mk 4 tdi wali odma olej do coolera

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Przemula
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: sob gru 03, 2011 12:55

mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: Przemula » pn wrz 16, 2013 21:41

o dobrze że kolega coś zdradził . też u siebie jutro ściągne i przedmucham a mam chyba taką sama pokrywe . Jest jakaś uszczelka pod tą pokrywą ???? prewnie przydało by się później założyć nową .



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: rotkeh » wt wrz 17, 2013 00:08

Przemula pisze:o dobrze że kolega coś zdradził . też u siebie jutro ściągne i przedmucham a mam chyba taką sama pokrywe . Jest jakaś uszczelka pod tą pokrywą ???? prewnie przydało by się później założyć nową .
Uszczelkę masz gumowa więc nie powinno być problemu z ponownym montażem (warto dla pewności że nic nie pocieknie użyć niewielkiej ilości silikonu w 4 kącikach przy wałku), ja sprawdzałem dmuchając w odmę (użyłem płuc :D ) a sprężarką w mały kanał powoli przykładając aż zawór się zamknie(tylko bez przesady żeby nie rozerwać pokrywy). Na początku żadnej reakcji przedmuch był cały czas ,po umyciu benzyną ,(w środku pokrywy też wszystko przepłukałem) zaczął zaworek zamykać kanał odmy .


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: riccardoa » wt wrz 17, 2013 10:23

rotkeh pisze:
lukaszmarki pisze:witajcie mam problem ,, ubywa oleju widac ze wali odma i dzis weszlem pod autko a tam zalana rura od coolera co jest grane .. :?
Sytuacja u mnie wyglądał podobnie w dodatku jeżdżąc do 2500 tyś obrotów silnika było znośnie ,jednak jak przyciskałem mocniej to olej mi znikał momentalnie nawet potrafił wyssać 2 litry na 1000km , Problemem okazał się zawór odmy w pokrywie zaworów sterowany strumieniem powietrza wytwarzanym podczas obracania się koła z paskiem rozrządu (na foto ten kanał zaznaczony strzałką ), po umyciu tego kanału i przedmuchaniu ( tu użyłem sprężarki ale strumień skierowany w kanał z pewnej odległości ) umyłem też kanały odmy od środka . Po tych zabiegach zapomniałem co to dolewnie oleju do silnika .Dorzucam kilka fotek dla rozjaśnienia tematu. Mój silnik to AXR 101KM
http://zapodaj.net/2401542cb107d.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://zapodaj.net/e81fbdd48596f.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://zapodaj.net/7d6f336e49399.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Cenna informacja.



Kaven
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lis 07, 2010 00:07

Re: mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: Kaven » sob lis 16, 2013 19:45

rotkeh pisze:
lukaszmarki pisze:witajcie mam problem ,, ubywa oleju widac ze wali odma i dzis weszlem pod autko a tam zalana rura od coolera co jest grane .. :?
Sytuacja u mnie wyglądał podobnie w dodatku jeżdżąc do 2500 tyś obrotów silnika było znośnie ,jednak jak przyciskałem mocniej to olej mi znikał momentalnie nawet potrafił wyssać 2 litry na 1000km , Problemem okazał się zawór odmy w pokrywie zaworów sterowany strumieniem powietrza wytwarzanym podczas obracania się koła z paskiem rozrządu (na foto ten kanał zaznaczony strzałką ), po umyciu tego kanału i przedmuchaniu ( tu użyłem sprężarki ale strumień skierowany w kanał z pewnej odległości ) umyłem też kanały odmy od środka . Po tych zabiegach zapomniałem co to dolewnie oleju do silnika .Dorzucam kilka fotek dla rozjaśnienia tematu. Mój silnik to AXR 101KM
http://zapodaj.net/2401542cb107d.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://zapodaj.net/e81fbdd48596f.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://zapodaj.net/7d6f336e49399.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Da się wyczyścić ten kanał bez ściągania pokrywy? Czym czyściłeś?
Swoją drogą..."Zawód sterowany strumieniem powietrza wytwarzanym przez koło z paskiem rozrządu"? :okej: To jakiś ciekawy ten zawór :hmm:
A to nie jest po prostu ciśnienie referencyjne - a wyprowadzenie jest tam ze względu na osłonę - teoretycznie nie powinno być tam piasku itd.?
Wtedy faktycznie może być tam zawór różnicowo-ciśnieniowy działający zależnie od różnicy ciśnień pod pokrywą i otoczenia.



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Re: mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: rotkeh » ndz lis 17, 2013 04:01

Kaven pisze: Da się wyczyścić ten kanał bez ściągania pokrywy? Czym czyściłeś?
Pewnie tak przedmuchać i przepłukać. Ja myłem benzyną ale ściągałem pokrywę i myślę że sprawniej Ci pójdzie jak ściągniesz .
Kaven pisze: Swoją drogą..."Zawód sterowany strumieniem powietrza wytwarzanym przez koło z paskiem rozrządu"? :okej: To jakiś ciekawy ten zawór :hmm:
A to nie jest po prostu ciśnienie referencyjne - a wyprowadzenie jest tam ze względu na osłonę - teoretycznie nie powinno być tam piasku itd.?
Też brałem to pod uwagę tylko wtedy dmuchając nie zamykałby się zawór a jedynie robiąc podciśnienie , Druga sprawa ,skoro jest zawór to co nim by sterowało ? Zauważ że kanał jest wyprowadzony pod pewnym kątem w stosunku do koła rozrządu a nie prostopadle .
Widzę że opisujesz podobne objawy jakie ja miałem też znikał olej dymu nie było palił na dotyk jedynie przy EGR, z otworu viewtopic.php?f=35&t=389606&p=4748882#p4748882" onclick="window.open(this.href);return false;
Zanim postawisz krzyżyk na turbo zrzuć pokrywę umyj porządnie. A może już postawiłeś sądząc po dacie postu.
Podsumowując mi to pomogło i z 2 litrów na 1tyś km zrobiło się 0,5 l na 15 tyś.Jeśli chodzi o działanie zaworu doszedłem do takich wniosków bo w sieci na temat działania tego zaworu nic nie znalazłem, a jedynie zalecenie wymiany pokrywy przy wymianie turbiny.


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: Xandar » ndz lis 17, 2013 09:42

Ja mam ten sam problem w asz aczkolwiek bede go eliminowac poprzez zalozenie calego fmic z orurowaniem. Nieszczelnosc mozesz sprawdzic dodajac wiecej gazu i sluchac czy nie slychac syku u mnie dodatkowo jezeli jade i dam mocno w pipe to za mna strasznie duzy baczek spalin ;P i slychac syczenie



kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: kornat » sob kwie 12, 2014 18:31

Mam takie pytanie czy u Was też są takie ilości oleju w dolocie?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
To czarne w EGR po prawej stronie nie szło zmyć szmatką nasączona benzyną, olej który zszedł to te paski w najniższym punkcie wzdłuż osi rur. Trochę informacji o aucie
- EGR zaślepiony nie za mojej
- nigdy nie czyściłem dolotu
- brak kata
- olej full syntetyk 5W40
- z odmy widać, że ona może te ilości oleju ładuje w dolot
- oleju ubywa na jakieś 12kkm ok. 0,5L
- turbo nie ma luzów wzdłużnych i poprzecznych a mimo gwizda jak się dodaje gazu na postoju ale pod czas jazdy nie słychać. Jak było VNT zasyfione to jak jechałem koło barierek z otwartym oknem to było słychać świst, teraz tego nie ma.
Czy jest się czym przejmować czy olać system i chipować auto?



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: italiano_83 » sob kwie 12, 2014 18:50

Sprawdzałeś czy odmą olej nie spływa do dolotu turbosprężarki ?
kornat pisze: oleju ubywa na jakieś 12kkm ok. 0,5L
Normalne eksploatacyjne zużycie..
Jak dla mnie to masz czysty dolot nie widać tam nagaru specjalnie, choć jeśli EGR jest zaślepiony to nie będzie się tam zbierał, co najwyżej w kolektorze i to przy samej głowicy gdzie najcieplej.
kornat pisze:i poprzecznych a mimo gwizda jak się dodaje gazu na postoju
To jeszcze o niczym złym świadczyć nie musi .. Moje turbo też świata odkąd kupiłem auto i już wg "specjalistów" miało się rozlecieć już wielki temu, a działa i to na podniesionym doładowaniu..


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: kornat » sob kwie 12, 2014 19:02

italiano_83 pisze:Sprawdzałeś czy odmą olej nie spływa do dolotu turbosprężarki ?
Pół roku po kupnie auta sączyło się z odmy na łączeniu z rurą ssącą (tą między harmonijką idącą od filtra powietrza a turbo), wymieniłem oring i spokój. W tamtym roku wyciągnąłem tą rurę ssącą i była cała uwalona od oleju.
italiano_83 pisze:To jeszcze o niczym złym świadczyć nie musi .. Moje turbo też świata odkąd kupiłem auto i już wg "specjalistów" miało się rozlecieć już wielki temu, a działa i to na podniesionym doładowaniu..
Moje było czyszczone w firmie gdzie regenerują turbiny i sprawdzali luzy stan łopatek i mówili że bardzo dobry stan. O ten świst zastanawia mnie czy gdzieś nie ma nieszczelności ale umyłem wszystkie łączenia rur oraz IC i od tamtej pory nic świeżego się nie pojawiło. Logi też wyglądają na dobre.
http://vaglog.rtnet.pl/kordiasz_109603.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://vaglog.rtnet.pl/kordiasz_79951.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: italiano_83 » sob kwie 12, 2014 20:10

kornat pisze:Logi też wyglądają na dobre
Loogi są ok, mały bost na dolę a dalej jedzie doładowanie prawie idealnie po mapie..
kornat pisze: Pół roku po kupnie auta sączyło się z odmy na łączeniu z rurą ssącą (tą między harmonijką idącą od filtra powietrza a turbo), wymieniłem oring i spokój.
Z odmy może się wydostawać olej, warto sprawdzić separator - grzybek na pokrywie zaworów.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

kornat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 17:29
Lokalizacja: Podkarpacie

mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: kornat » sob kwie 12, 2014 20:45

O separatorku już dawno myślałem ale gdzieś obawa przed zamarznięciem ;) Mi tam olej w dolocie nie przeszkadza tylko nie wiedziałem czy to normalna ilość.



alli gattor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 26, 2014 01:25

Re: mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: alli gattor » pt gru 26, 2014 01:55

Witam!
mam podobny problem, kapie mi olej z przodu z pod zdrerzaka po prawej stronie. turbo regenerowalem 2 tygodnie temu, problem istnial juz przed regeneracja. oleju ubywa, nie jakos strasznie bo ostatnio przejechalem prawie 2000 km i dalej mam na troche powyzej minimum. mam zamiar sciagnac przedni zderzak i zajrzec skad ten olej tam kapie. widzialem ze jest tam jakies plastikowe pudelko, nie wiem co jest w srodku. filtr powietrza zmienialem jakis rok temu i przejechalem jakiess 15 tys od tego czasu. nie znam w ogule tego modelu samochodu, liznalem troche mechaniki samochodowej ale na ciezarowach i czeladnika nie skonczylem, wiec mam nadzieje ze z wasza pomoca uda mi sie ten problem rozwiazac. czytalem ten temat ale nie mam pojecia co to jest Odma, wiec jesli ktos doswiadczony moglby wyjasnic i podpowiedziec w moze tkwic problem bede wdzieczny.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczow!



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: Xandar » pt gru 26, 2014 02:34

alli gattor pisze:Witam!
mam podobny problem, kapie mi olej z przodu z pod zdrerzaka po prawej stronie. turbo regenerowalem 2 tygodnie temu, problem istnial juz przed regeneracja. oleju ubywa, nie jakos strasznie bo ostatnio przejechalem prawie 2000 km i dalej mam na troche powyzej minimum. mam zamiar sciagnac przedni zderzak i zajrzec skad ten olej tam kapie. widzialem ze jest tam jakies plastikowe pudelko, nie wiem co jest w srodku. filtr powietrza zmienialem jakis rok temu i przejechalem jakiess 15 tys od tego czasu. nie znam w ogule tego modelu samochodu, liznalem troche mechaniki samochodowej ale na ciezarowach i czeladnika nie skonczylem, wiec mam nadzieje ze z wasza pomoca uda mi sie ten problem rozwiazac. czytalem ten temat ale nie mam pojecia co to jest Odma, wiec jesli ktos doswiadczony moglby wyjasnic i podpowiedziec w moze tkwic problem bede wdzieczny.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczow!
Masz zapewne nieszczelny układ dolotowy, ja tak miałem problemem był pęknięty IC z nieszczelną rurą dolotową do IC i kapało.
W trosce o turbo trzeba to jak najszybciej zrobić.



alli gattor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt gru 26, 2014 01:25

mk 4 tdi wali odma olej do coolera

Post autor: alli gattor » pt gru 26, 2014 23:16

zdjalem dzis przedni zderzak, wyczyscilem i obejrzalem dokladnie IC, czarna czesc zderzaka jest przetarta na wylot i kawalek aluminiowej obejmy IC rowniez. w tym miejscu jest tez widoczne nagromadzenie czarnej masy (olej z pylem czy cos) + po kilku godzinach znowu olej. rury mam zamiar obejrzec jutro. szukam juz nowej cholodnicy IC. jakies porady w sprawie rozbierania tego ustrojstwa?
dziekuje Xandar za szybka odpowiedz..
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości