Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Aatrox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:34

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Aatrox » ndz wrz 01, 2013 17:52

Witam.
Auto VW Bora 2001r, 1,9 TDI 130KM, przebieg 275000
Sprowadza mnie na forum pewien problem z drganiami silnika, problem jest od samego początku jak kupiłem auto, mechanik stwierdził że to jest objaw kończącej się dwumasy, po trzech latach użytkowania stwierdziłem że pora zainwestować w to auto, wymieniłem dwumasę ze sprzęgłem, odebrałem auto, fakt lepiej jeździ ale silnik nadal drgał, drgania przenosiły się na kierownice, inny mechanik stwierdził że to poduszki pod silnikiem, wymieniłem jedną( środkową) i niestety problem się pogorszył ponieważ drgania z kierownicy zniknęły ale przeniosły się na całą budę samochodu.
Oddałem więc auto do jeszcze innego zakładu gdzie po podłączeniu do komputera wykazało niby nierówną prace pompowtrysków i że są do wymiany lub regeneracji. Znalazłem serwis gdzie regenerują wtryski, oni zaś sprawdzili na komputerze i stwierdzili że te nie równe dawki są w normie, ale na moją prośbę zdjęli je i poddali testom, okazuje się że wtryski są sprawne, mało tego są w bardzo dobrym stanie i nie mają co regenerować.
Problem drgań jest tylko na zimnym silniku i biegu jałowym, nie ma żadnych problemów podczas jazdy, ruszania czy odpalania, auto wkręca się na obroty bardzo ładnie, przyspieszenie dobre, tylko te drgania.
Może znajdzie się tu jakiś magik, który podpowie mi co warto jeszcze sprawdzić, co może powodować te drgania.
Na zimnym silniku słychać ewidentnie nie równą prace tego silnika, jak się nagrzeje do 90 stopnie wszystko jest idealne, zero drgań, równa praca silnika.
Ostatni serwis twierdzi że auto kiedyś było chipowane, ale chip został zdjęty, może tu leży jakiś problem, może coś zostało po tym chipie???
Diagnostyka komputerowa nie pokazuje żadnych błędów, zero!!! Mechanik mówi że pod tym względem auto jest idealne, ale osobiście nie wiedzą o co chodzi z tymi drganiami, autem jeżdżę 3 lata, przejechałem 70 tys km i ciągle jest tak samo, zero zmian na gorsze....



Aatrox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:34

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Aatrox » ndz wrz 01, 2013 20:49

dodam jeszcze że jak włącze klimatyzacje to drgania ustają, silnik dostaje większe obciążenie i wydaje mi się że pracuje równo, po nagrzaniu silnika jest wszystko ok.



lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: lukas1305 » ndz wrz 01, 2013 23:18

Chyba bedziesz musiał sie do tego przyzwyczaić problem jest stary jak stare są silniki pd,mase ludzi ma z tym problem-jedni na zimnym drudzy na gorącym,akurat ja należe do tych drugich.Mam też kumpla który walczył z drganiami wymienił wszystko co mozna było w tej kwesti zrobić ,stracił kupe kasy i zgadnij..........?
problem jak był tak jest(poddał sie),więc większość pd-ków chyba tak ma.Nie ma jedno znacznej odpowiedzi co konkretnie odpowiada za w/w problem.



Aatrox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:34

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Aatrox » pn wrz 02, 2013 18:06

Ja rozumiem że to jest stary diesel i jego kultura pracy pozostawia dużo do życzenia ale nie do tego stopnia że cała buda się trzęsie a ja siedząc w samochodzie trzęsę się razem z nim, to nie jest kwestia lekkich drgań tylko to cały czas czuć dopóki silnik się nie nagrzeje, nowe auto na pewno tak nie działało bo nie sprzedali by ani sztuki. Coś musi powodować te drgania i nie równą prace silnika, problem tylko co to jest??? skoro komputer nic nie pokazuje, dwu masa wymieniona, wtryski sprawne czyli coś mechanicznego czego komputer nie wyłapuje, nie jestem mechanikiem więc nawet nie wiem od czego zacząć, co sprawdzić, co może dać takie objawy.



Aatrox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:34

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Aatrox » pn wrz 02, 2013 21:44

A czy ktoś wie jakie powinny być obroty na biegu jałowym??? z tego co kojarzę to mam ok 870-880, zastanawiam się czy nie powinno być trochę więcej? bo jak dodam trochę gazu że wskazówka pokazuje 900 to tak jakby drgań nie było, może za niskie obroty na zimnym silniku powodują tą nie równą prace silnika?



marg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn sty 07, 2013 03:16

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: marg » wt wrz 03, 2013 22:57

Ja co prawda mam silnik VP i jałowe obroty silnika 903obr/min. I wiem że można je zmienić VCDSem bo kiedyś je zmieniałem.



lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: lukas1305 » wt wrz 03, 2013 23:17

marg pisze:Ja co prawda mam silnik VP i jałowe obroty silnika 903obr/min. I wiem że można je zmienić VCDSem bo kiedyś je zmieniałem.
Przerabiałem też u siebie temat podwyższenia obrotów z 840 na 900 i po krótkich próbach na tych wyższych też miałem wyczówalne drgawki(ale tylko na rozgrzanym motorze u mnie występuje ten objaw i nie zawsze)wróciłem spowrotem do 840 bo na wyższych motor pracował nerwowo a co dziwne u mnie na kompie podczas drgawek obroty stały na kompie równo jak widły w gnoju.
viewtopic.php?f=35&t=441375" onclick="window.open(this.href);return false;



Aatrox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:34

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Aatrox » śr wrz 04, 2013 19:06

Niestety dopiero w przyszłym tygodniu podniosę te obroty i zobaczę jak będzie się zachowywał, na pewno nie wyeliminuje to usterki ale może mniej wnerwiające będzie to auto w korkach.
Wczoraj jeszcze gdzieś dostałem informacje że to może być spowodowane słabą kompresją, także w przyszłym tygodniu to sprawdzę ale pytanie do was, jakie są objawy złej kompresji, jak się wtedy auto zachowuje?



marekosa2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lip 02, 2013 16:55

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: marekosa2 » czw wrz 05, 2013 16:39

W axr pd pokazuje u mnie 903 obr.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: kiss » wt wrz 10, 2013 12:36

Aatrox, znam problem i od razu mówię Ci nie baw się w żadne podwyższenia obrotów bo i tak Ci to nic nie da.
Ja bym zaryzykował wymianę EGR na nówkę sztukę - tyle mogę Ci podpowiedzieć



Aatrox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:34

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Aatrox » wt wrz 10, 2013 17:28

Można spróbować jaki koszt może być takiego zaworu? ciężka jest wymiana tego ustrojstwa? w sumie pierwsza jakaś sensowna podpowiedź, a komputer nie wykazałby uszkodzonego tego zaworu?



Aatrox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:34

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Aatrox » wt wrz 10, 2013 17:51

poza tym jak by coś było z egr to by auto było słabsze??? czy się mylę? to auto ma naprawdę niezłego kopa.



Aatrox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz wrz 01, 2013 17:34

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: Aatrox » wt wrz 10, 2013 18:06

poza tym jak by coś było z egr to by auto było słabsze??? czy się mylę? to auto ma naprawdę niezłego kopa.



rabarbar_0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt sie 13, 2013 13:49
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Drgania silnika 1,9tdi - zagadka???

Post autor: rabarbar_0 » śr wrz 11, 2013 08:27

Witam.
Interesuję się tematem, gdyż mam ten sam problem.
Jest sporo takich tematów w Internecie a nawet na tym forum.
Przykładowy temat: viewtopic.php?f=35&t=520503
Też wymienił poduszkę ale kolega zwraca uwagę na zakup oryginału.
Na zupełnie innym forum śledziłem temat o tym problemie użytkowników touranów.
Tam jednej osobie pomogły:
"...-ustawienie naciągu 4-go popmpowtrysku (piezo Siemensa)
-regulacja wałka rozrządu - wydechu ..."
"...Przegrzebano/podmieniono u mnie wszystkie podzespoły, a dopiero sprawdzenie podstawowych rzeczy dało pożądane rezultaty. ..."

Innej:
"... -wgrano mi nowa mape sterownika..."

Chyba warto zacząć od regulacji powinno być taniej. Podmiana mapy około 500zł - kwota podana przez właściciela kulejącego tourana.


Golf 1.6 CR TDI Variant
Rok produkcji 2010

Moja stronka: http://www.inwestor.org.pl zapraszam do korzystania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości