Silnik AAZ "kuleje" jak się zagrzeje

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Łukasz1992
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 23:28
Lokalizacja: Gniazdów, SMY
Auto: Mk 3 TDI
Silnik: 1Z

Silnik AAZ "kuleje" jak się zagrzeje

Post autor: Łukasz1992 » czw sie 22, 2013 00:20

z powodu braku kasy jeszcze nic nie robiłem z autem;/ dopiero w przyszłym tygodniu zamierzam się za to zabrać. Tylko dochodzi jeszcze jedna opcja: auto ma już rozrząd do wymiany(przejechane prawie 80tys) czy istnieje możliwość że to może być wina rozrządu? np naciągniętego paska który robi się luźny? po niedzieli planuję wymienić rozrząd a jak to nic nie da to biorę się za wtryski, pompę i kąt wtrysku.


Moje czerwone mk3 w tdi-ku :bajer:
viewtopic.php?f=88&t=621246

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Silnik AAZ "kuleje" jak się zagrzeje

Post autor: KamilP » czw sie 22, 2013 12:00

Dajesz z tym rozrządem bo jego co 60 tyś się chyba wymienia :hmm: Moim zdaniem każde odpalenie silnika przed wymianą rozrządu jest meeeega ryzykowne i do mechanika to bym nawet go podholował..... Bo w jednej chwili z silnika może Ci zostać sporo kg złomu.... :otepienie:



arwam

Silnik AAZ "kuleje" jak się zagrzeje

Post autor: arwam » ndz wrz 01, 2013 17:15

dawka paliwa nie ma nic do spalania pod warunkiem świadomego używania gazu, jeśli jeździmy spokojnie to spalanie bedzie podobne do serii lub nawet nieco niższe, możesz zapytać kolegi Q-mac który zakupił ode mnie moją poprzednią pompę wtryskową. dawka jest taka że sadzą z wydechu przy gwałtownym wciśnięciu gazu mógłbyś powalić słonia. :)
dość powiedzieć że na GT20 przy ciśnieniu 1.5bara u kolegi dym przy gazie w podłodze nie ginął, ( u mnie były ustawione okolice 2,0bara z GTB2260VK i jak turbo już nadmuchało to dym ginął niemal całkowicie).
a spalanie przeważnie mieściło się w widełkach 5-7l w zależności od masy prawej stopy :)


sprawdź w pierwszej kolejności koło na wale, wtryski, i dopiero wtedy pompę,
P.S. rozrząd na pewno jest dobrze ustawiony?



Awatar użytkownika
Łukasz1992
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 23:28
Lokalizacja: Gniazdów, SMY
Auto: Mk 3 TDI
Silnik: 1Z

Silnik AAZ "kuleje" jak się zagrzeje

Post autor: Łukasz1992 » ndz wrz 01, 2013 18:17

Rozrząd został wymieniony,dokładnie ustawiony(stary miał coś koło 80 tys). Ustawione również zostało ciśnienie na pompie, ponieważ było za małe. Silnik nareszcie zaczął pracować równo, chodzi,zapala,jeździ jak powinien :D Tylko że stracił troszkę na mocy nie wiadomo z jakiego powodu. Jeszcze jedyna niepokojąca rzecz to powietrze które gromadzi się w przewodach paliwowych na odcinku filtr paliwa-pompa wtryskowa. Nie wiem czy winę za to ponosi filtr czy może pompa zasysa lewe powietrze. Co o tym sądzicie?


Moje czerwone mk3 w tdi-ku :bajer:
viewtopic.php?f=88&t=621246

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Silnik AAZ "kuleje" jak się zagrzeje

Post autor: lukasz_bliw » ndz wrz 01, 2013 19:57

biały zaworek na filtrze lubi uprzykrzyć życie.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
KamilP
DieseL PoweR
DieseL PoweR
Posty: 2270
Rejestracja: ndz lis 28, 2010 22:24
Lokalizacja: Okolice Radzynia Podlaskiego/Lublin

Silnik AAZ "kuleje" jak się zagrzeje

Post autor: KamilP » ndz wrz 01, 2013 22:35

Ja miałem podobnie, po wymianie filtru paliwa przy jeździe próbnej ledwo dotoczyłem się do garażu i mi zgasł. Tylko tutaj przy filtrze te krótkie czarne przewody miałem ciut popękane, opaskę założyłem dalej, przykręciłem na siłę i bąbelki znikły, miała być taka prowizorka na krótki czas a jest dobrze to jeżdżę i jeżdżę :kac: Ale bąbelki te miałem od kiedy samochód kupiłem, tylko po wymianie filtra i po ich ruszeniu (nie pierwszy raz zresztą filtr wymieniałem) się tak zrobiło że silnik za mało paliwa dostawał. Wcześniej mimo wszystko normalnie pracował



arwam

Silnik AAZ "kuleje" jak się zagrzeje

Post autor: arwam » pn wrz 02, 2013 00:39

na tej pompie nie będziesz miał ciśnienia na wolnych obrotach zanim nie podasz napięcia na zaworek który jest tuż nad alternatorem na pompie.



Awatar użytkownika
Łukasz1992
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 23:28
Lokalizacja: Gniazdów, SMY
Auto: Mk 3 TDI
Silnik: 1Z

Silnik AAZ "kuleje" jak się zagrzeje

Post autor: Łukasz1992 » ndz wrz 08, 2013 15:14

W skrócie: Silnik zaczął normalnie pracować po zrobieniu następujących rzeczy:
- został wymieniony i dokładnie ustawiony rozrząd.
-ustawiony kąt wtrysku.
-ustawione ciśnienie na pompie.
Za wszelkie rady dziękuje, oczywiście pochwały powędrują do tych którzy podpowiedzieli trafie co było do zrobienia :D
Pozdrawiam Łukasz :pub:


Moje czerwone mk3 w tdi-ku :bajer:
viewtopic.php?f=88&t=621246

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości