mk 4 tdi wali odma olej do coolera

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lukaszmarki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob paź 24, 2009 19:35
Lokalizacja: marki

mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: lukaszmarki » wt paź 26, 2010 18:08

witajcie mam problem ,, ubywa oleju widac ze wali odma i dzis weszlem pod autko a tam zalana rura od coolera co jest grane .. :?



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: italiano_83 » wt paź 26, 2010 18:42

Jak to co jest granę :? FIZYKA- olej z odmy zaciągany jest przez układ dolotowy do turbosprężarki a turbo wraz z powietrzem tłoczy go dalej, a co jest po drodze, tak IC i do tego to najniższy punkt układu doładowania i tam sobie ten olej osiada i pod naporem sprężonego powietrza przeciska się przez łączenia i skrapla na rurach od IC, oczywiście może być dziurawy IC lub nieszczelny dolot.
Zawsze możesz założyć oil catcht tank http://www.google.pl/custom?domains=for ... cof=&hl=pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale jak naprawdę mocno wali olejem, to raczej doraźna pomoc.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: twardy » wt paź 26, 2010 18:44

Filtr powietrza wymieniony byl dawno?


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

lukaszmarki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: sob paź 24, 2009 19:35
Lokalizacja: marki

mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: lukaszmarki » wt paź 26, 2010 19:02

kolego wymieniam razem z olejem .. a co dziwne po remoncie ubywa mi tego oleju .. zmyka ta odma czy co ??



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: italiano_83 » wt paź 26, 2010 20:00

lukaszmarki pisze:a co dziwne po remoncie ubywa mi tego oleju
Jakim remoncie ??
Ile tego oleju ubywa ? Od wymiany do wymiany czy na 100-1000km - określ to jakoś. Co to za silnik TDI - oznaczenie, moc przynajmniej.
Wycieki jakieś masz poza tym, co opisałeś wyżej, dymi na niebiesko, dokładny opis to podstawa.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: Przemula » pn lip 22, 2013 15:59

podepne sie :) W moim MK 4 ARL też mi się krople pojawiają oleju pod autem w miejscu lączenia sie rury (dolocie do icka ) i z drugiej strony icka na wyjsciu , ja mam łaczenia rur na szybkozłaczki i na tych łaczeniach sie skrapla olej , są tam takie oringi ale zapewne ich się nie da wymienić samych , chyba ze sie myle . pewnie mi turbo zaczyna coś puszczać oleju . ktoś coś doradzi bo już w mam pare plamek na kostce brukowej ;/



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: italiano_83 » pn lip 22, 2013 16:48

Jak są oringi to można je wymienić, wystarczy znać wymiar. Olej zawsze się zbiera w układzie doładowania więc jak jest nieszczelność to zostaje wypychany przez nią przez sprężone powietrze, jak wiadomo ciecz jest nieściśliwa, więc jak znajdzie gdzieś ujście to tamtędy wycieka.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Re: mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: Przemula » pn lip 22, 2013 18:38

italiano_83 pisze:Jak są oringi to można je wymienić, wystarczy znać wymiar. Olej zawsze się zbiera w układzie doładowania więc jak jest nieszczelność to zostaje wypychany przez nią przez sprężone powietrze, jak wiadomo ciecz jest nieściśliwa, więc jak znajdzie gdzieś ujście to tamtędy wycieka.
no tak , w tych miejscach zawsze jest śladowa ilość oleju , jak tylko ciecz ,olej znajdzie ujście to tamtędy wylezie . Nie jest to zwykły oring tylko z takimi rowkami jakby , wyżłobieniami , nie wiem czy one bywają w handlu . Muszę chyba również pomyśleć nad odmą na zastosowaniu separatora , by wyeliminować ewentualne dostawanie sie do dolotu oleju



Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Re: mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: Przemula » pn lip 22, 2013 18:42

Przemula pisze:
italiano_83 pisze:Jak są oringi to można je wymienić, wystarczy znać wymiar. Olej zawsze się zbiera w układzie doładowania więc jak jest nieszczelność to zostaje wypychany przez nią przez sprężone powietrze, jak wiadomo ciecz jest nieściśliwa, więc jak znajdzie gdzieś ujście to tamtędy wycieka.
no tak , w tych miejscach zawsze jest śladowa ilość oleju , jak tylko ciecz ,olej znajdzie ujście to tamtędy wylezie . Nie jest to zwykły oring tylko z takimi rowkami jakby , wyżłobieniami , nie wiem czy one bywają w handlu . Muszę chyba również pomyśleć nad odmą na zastosowaniu separatora , by wyeliminować ewentualne dostawanie sie do dolotu oleju

znalazłem ehhh na allegro oring rury doładowania :) cza będzie zamówić :P myśle że nie zaszkodziło by zalożenie separatora oleju na odmę .



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: italiano_83 » pn lip 22, 2013 19:51

Przemula pisze: myśle że nie zaszkodziło by zalożenie separatora oleju na odmę .
Wystarczy odmę sprawdzić jak tylko lekko wilgotna to nie ma sensu, zawsze olej będzie się w IC zbierał, jak nie z turbo to z odmy ...


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: Przemula » pn lip 22, 2013 20:41

dokładnie , nie jest to nowe auto i przebieg swoje robi . Ale montując oil cath tank będe widział ile leci oleju i syfu z powrotem do dolotu .



Awatar użytkownika
Death_Proof
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 20:09
Lokalizacja: Allstein & Guttstadt

Re: mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: Death_Proof » czw lip 25, 2013 23:00

znalazłem ehhh na allegro oring rury doładowania :) cza będzie zamówić :P myśle że nie zaszkodziło by zalożenie separatora oleju na odmę .
Zajedz do ASO VW, Skody czy Seata kupisz oryginał za grosze. Za dwie w kolorze zielonym palcilem po 7 złotych.


~VAGSTYLE~

Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

Re: mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: Przemula » pt lip 26, 2013 15:31

Death_Proof pisze:
znalazłem ehhh na allegro oring rury doładowania :) cza będzie zamówić :P myśle że nie zaszkodziło by zalożenie separatora oleju na odmę .
Zajedz do ASO VW, Skody czy Seata kupisz oryginał za grosze. Za dwie w kolorze zielonym palcilem po 7 złotych.
TAK TAK , TE ZIELONE TAKIE , ooo to tużdo taniej na allegro po 16 zł szt. to faktycznie nie bede łapczywy tylko podjade do nich bo po drodze mam :) thx kolego



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: rotkeh » pn wrz 16, 2013 20:40

lukaszmarki pisze:witajcie mam problem ,, ubywa oleju widac ze wali odma i dzis weszlem pod autko a tam zalana rura od coolera co jest grane .. :?
Sytuacja u mnie wyglądał podobnie w dodatku jeżdżąc do 2500 tyś obrotów silnika było znośnie ,jednak jak przyciskałem mocniej to olej mi znikał momentalnie nawet potrafił wyssać 2 litry na 1000km , Problemem okazał się zawór odmy w pokrywie zaworów sterowany strumieniem powietrza wytwarzanym podczas obracania się koła z paskiem rozrządu (na foto ten kanał zaznaczony strzałką ), po umyciu tego kanału i przedmuchaniu ( tu użyłem sprężarki ale strumień skierowany w kanał z pewnej odległości ) umyłem też kanały odmy od środka . Po tych zabiegach zapomniałem co to dolewnie oleju do silnika .Dorzucam kilka fotek dla rozjaśnienia tematu. Mój silnik to AXR 101KM
http://zapodaj.net/2401542cb107d.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://zapodaj.net/e81fbdd48596f.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://zapodaj.net/7d6f336e49399.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości