmy, porównujmy, testujmy we własnych silnikach bo tylko dzięki temu nie dajemy robić z siebie frajerów nabitych w butelkę przez działy marketingu największych olejarskich koncernów.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Jaki olej?

Post autor: dimmer » śr lut 27, 2013 17:13

Jeszcze żeby sklepy w swojej ofercie posiadały oprócz świętej trójcy właśnie te alternatywne marki Comma, Petronas, Repsol, Lotos, Platinum..... było by jeszcze lepiej. pewno w wiekszych miastach teraz coraz łatwiej o to ale w takim mieście jak Tarnów ciężko o takie oleje jak Comma, Petronas, Repsol, w inter carsie pewno motula i liqui molly, valvoline kupi ale z resztą może być problem.


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki olej?

Post autor: mgralien » śr lut 27, 2013 18:24

Piasek pisze:Petronas Syntium 3000 5W-40 jest dobry i tani i spełnia normę 505.00. Dostać go można w cenie poniżej 100zł za 4L.
Comma X-Flow G 5W-40 j.w na dodatek w bańkach 5L - też w okolicach 100zł
Po co przepłacać po 40-50zł na bańce za Motul który jeszcze na dodatek spełnia (niepotrzebne dla VP) normy przewidziane dla siln. PD.
No właśnie chciałbym kupić 5L. Znalazłem Comma za 105zł. No fakt nie chcę przepłacać znowu za Motula. Ale z drugiej strony najtańszego kupić nie chce. Nie chodzi mi już o te 10 czy 20zł.
Jak ten olej Comma ma się jakościowo do innych? W sumie jest tańszy o jakieś 15zł od Valvoline DuraBlend 5W-40. I tak myślę, czy warto dopłacić. W sumie rocznie robię ok 10 tys. (15 tys. może max) - silnik jak wspomniałem ALH (wtryski, program - 135 KM)



Awatar użytkownika
piotrb79
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 692
Rejestracja: pn maja 26, 2008 15:47
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Jaki olej?

Post autor: piotrb79 » śr lut 27, 2013 19:16

Ja na http://www.motointegrator.pl dałem za Comma dałem 98zł. Odbiór miałem akurat osobisty bo to jest grupa Inter Cars, i sklep mają obok mnie.Ale mgralien, pytałeś o olej Valvoline na Allegro. W zeszłym roku kupowałem od użytkownika omega3_0.Jest to certyfikowany partner Valvoline Polska, więć pewny punkt a olej za 5l mają po 106zł więc też b.d cena.


Zawsze można pojechać SZYBKO.
Nie zawsze można dojechać SZYBCIEJ!!

Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki olej?

Post autor: mgralien » śr lut 27, 2013 22:18

piotrb79 pisze:Ja na http://www.motointegrator.pl dałem za Comma dałem 98zł. Odbiór miałem akurat osobisty bo to jest grupa Inter Cars, i sklep mają obok mnie.Ale mgralien, pytałeś o olej Valvoline na Allegro. W zeszłym roku kupowałem od użytkownika omega3_0.Jest to certyfikowany partner Valvoline Polska, więć pewny punkt a olej za 5l mają po 106zł więc też b.d cena.
Producent zaleca Comma Syner-D (ok 128 zł). Wystarczy Comma X-Flow G czy lepiej brać co zaleca producent?



Awatar użytkownika
krizzo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: czw wrz 29, 2011 23:34

Jaki olej?

Post autor: krizzo » czw lut 28, 2013 00:37

Może by zrobić temat z zestawieniem kto leje jaki olej do swojego silnika? Zobaczyć jakie by nam wyszły statystyki odnośnie wyboru oleju. :bajer:



Awatar użytkownika
mgralien
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: śr cze 08, 2011 22:05
Lokalizacja: Lublin

Jaki olej?

Post autor: mgralien » czw lut 28, 2013 09:29

Ja zdecydowałem się w końcu na Valvoline Durablend 5W-40. Jednak mam małą wątpliwość. Na aukcjach olej jest w dziale dla syntetyków. A nie jest to full synthetic. Skoro miałem Shell Helix 5W-40, teraz Motul Specific 5W-40 to czy mogę wziąć Durablend 5W-40? Nie będzie to przejście z syntetyków na półsyntetyk? Nie zaszkodzi mi to? Bo poprzednie oleje to full synthethic.

Dzięki za informacje



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Jaki olej?

Post autor: dimmer » czw lut 28, 2013 09:49

krizzo pisze:Może by zrobić temat z zestawieniem kto leje jaki olej
można by ankietę zrobić tak jak w przypadku tarcz i klocków:) tylko nie wiem jak sie to robi i gdzie by można ją zrobić.


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Jaki olej?

Post autor: Piasek » czw lut 28, 2013 11:02

Po części... kiedyś już coś podobnego pisałem
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... lej%C3%B3w" onclick="window.open(this.href);return false;


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

vwmk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 12:09
Lokalizacja: Lublin

Jaki olej?

Post autor: vwmk » czw lut 28, 2013 17:38

Witam koledzy jaki olej polecacie do AGR teraz mam Liqui moly, wczesniej mialem castrol . Jaki najlepiej wyciszy prace silnika? :grin:



Awatar użytkownika
dimmer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: śr sty 28, 2009 18:26
Lokalizacja: małopolskie Tarnów

Jaki olej?

Post autor: dimmer » czw lut 28, 2013 21:53

vwmk pisze:Jaki najlepiej wyciszy prace silnika? :grin:
Najlepiej wyciszają prace silnika stopery w uszach:D :bigok: Tdi będzie klekotał choćby mu zalać olej nie wiadomo jakiej cudownej specyfikacji:) a jeśli masz teraz liqui molly to raczej nie kupisz już nic co w jakiś znaczy sposób wyciszy silnik. Chyba że czegoś nie wiem i jest jakaś cudowna oliwa która z klekotu Tdi zrobi v-tec'a :okej:


Jeśli Twój problem się wyjaśnił to wróć do tematu gdzie zadałeś pytanie i napisz jak go rozwiązałeś. To wiele nie kosztuje, a pomaga innym!

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Jaki olej?

Post autor: italiano_83 » czw lut 28, 2013 21:57

dimmer pisze:Najlepiej wyciszają prace silnika stopery w uszach:
:rotfl:
Jakaś tam różnica jest pomiędzy różnymi oliwami w wyciszaniu, ale bardziej tu chodzi o "hydraulikę" czyli kasatory luzów zaworowych... Dobrze to słychać po zmianie oleju ze starego na nowy .. silnik zupełnie inaczej "klekocze", ale jak kolega wyżej wspomniał klekotać sobie będzie bo to TDI :hmm:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Jaki olej?

Post autor: Piasek » czw lut 28, 2013 22:34

vwmk pisze:Jaki najlepiej wyciszy prace silnika?
wymiana hydroregulatorów na nowe i częstsza (niż 15 tyś km) wymiana oleju na świeży. Jak pisali poprzednicy: LM w silniku to najwyższa liga.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

vwmk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 12:09
Lokalizacja: Lublin

Jaki olej?

Post autor: vwmk » pt mar 01, 2013 09:10

w zaleznosci od oleju silnik wycisza swoje prace na castrolu chodzil mi glosniej niz na LM!dimmer klekota to mercedes po pol miliona przebiegu! Co nie slyszysz roznicy zmiany pracy po zmianie oleju na nowy?chyba ze robisz dojewki to inna bajka :bajer: tu nie chodzi czy bedzie klekotal czy nie! jak umiecie czytac ze zrozumieniem to chodzi o wyciszenie pracy silnika jak wolisz hydrauliki a nie zrobienie v-teca z diesla :banghead:
Jak macie ochote na pogawedki to na inny dzial a nie spamujecie :spam:
Ostatnio zmieniony pt mar 01, 2013 21:00 przez vwmk, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości