Golf 3 1z turbo jęczy

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MagnuuM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 15:28
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Golf 3 1z turbo jęczy

Post autor: MagnuuM » śr wrz 25, 2013 23:12

Witam mam problem ostatnio dość energicznie ruszyłem spod świateł (silnik był ciepły) i nagle za mną wielka czarna chmura dymu i turbo zaczęło dziwnie jęczeć. Zatrzymałem się na chwilę aby posłuchać tego i nic ruszyłem dalej, auto już nie kopciło moc ma taką jaką miało i nawet przy energicznym ruszaniu nie kopci. Dziś sprawdziłem czy czasem turbo się nie zaciera z barku smarowania bo miałem sucho na wirniku jak zdjąłem dolot. Było dosłownie sucho. Odkręciłem smarowanie i znajomy pokręcił silnikiem i dość słabe ciśnienie oleju było. Czy to może być od tego słabego ciśnienia? Teraz już nie wiem co jest grane auto śmiga pięknie tylko dziwnie się jedzie z dźwiękiem podobnym do syreny policyjnej.

[youtube][/youtube]



Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Golf 3 1z turbo jęczy

Post autor: souler » czw wrz 26, 2013 15:38

kończy żywot i wyje. przygotuj się na awarię w trakcie jazdy: pójdzie w dolot albo wydech, lepiej w wydech :)


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Q_mac
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 730
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 10:14
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Golf 3 1z turbo jęczy

Post autor: Q_mac » czw wrz 26, 2013 17:32

Sprawdź ciśnienie oleju i przynajmniej luzy na wirniku, oraz jego stan. Qmplowi przy takim dźwięku turbo ocierało łopatkami o muszle. Oleju nie zaciągała i dmuchała dosyć normalnie !! Luz był na 2-3mm, a wirnik sporo tracił ze swojej wielkości, na szczęście w porę zauważone ;)



Awatar użytkownika
MagnuuM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 15:28
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Golf 3 1z turbo jęczy

Post autor: MagnuuM » czw wrz 26, 2013 18:24

Na wirniku dolotu nie ma luzów są ale w normie i łopatki też są całe bo tam jedynie mogłem zajrzeć. Na dniach będę wyjmował turbo także się okaże co tam siedzi dokładnie. Jeżeli luz na wirniku wydechu będzie w normie, a łopatki całe, to co wtedy może być przyczyną tego jęku?



Awatar użytkownika
speckom
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: pn gru 14, 2009 19:35
Lokalizacja: Ferrara Włochy
Kontakt:

Golf 3 1z turbo jęczy

Post autor: speckom » pt wrz 27, 2013 14:09

te turbiny jest bardzo ciezko zajechac ,mialem taka dokladnie t15 w a4 b5 ,wirnik mial spore luzy ale mial dobre uszczelniacze wiec oleju nie wciagal nic, swiszczalo ostro bo auto po chipie własnej produkcji i wtryskach 216 tez wlasnej roboty, na hamowni 132km, a4 poszla na graty razem z turbina i klient jak wzial to jescze dziekowal ze dobra. takze naprawde ciezko jest taka turbine zajechac. albo twoja juz naprawde musi byc dojechana na max albo na lipnym oleju jezdziła i nikt nie wymienial


nie ma mnie

Awatar użytkownika
MagnuuM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 15:28
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Golf 3 1z turbo jęczy

Post autor: MagnuuM » pt wrz 27, 2013 16:21

Wiem że olej chyba nie był lipny bo poprzedni właściciel lał Mobil'a ja wczoraj wlałem Castrol GTX także okaże się wszystko jak ją wyjmę.



Awatar użytkownika
speckom
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: pn gru 14, 2009 19:35
Lokalizacja: Ferrara Włochy
Kontakt:

Golf 3 1z turbo jęczy

Post autor: speckom » pt wrz 27, 2013 20:48

castrol i mobil to jeden syf co lotos.ale dla tego silnika to i tak za dobre oleje. moze ci sie tylko n75 zawiesil.moze sprezynka sie naderwala.


nie ma mnie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 51 gości