Golf III rozrząd pompa wtryskowa .

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mizerny91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz maja 06, 2012 08:32
Lokalizacja: Wejherowo/Choczewo

Golf III rozrząd pompa wtryskowa .

Post autor: Mizerny91 » czw mar 28, 2013 09:57

Witam panowie mam przestawioną pompe wtryskową na rozrządzie . Auto mi ciężko odpala czy zimne czy ciepłe . więc teraz pytanie. Jak popuszcze napinacz zdejme pasek z pompy i ustawie ja na znakach i zkręce wszystko z powrotem to nic sie nie stanie >??



Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

Golf III rozrząd pompa wtryskowa .

Post autor: JaskoDZA » czw mar 28, 2013 10:50

A co ma sie stac?:) Jesli ustawisz dobrze to bedzie tylko lepiej:) Pamietaj zeby pozniej pasek dobrze naciagnac zeby nie byl luzny:)



Awatar użytkownika
karol83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: ndz cze 01, 2008 09:03
Lokalizacja: bydgoszcz

Golf III rozrząd pompa wtryskowa .

Post autor: karol83 » czw mar 28, 2013 11:01

W kole zębatym od pompy wtryskowej jest otwór tam blokujesz kolo od pompy .



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Golf III rozrząd pompa wtryskowa .

Post autor: munior » czw mar 28, 2013 13:09

Mizerny91 pisze: mam przestawioną pompe wtryskową na rozrządzie . Auto mi ciężko odpala czy zimne czy ciepłe . więc teraz pytanie. Jak popuszcze napinacz zdejme pasek z pompy i ustawie ja na znakach i zkręce wszystko z powrotem to nic sie nie stanie >??
To na rozrządzie czy na pompie ? A może tylko kąt wtrysku masz do regulacji ? zanim rozepniesz to sprawdż sobie na znakach ...ale nawet jak rozepniesz pasek i ustawisz na znakach ,to jak nie masz jakiegoś programu typu vag ,to i tak kąta wtrysku nie ustawisz na oko ....a tym samym nie pozbędziesz się problemów z ciążkim odpalaniem


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

Golf III rozrząd pompa wtryskowa .

Post autor: JaskoDZA » czw mar 28, 2013 13:17

Jeszcze zapomniałem dodać, jak popuścisz tylko napinacz to i tak paska z koła pompy nie zdejmiesz ponieważ będzie sie on nadal trzymał na ząbach przy kole wałka rozrządu. A jeśli sie już uda to może wtedy przestawić się wałek rozrządu.

Najlepiej to zdejmik pokrywe zaworów(chociaż nie muszisz ale lepiej zdjąć:)) ustaw rozrząd na swoich znakach(poza pompą) tzn wycięcie na wałku ma być równo z płaszczyzną głowicy, wycięcie na kole zamachowym ma się zgadzać i tyle, zdejmij osłonę rozrządu poluzuj śrubę która trzyma kolo wałka rozrządu klucz 19 w dolny otwór w tym kole włóż długi twardy śrubokręt(dla skontrowania) później śrubokręt trzymaj w dół a kluczem kręcisz do góry:) jak śruba puści to zrób ręcznie jeszcze jakieś 2,3 obroty(nie odkręcaj jej całkiem) i możesz przystąpić do zbijania kola pasowego:) W osłonie rozrządu(metalowej) masz takie małe wycięcie w które wkładasz coś twardego(ja to robiłem śrubą 8) jeden koniec opierasz na kole pasowym a w drugi pukasz młotkiem i koło fajnie schodzi:) później luzuj napinacz do końca zdejmij koło wałka rozrządu ustaw koło pompy tak jak ma być, zabloku je(rurkowa 10 pasuje) nałóż pasek na kolo pompy potem na kola walka, załóż koło wałka na wałek złap śrubą LEKKO(żeby się kręciło na wale) później napnij pasek tak jak trzeba(NIE ZA MOCNO i NIE ZA LEKKO) dokręć napinacz dokręć koło wałka rozrządu i 2 obroty wałem sprawdź znaki czy się zgadzają wszędzie i możesz odpalać :pub:



Awatar użytkownika
Mizerny91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz maja 06, 2012 08:32
Lokalizacja: Wejherowo/Choczewo

Golf III rozrząd pompa wtryskowa .

Post autor: Mizerny91 » czw mar 28, 2013 15:21

No ok dzięki za odpowiedzi jutro postaram sie to zrobić chodź troche sie boje ;dd



Awatar użytkownika
Mizerny91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz maja 06, 2012 08:32
Lokalizacja: Wejherowo/Choczewo

Golf III rozrząd pompa wtryskowa .

Post autor: Mizerny91 » czw mar 28, 2013 15:51

Tylko jeszcze pytanie. Zablokuje koło głowicy i zdejme pasek i teraz co dalej jak tym kołem od pompy kręcić i jak tam znaki wyglądają??



Awatar użytkownika
Adamm
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 4753
Rejestracja: pn lis 15, 2004 23:06
Lokalizacja: Warszawa - Rembertów
Auto: Octavia II BLS++ / Passat B4 1Z+
Kontakt:

Golf III rozrząd pompa wtryskowa .

Post autor: Adamm » czw mar 28, 2013 16:28

Mizerny91, moze lepiej sie nie bierz za to bo marne masz pojecie, kolo walka rozrzadu sie zdejmuje a nie blokuje, blokuje sie sam walek z tylu


Moje auto w budowie --> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=245535
MASZ PROBLEM Z NASTAWNIKIEM?? --> napisz do mnie
mechanika pojazdowa aut grupy VAG

Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

Golf III rozrząd pompa wtryskowa .

Post autor: JaskoDZA » czw mar 28, 2013 18:37

Kolega Adamm ma racje nie możesz zablokowac koła NIE GŁOWICY tylko wałka rozrządu sam wałek blokuje się z tyłu na wycięciu Nie próbuj czasem zablokować wałek i odkręcać koło bo wałek może pęknąć!! Kolo kontrujesz śrubokrętem tak jak napisałem w poprzednim poście.
Ps. Jeśli się tego tak boisz to mogę Ci pomóc przez gg, będe Ci pisał co i jak a Ty przy aucie będziesz to robił;)



Awatar użytkownika
munior
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2307
Rejestracja: sob lis 03, 2007 20:53
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Golf III rozrząd pompa wtryskowa .

Post autor: munior » czw mar 28, 2013 19:10

Adamm pisze:Mizerny91, moze lepiej sie nie bierz za to bo marne masz pojecie
Miałem właśnie to samo napisać ,bo mi tu zalatuje katastrofą :chytry: a kolega Mizerny91niech posłucha dobrej rady ,i zamiast rozgrzebywać rozrząd ,co może okazać się zbędne ,niech podjedzie do kogoś kto ma vaga ,na sprawdzenie i ewentualne poprawienie statycznego kąta wtrysku...rozrząd zawsze zdąży rozgrzebać :hmm:


Sprzedam : Czysciutki ori nastawnik HDK z każdą wtyczką wystepujacą w tdi ,Tuningowy komputer 16 i 8 bit ,części do ecu 16 i 8 bit .Uszczelnioną pompę wtryskową do tdi ,wszystkie części do pomp vp37 ,dezaktywuję immo w sterownikach 1,9 tdi 028906021,038906018

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości